0 oy
516 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (15 puan) tarafından
1 hafta önce posta açmıştım suyum azalmış diye Affedersiniz Kızlar bu sabah uyandım iç çamaşırım suydu korktum hastaneye gittim bebek hareketleri falan iyi kalp atışı falan da ama ne açılmam var ne sancım var Doktor takip et Hareketleri Dedi Pazartesi salıya kadar açılmam veya sancın olmazsa sezeryan dedi korkuyorum Kızlar aranızda böyle bir şey yaşayan var mı sancısı açılması olmayan gebelik haftamız 39 +1kilosu 3 kilo dedi 

10 Cevaplar

0 oy
(545 puan) tarafından
Sezeryandan neden korkuosunki doktoruna guveniosan korkulcak hicbir yanı yok hrmde normal dogumdan kat kat daha kolay. Ben kendi istegimle bile isteye planli sezeryan oldum hic pisman degilim yine olsa yine sezaryen olurum
(15 puan) tarafından
Bilmiyorum  ya sonuçta ameliyatli oluyosun  bakıma  muhtacsin nasıl  yeticem bebeğime ve çevremdeki herkes yok süt  gelmiyo  vs dahs neler
(545 puan) tarafından
Hayir hic bole dusunme valla ben oldugum gunun aksami sanki hic olmamis gibi ayaktaydim zaten bi kerr kalkinca bi daha hic yatmadim sadece bol.bol yurumen gerekio kendine gelebilmen icin. Beni tek zorlayan sonda ve kolumdaki serumdu oda acidigi icin degil ben huyluyumdur dusundukcee icim cekiliodu oyuzden gerisi gercekten cok kolay he ama evet sut  biraz gec gelebilio ama problem degil vazgecmezsen eninde sonunda gelio emin ol.
(15 puan) tarafından
Hayırlısı olsun allah büyüktür  tşk ederim güzel yorumların için
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ewt canm ayni durumu yasadm ama benm hafta 41. Haftaydi pazartsi sezeryan olmustm
(15 puan) tarafından
Anladim  canım  çok  sürüyomu bari iğleşmesi
tarafından
40 gun is yapmadm annem bakti sıkıntım olmadi sukür canm
(15 puan) tarafından
Ne güzel  bana bakcak yok
tarafından
Allah yardmcn olsn canm en az 1 hafta yannda biri olmali dikislerden öturu hemen kalkamzsn cunku
0 oy
(2,064 puan) tarafından
Sezaryen hiç korkulacak bişey değil emin ol çok rahat 3ay önce oldum bende 
(15 puan) tarafından
Bakıcak kimse yok bana  doğumdan sonra  naparım bilmiyorum
0 oy
tarafından
İlla ki gelir sancin canım. Korkmana gerek yok. Sancin açilman olmazsa mecbur sezeryan. 

Bnde istemedim sezeryan 17 saat sancı çektim açılma olmadı ama yine de bekledim çok sancim vardı cnku normal yaptım. 
(15 puan) tarafından
Her an herşey  olabiliyomuş demek  sizin adınıza sevindim  darısı bana inşallah
tarafından
İnşallah canım. Her şey olabilir. Sezeryan olup hemen ayağa kalkan da var kalkamayanda. Aynı şey normal icinde geçerli. Tabi sağlık açısından en güzeli normal doğum.
(15 puan) tarafından
Bakalım ya bize ne dusucek hayırlısı  olsun inşallah
tarafından
Aynen hakkında hayırlısı
0 oy
tarafından
Benim de ilk dogumumda suyum sadece 3 cm kalmıştı takibe alındım olmadı suni sancı istedim 18 saat suni sancı verildi açılma ve sancı olmadı bebeğin kalp atışı durunca acil sezaryene alındım bende hep normal istiyordum ikinci doğumu 6 ay önce oldum korkma dün gibi geliyor insana gelip geçer ınan allah hayirlisini nasip etsin canım 
(15 puan) tarafından
Amin  allah razı olsun canım
0 oy
(104 puan) tarafından
Ben 38+6 da yaşadım ve ben kontrole gittiğim sırada suyunun bitmek üzere olduğunu söyleyip acil sezeryana aldılar bende normal doğum istiyordum o kadar apar topar oldu ki eşim yetişemedi ben girdikten sonra gelmiş sezeryan olmak zorunda olduğumu duyunca kesinlikle genel istiyorum lokal kabul etmem dedim ama çeşitli sebeplerden spinal olmak zorunda kaldım ve doğum sırasında doktorumun suyunun tamamen bitmiş olduğunu söyledi çok şükür ikimizde gayet sağlıklıyız 46 gün oldu bile rabbim sağlıkla yavrun kucağına almayı nasip etsin hakkında hangi doğum şekli hayırlıysa o olsun
(15 puan) tarafından
Rabbim  sana bağışlasın yavrunu  allah razı olsun❤
(104 puan) tarafından
Amin cümlemizin yavrusunu bağışlasın tek nefeste kavuş yavruna
0 oy
(158 puan) tarafından
Korkulacak bişe yok canım ben 35 haftalıkken doğum yaptım sezeryanla ne açılmam vardı nede sancım ama suyum bitmişti
(15 puan) tarafından
Ilk gebelik ondan korkuyorum ama sağ olun hepimiz içimi çok rahatlattınız yorumlarınizla
0 oy
(222 puan) tarafından
Valla 10 kere doğursam yine sezeyan doğururum :) 1 hafta sonra her işimi kendim görebildim. Tek sorunu bir yardımcın olması lazim. Ama iki tarafıda çektim 6cm acikligim varken sezeryan oldum, hic korkulacak birsey degil aksine cok rahat keske hic sanci cekmeden sezeryan olsaydim. Tabi normal dogum en sagliklisi ama uzulmene hic gerek yok 
(15 puan) tarafından
Ne güzel  sevindim sizin  adınıza herşeyin mutlak bir zorluğu vardır bakalim benn nasıl dogurucam:)
0 oy
(8,226 puan) tarafından
Öncelıkle korkma canım havuc suyu ıc sabah aksam 11 hurmayı kaynat 3 4 bardak su da gıt gel suyunu ıc egzersızler var ye re comel comel kalk bunların faydasını gorursun vucudunla uyum ıcınde olur sakın kalırsan emın ol bır ıkı gune gelır bebegın kendılıgınden. 
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Canim neyden korkarsan onla imtihan olursun soyleyim. Bende ilkinde öyle korkardim esim asla seni sezeryan yaptırmam derdi. Acil bi alindim. Ikimizde neye uğradıgimiza sasirdik. Yani senin icjn neyin hayirli ne yin hayirsiz olduğunu Allah bilir. Hic strese sokma kendini. Bebeğin icin en hayirlisi ne ise o olsun ❤

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 103 göst.
21 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Ssdeveli (266 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 110 göst.
0 oy
9 cevap 383 göst.
11 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 518 göst.
14 Nisan 2020 Diğer kategorisinde Nazlı mert (370 puan) tarafından soruldu