0 oy
438 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (99 puan) tarafından

image

Kizlar bebegim 2 bucuk aylik sadece anne sutu aliyor sutum ancak yetiyor ama fazlasi yok oruc tutsam sutum azalirmi baya arastirdim...doktorlar tutmama yonundeler... tabi tecrube etmis annelerden cevap alirsam daha iyi olacak 

12 Cevaplar

0 oy
(2,351 puan) tarafından
Bence tutma borclan   anne sutunu kesince borcunu tutarsn cnku yemegi ozellikle su icmeyi kesince sut azaliyor bnm kizm 5 ay emebildi  snra birakmak durumnda kaldim
(99 puan) tarafından
Yaa iste bende farkediyorum az biraz su icmeyi unuttugumda bile farkediyorum azaliyo cunku oruc tutsam korkuyorum bebegim ac kalacak diye
(2,351 puan) tarafından
Ya acikcasi bu konuda tereddut etmiyorum Rabbim kolaylik tanimis agir hastaligi olan tutamayan vs  oructan muaf kilinmis emziren annede ayni sekilde mecburi bi durum bebeginin sagligi icn oldugundan dolayi telafisi vardir.  Borc orucunu tutmanda ayni sey cnku sen emziren bi annesin. Tabi yine sen bilrsn ben kizimi artk emziremedgm icn anne sutu cok degerli ne bilim bn tutmazdm sahsen 4 Ydir mamayla besliorm kizimi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kimseye tutma diye kefil olamam kendin bilirsin istersen dene. 
(99 puan) tarafından
Sütümün gitmiceni bilssm tutarim borclanmam daha iyi ama az biraz su icmeyi bile unutsam azaliyo sutüm neyse bi niyet etmeden bir gun denicem bakalim azalacakmi ??  Baktim Azalirsa niyetli olmadigim icin yemege icmeye devam ederim
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Benim de oğlum 13 aylık hala emiyor ben tutmak çok istiyorum ama çok zayıfım 45 kiloyum halsiz kalmaktan korkuyorum
(12,854 puan) tarafından
Bu konuda seni yönlendirmek istemem canım ben tutmadım geçen sene oğlum 2 aylıktı sadece emiyordu kıyamadım çok istiyorsan ilk gün dene ama sahurda çok çok su iç ki sütün bebeğine yetsin canım
(413 puan) tarafından
Yazar geçerim bende ayni durumdayim tutcam canim seninde tutman lazim bebeklerimiz buyuk cunku yemek yiyorlar , ceylan tutmaman daha iyi olur canim bebegin daha cok küçük
(413 puan) tarafından
Bende gecen yil tutmadim 1 aylikti daha bebegim zaten daha kirkim bile cikmamisti lohusaligim devam ediyodu ve bebek daha minicik anne sütü o donemde cok onemli
(12,854 puan) tarafından
Denicem kuzum inşallah Allah'ım nasip ederde tutarım
(99 puan) tarafından
Sagol canim evet gercekten bebegim cok minik daha :(
0 oy
(228 puan) tarafından
Bence bu soruyu kendımeze sormalıyız. Şöyleki. Kendımızi nasıl hıssedıyoruz. Vucudumuz buna musaıt mı. Kendumızı bılıyoorsak Tutabılır mıyiz Gibi. Senin kararın derım
0 oy
tarafından

Kendine guveniyosan tut guvenmiyosan tutma 

0 oy
tarafından
Bir iki gün deneyip karar verebilirsin herkes farklı oluyor kiminin azaliyor kimisi etkilenmiyor denemeden bilemezsin 
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Bence tutma bebeğin daha çok küçük eltimin bebeği 10 aylıktı o dayanamıyorum sütüm azalıyor diye hocayı arayıp sordu ona bebeğin büyükmüş ama zorlanıyosan 1 gün tut bigün tutma demişti seninki çok çok küçük sonra telafi edersin 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum ben normalde aksatmazdım ama hamileyken tutmadım kendimi bildiğim için hiç niyetlenmedimde çünkü bu seferde kendimi strese girduriyordum. Ben şuan emzirmediğim için kutacağım inşallah ancak emziriyor olsaydım tutmazdım. Sen kehdih karar ver, karar veremiyorsanda bir deni oruç tutmayı süt durumunu kontrol et ona göre bakarsın.
0 oy
(471 puan) tarafından
Yani biz tutma diyemeyiz ama bende geçen yıl bebeğim 2aylikti ramazan ayı gelmişti tutmamistim hem çok gazlı bı bebekti hemde sütüm azdı aşırı yorgun halsiz olurdum bayilacak gibi. Ama eltim 1ay boyunca tuttu. Onun bebegiyle aralarında 10 gün vardı
0 oy
(1,908 puan) tarafından
ben iki buçuk aylık ken tutayım dedim zaten az olan sütüm kesilme seviyesine geldi mecbur tutamadım daha çok küçük sutununde su ucmeyinxe azaldgini farketmissin son karar senin 
0 oy
(49 puan) tarafından
İlk başta tutmayı dene. Baktın azalıyor sütün tutmazsın. Önce bi denemek lazm diyorum sonra o borçları da tutmak çok zor geliyor çünkü insana 
0 oy
(10,411 puan) tarafından
Canım sen ilk günü dönersin tut Eğer ki sütünde bir değişiklik olursa bebeğin o gün çok ağlarsa etkilenirse tutmazsın etkilenmesi tutarsın

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 232 göst.
1 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 199 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Dilaraecrin (187 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 74 göst.
30 Mart 2024 Diğer kategorisinde Gonulgungor (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 269 göst.