0 oy
1,144 göst.
Aile kategorisinde (1,151 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rızam olmadan bozdurmus oyuncuda tutuyorduk eve hirsiz girerse diye Çok sinirliyim zaten esimle sorunlu bi süreden sonra tekrar bi araya geldim kızım için evimizi almak için söz vermişti babası ama başka bi şeye benim bilezikleri bozmuş eşime ev için hesap yaparken ben mehirim bi ev almak için verrm demistim babam onları bozdurdu dedi sinirlendim benim bankada çeyiz hesabımdan az bi para kalmsti üstünede annem berabr biriktirelim kapatamayalım istersen dedi bende bebeğim için biriktrym diye kapatmadım hesap cüzdanı anneme bıraktım çünkü hem annemi görmeye hem hesaba ben gelemesem de annem kendi hesabından bana aktaracaktı neyse eşim senn hesap cüzdanın annennde niye duruyo benim ailem benim hicbir şeyime karismaz demişti şimdi babası benim rızam olmadan bozdurmuş sana ve ailene hakkım helal değil bana annen ne karsyo diye kavga etmiştin senin babam benim bilezgi nadi bozduruyo dedim sustu kaldı suçlu çünkü yaşadıklarımı bilseniz sizde benim gibi konuşurdunuz nefret ediyorum onlardan 

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Altına torpil koyar uzaya firlatirdim :))))

(27,348 puan) tarafından
Ahhahayttt cok guzel fikir
(1,151 puan) tarafından
Kendi ailesi yapınca sorun olur mu hiç çok ofkeliym
-Reklam-
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Dünya malı degilmi hic birsey yapmazdim ihtiyacı varsa veriridim.

(1,151 puan) tarafından
Bana sorup verse neyse rızam olmadan alıp bozması zoruma gitti
(27,348 puan) tarafından
Tabi cnm.haber verip rızanı alması lazim.
0 oy
tarafından
Valla söz verdiğini yapmadigi için isterse açlıktan ölsün 1 lira alamaz kayınpederim benden geçti o davalar haklisin sana sorabilirlerdi onu sana yapmak zorunda 
(1,151 puan) tarafından
Yapmazlar bi koluma takıldığı gün gördüm son görüşüm o
tarafından
Keşke vermeseydin canım keske
(1,151 puan) tarafından
Evde durmasın biri girr filan diye kuyumcuda tuttuk 1 düğünde taktm bilmezdi böyle olacağını
tarafından
Allah merhamet versin de yapsın insallah
(1,151 puan) tarafından
Adam yerine konulmuyorum ki yapsin
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Ayy şimdi büyük konuşmak gibi olmasında o altınları o adama yarattırırdım resmen. Ne demek benim altınımı bozdurmak eşim bile yapamaz bunu bırak kayınbabayı. 
(1,151 puan) tarafından
Olan olduktan sonra en agrima giden eşimin saklaması ve benim mal yerine koymasi
(4,668 puan) tarafından
Evet ağır olmuş gerçekten ama bence tepkini daha çok o adama göstermelisin. Karşısına geçip sor. ben sana altınlarımı emanet etmiştim onları ver de ev alalım diye.
(1,151 puan) tarafından
Babasına öyle sorcam ama zamanını beklyrm esimde üstüme gelir nasi böyle konusrsun diye
(4,668 puan) tarafından
Önce adam olup karısının malına sahip çıkaymış. Sen alttan alttan iğneleye iğneleye şok laflarını o anlayana kadar sen diyeceğini demiş olursun.
