0 oy
446 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
Arkadaşlar merhaba ilk defa buraya yazıyorum ben 35+3 hamileyim doğumum yaklaştıkca beni bir korku sarıyor sanki doğumdan sonra hayatım kisitlanacak eve kapanacak sürekli ev işi çocuk bunalacak gibi oluyorum bazı şeyleri basaramamaktan korkuyorum evet çocuk sahibi olucam şükürler olsun rabbime bu çok güzel bir duygu tabiki.ama bazen böyle bir korku vuruyor benim gibi olan varmı acaba veya tecrübeli anneler 

10 Cevaplar

0 oy
(1,430 puan) tarafından
16 haftalık hamileyim aynı şekilde şimdiden acaba erken mi eve kapanıcam her şeyim kisitlanacak gibi geliyor yalnız değilsin sonra şükür diyorum rabbim aratmadı 
(20 puan) tarafından
Ben de öyleyim inanın ki büyük bir sorumluluk alacağım bu beni çok korkutuyor
-Reklam-
0 oy
(452 puan) tarafından

Bende oğlum doğduktan sonra çok kötü olmuştum cnm lohusalık psikolojisi yüzünden.

Sürekli eskiyi özlüyordum çocuk olmadan öncesini bebeğime zor ısındım çok kötüymüş o lohusalık bebeğimi ger emzirmede yok yere ağlıyordum.

Ama sonra geçti, şimdi gezmeye alışverişe hatta temizlik yaparken bile odadan odaya oğlumla birlikte gezerizz.

Kendimede bakabiliyorum şükür evimin işinide yapabiliyorum, gezmelerede oğlumla gidiyoruz, bi an önce büyüsede oğlumun koluna giripte birlikte gezebilsek diye geçiriyorum bazen içimden.

Hiç merak etme cnm görüceksin bak bağımlısı olucaksın bebeğinin, bebeğin kendi kendine oynarken bile sn yanımda dursun diye temizlik yaparken bile odadan odaya gezdiriceksin kendinle beraber

(20 puan) tarafından
Bende hiçbirseye yetemeyecegimi düşünüyorum bazen gece uykusuzlugu gündüz enerjisisi bunlara yetebilecek miyim diye hep kaygim var ama hayalimi sorarsanız ..Allah izin verirse kızım olucak onunla birlikte süslenip alımlı anne kız olmak alışverişlere gezmelere beraber gitmek sikilmamak istiyorum
(452 puan) tarafından
Hiç merak etme cnm, bebeğin uyudukça sende uyu.
Ben gündüzleri yemek dışında ev işi fln yapmıyodum eğer uykumu alamadıysam oğlum uyudukça uyuyordum. Akşam eşim gelince yapıyordum temizliği fln.
Uykum olmadığı zamanlarda gündüzleri ev işi yapmak yerine süslenip püsleniyordum sonrada oğlumla babasının yanına veya alışveriş merkezine, parka fln gezmeye gidiyorduk.

İyi moral oluyor cnm insana dışarı çıkmak
0 oy
(81 puan) tarafından
Canım tabiki herseyin bir zorlugi var bunun da tabiki  ama dönüp 1 kere güldüğü zaman unutuyorsun herseyi yeri gelicek cikamicaksin evini temizleyemiceksin ama uslu çocuğun olursa hepsini yaparsın benim ki biraz huysuz o yüzden oluyor sikinti
(20 puan) tarafından
İnşallah bide ben çok titiz bir insanım ..kısacası ben psikolojimin bozulmasından korkuyorum hayatıma nasıl yön vericem bilmiyorum
(81 puan) tarafından
Bende titizim hergun halı çırpar evin heryerini siler tuvalet banyo yıkar en son kendim duş alırdım ama bebek dengeyi değiştiriyor
0 oy
(141 puan) tarafından
Canım uyuyabildiğin kadar uyu gezebildiğin kadar gez bence. Biz 50 günlüğüz dışarda yemek yemeyi çok özledim mesela eşimle.Hayırlısıyla biraz büyüse de gezmelere devam etsek eşimle. :) 
0 oy
(20 puan) tarafından
İnşaallah herşey hepimiz için çok güzel olur inşallah zamanla düzene girer
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Canım öyle düşünme neden eve kapanasın. Insanın en güzel zamanları çocuğuyla geçirdiği zamanlar inan bana .  Zamanla o senin yoldasın oluyor merak etme :))
(20 puan) tarafından
Ay inşallah ne bileyim beni korku sarıyor böyle hiç alisamayacak gibi oluyorum
(7,118 puan) tarafından
Yok yok öyle birşey olmaz merak etme. Hele.bir dogsun  görürsün:) Kızım da aynı şeyleri yaşadım bende acaba dedim durdum. Inan şuan benim.en iyi arkadaşım kimseye ihtiyaç duymuyorum hayatım da.onunla yapıyorum herşeyi:)))
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Eminim bu düşünceler bi cok anne adayinda vardır :) ama bu kadar takip korkutma kendini canim. Elbette zorluk olacak annelik kolaymi. Ama her zorlugun bi kolaylığı vardir Rabbim yar ve yardimcimiz olsun. Bi bakmissin dogmus bi bakmissin 6aylik 1yas derken zaman su gibi akip gider merak etme. Hem kokusunu icine cekince eminim bukadar zor gelmez:angel: 

0 oy
(355 puan) tarafından
Oyle oluyor walla hayatin tamamen deqsior. Yemen icmen qezmen temizlik olsun nebilm kocana ayircaqin wakit hatta qiyeceqin kiyafet bile... Ama inan o minicik kalbi ufacik elleri o boncuk qozleri waryaaa herseye ama herseye deqer.. Butun ewim barkim warim yokum herseyim oqluma feda olsun...
0 oy
(704 puan) tarafından

Bende öyle degilde millet cok karisacak beni darlayacaklar ve herkesle kavga edicem gibisinden bir korku endise var dusundukce bu anlamda geriliyorum ya nefret ederm herseye karisilmasndn ve kmseninde hayatına maydonoz olmadm olmam smdiye kadar ama cevremdekiler oyle degil sacma sapan seylerle darlayacaklar ve sinirlerim tepeme cikcak sanirim Insallah olmazz :ermm:

(704 puan) tarafından
En basiti 40 olmadan gecerli bi sebep olmadan disari cikmama hava almak istememe bilee yanlis gozle bakcaklar biliyorum ve simdiden napcam o gunlerde diyorum off zor ya vallaa :-/
0 oy
(6,681 puan) tarafından
O sizin kendinizden asili bir durum benm arkadawim sen yazdigin gibi oldu dogumdan sora ama ben tam aksinee hamileyken yapamadigim her weyi yapiyordum bide ewim cocuk oldukdan sora bana daha cok baglando ne desem yapuyordu )

İlgili bir soru bulunamadı

378,371 soru

11,325,634 cevap

34,778 kullanıcı

...