(1,151 puan) tarafından
Öyle yapcam madem kötü gelinim
0 oy
(58 puan) tarafından
2 bilezigm vardi esim ile kaynanam bankaya atalim dedi ilk başta reddettim sonra verdim
(1,151 puan) tarafından
Bizde kuyumcuda tutuyorduk evde durmasın diye istemeden rıza almadan olur mu
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Onlari ailemizin o yuzden ben ve esimi ilgilendirir onun disinda kimsenin lafina bakarak altinimi vermezdim zaten kayinbabamda kullanmaz ben ne kadsr altin varsa bir miktarini esime verdim araba aldik 150 bine geri kalani hesap actik ha kayinbabam bir kismini sattik diye icerlendi niye sattiniz altin bu diye vs ama arabaya ihtiyac vardi maalesef;) ha kayinbabam yapmaz ama yapsaydi alip kendi mali gibi harcasaydi (altinlar her zaman bendedir ama hadi farzedelim ki onda olsun) sanirim ortaligi yikardimmmmmm ;)
(1,151 puan) tarafından
Zaten eşime dedim zehir zıkkım olsun diye rızamı alsalar neyse de mal yerine koydular
(1,240 puan) tarafından
yerine koysunlar yani oyle is olmaz ayip cok cok ayip yaa bir gelinlerinin mehirine mi kaldilar yani bu kadsr mi aclar
(1,151 puan) tarafından
Nasi 1 vicdansz olduklarini bilsen ben hamileyken esim hakaret etti bende evden çıktım elimden anahtarını yolup aldı yüzük vs evde olanları da benle tartisrken topladı ben gebe annemn evine geldim aramdi bebgmi zorluklarla dünyaya getirdim kızım için geldim babada büyümesin diye
(1,240 puan) tarafından
Bilmiyorum allah yardim.etein cok zprdur boyle insanlarla ugrasmak
(1,151 puan) tarafından
Kizim olmasa 5dk katlanmam
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Senin mihrine senin iznin olmadan birak kayinbabani kocan bile dokunamaz canim haklisin sonuna kadar
(1,151 puan) tarafından
Benim ailem karsmaz da onun ailesi karışabilir mantığında
(1,822 puan) tarafından
Hay ben oyle erkegin
(1,151 puan) tarafından
Kızım olmasa çekmem de babsz büyümesin diye
(1,822 puan) tarafından
Zaten surda boyle postlar hep cocugum icin katlaniyorum diye aciliyo uzuluyorum gercekten istemedigin bi hayata mahkum kaliniyo ama bide soyle dusunuyorum huzur olmayan bir evde buyuyen cocugun psikolojisi ne kadar duzgun olabilir
(1,151 puan) tarafından
Haklisin da 2 türlü kadına zor valla
0 oy
(1,908 puan) tarafından
haram oluyo zaten onlar hayrını göremez benim yüz gorumlugumu borç istedi verdm geri vermcm dedi haram ediyorum dedim bı hafta sonra gönderdi parasını
(1,151 puan) tarafından
Yasattiklatini yaşasınlar başka da bi şey istemm
0 oy
(119,251 puan) tarafından
Bi taki konusunda sans yuzume guldude ustume kasa actirdim valla istese baska ama habersiz yapmasi beni deli ederdi
(1,151 puan) tarafından
Keşke bende öyle yapsaydım eşime güvendim
0 oy
tarafından
Altın çok uçtu daha almazlar ben olsam arar hesap sorardım 
(1,151 puan) tarafından
Alsa bile ev alcam ona say der ama sorcam hesabini yüz yüze hakkımı helal etmiycem kizlarinda görür inşallah aynisini
0 oy
(5 puan) tarafından
Aynisi malesef benim de başıma geldi. 1 yıl oldu evleneli Eşim aynı zamanda kuzenim oluyo baba tarafı.. Düğünde takılan herşey gelin odasında toplamdı kasaya konuldu. Hepsi güya kayınpeder 150 milyar borç yapmış düğün için ona gitti. Neyse dedim sesimi çıkarmadım. Düğünün ertesi günü bileziklerimi kaynanama verdim emanet olarak tanımadığım yer hırsız olur falan neyse emanet olarak veriyorum sakla dedim. 3 gün geçmeden kayınpederin sattığını öğrendim eşimden. Kıyameti kopardım mehirimdi onlar emanet olarak verdim dedim. Çok tartıştık. Annesinde de suç var sorması gerekirdi bana. Bazen söylüyo3um yine bana gülerek gitti onlar diyo gıcık karı ben iyice sinirleniyorum. Borcu var o yüzden dedi yapacak dedi. 1 yıl oldu hala ypk arada laf sokuyorum nerde bilezikleri die. Dalga geçerek borcu var kayın perrin. 1 yıldır ne borcu diyorum. Neyse geçen yıl aileme gittik kayınpederle bayram için. Ailem daha lafını etmedi bile altınların, anneme babama diyo ben ve oğlum bankaya attık kimse bilmiyo bizden başka dedi yalan söyledi ben şok oldum.halbuki bilmeme rağmen eşime sordum hayır öyle bişey yok dedi. Neyse bebeğim oldu 4 aylık şimdi ve hala ortada bileziklerim yok. Bebeğime hediye bile almadılar takmadılar daha küçük büyüyünce alcaz hediye.die güya.ne alaka dedim. Paramız yok diyo kaynanam. Yazık valla yazık. Gerçekten çok safız biz gelinlerin çoğu. Bugün gidip tekrar konuşacağım hem oğlumun hediyesi için hem altınlarım için bahane ederlerse yok die yapcaz die.. kayınpedere dicem helal etmiyorum size başkası olsa susmazdı akraba dedim sustum . Ama artık 1 yılı gecti üstelik kayın peder beni herkese kötülüyo yok hamileyken eşime çantamı taşıtmışım. Yok ayakkabımı giydirmişim. Kaynanam da kayın peder de Allah tan bulsun. En son Konuş cam bugün dicem ya yaparsınız ya da size haram olsun  dicem. Konuşmcam hiçbiriyle ve eşimle ailemin yanına taşıncaz.  Bu taşınma işini eşimle nasıl konuşabilirim ılımlı olması için. Tek isteğim ailemin yanına gitmek. Oğlumu bu yamyamlarla büyütmek istemiyorm. 
0 oy
(396 puan) tarafından
Altınlarının kayinbabanda ne işi var nsl insanlar var ya altın kadına mahsus bsydir bn asla vermezdim eşim bile bnm altınlarımı bnden izinsiz almaz ki kayinbabam kaynanam asla onlara düşmez lafını bile edemezler
(5 puan) tarafından
Satacakları aklımın ucuna bile gelmedi malesef güvenerek verdim bi de ***** kafam.
(396 puan) tarafından
Böyle bsy verilir mi ya ne kadar ayıp bsy yaptıkları inşallah yerine koyarlar
(5 puan) tarafından
Asıl hırsız onlar oldu yani onlardan saklamam gerekirmiş. İnşaAllah yaparlar ya bebeğim e bişey alamıyoruz ailem sağolsun hep yanımızda onlar yardim etti hep. Ama bunlar Bişey bile vermediler bebeğime torunları olcak bir de. Üstelik ben bi kaç bişey Alsınlar die zorla kıyafet aldırdım oğluma kaynanama dedim utandı biraz da öyle. Netin kalasındalar anlamıyorum
(396 puan) tarafından
Terbiyesizler ya valla allah sabır versin bacım. Benimde kaynanam hic bsy almadı bsy de beklediğimden değil bnm aldıklarımı merak ediyor soruyor gelip göreceğim falan yapıyordu hic yüz vermedim hem hic ilgilenip bsyini bn alayım demiyorsun hem de bnm ne aldigimi merak ediyorsun kalbini kıracak bsy demedim ama tavrimdan anladı rahatsız olduğunu daha da gelmedi ne varsa yine kendi ailende var cidden
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Normal altınlar olsa belki bi nebze derim tabi ona da müsade etmem. Ama mihrini senden habersiz bozmuş çok günah eşin bile senden habersiz bozduramazken kayınbaba hiç bozduramaz nasıl o günahı boyunları alabilmişler. Yaptıkları yanına kalmaz ama ben olsam gider hesabını sorardım. Ne hakla alabiliyorlar. Hakkımı helal etmiyorum haram zıkkım olsun de en sonunda 
0 oy
tarafından
Mehir senin kocan bile karisamaz ona senin rızan olmadan nasıl bozdurur kayinbaban geri iste benim iznim.olmadan nasıl bozdurursun  de 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 538 göst.
4 Şubat 2021 Aile kategorisinde SAsya (1,794 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 248 göst.
20 Ekim 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 310 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Ahsenli hayat (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 515 göst.