0 oy
692 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Büyükler bana hep dedi ki 6 aydan önce tattirmaya başla alissin yoksa yemek seçer dediler. Ama ben sağlıklı olduğuna inandığım için 6. Ayı dolana kadar bebegime  ek gıda vermedim. Hatta 6.5 aylık olduktan sonra basladim. Ve benim bebeğim aşırı yemek seçiyor çizgi filmle bile yemiyor. Sizde nasil?

6 aydan önce vermeye başlayanlar bebeginiz  iştahlı mi yemek seçiyor mu

6 aydan sonra başlayanlar bebeginiz  iştahlı mi seçici mi 

32 Cevaplar

0 oy
(776 puan) tarafından
4 aylık başladım 6.5 aylik suanda masalah tastan yumusak olsun yeter
-Reklam-
0 oy
(16,039 puan) tarafından
6baydan önce verdim sadece diş çıkaracağı zaman yemek yemez onun dışında yer çok sıkıntı yaşatmaz bana 
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Benimkiler erken doğdu ikiz 32de. Bu yüzden dr bana 6.5 ay bitince başla dedi. Ben ondan sonra tadıma başladım ama çok titiz olamadım bazen tadıl verlediğim bile oldu yetişemiyordum ikisine. Neyse 2 3 hafta böyle geçti ama harşeyi tüttırarak vermedim. Şuan dişler yok 8 bitti. Sabah süzme peynir yumurta sarısı zeytin kabuğunu soyup eziyorum alıyorlar birde domates suyu falan. Akşam yemeğimizden de bir tatlı kaşığı kadar ezip veriyorum. Çok iştahlılar biz birşey yerken gözlerini ayırmıyorlar. Birde açken veriyorum ek gıdayı secme şansı olmuyor. Dün meyve püresini oğlum almak istemedi 1 saat falan oynattık bu sefer annel verdi hepsini aldı pürenin. Ben ek gıda konusunda dr u dinledim gayet memnunum. Sağlık ovağındaki ebe 5. Ayda başla demiyti ben dru böyle söyledi dedim o zaman dr u dinleyin demişti 
0 oy
(1,794 puan) tarafından
5 ay 10 günlükken başladik. Öncesinde de çorba suyuna parmağımı batırıp vermiştim, yoğurt da aynı şekilde. İştahı yerinde çok şükür. Sadce alerjisi var
0 oy
(984 puan) tarafından
5 aylıkkrn başladım hiç bi sıkıntı yok bebeğim herşeyi yiyor
0 oy
(13,917 puan) tarafından
6 aydan önce düzenli olarak ek gıda vermedim ama azar azar tattirdım. Meyvelerin tadına baktı hep. Herkes bu çocuk sebze yemez meyve verme falan diyordu ama benimki hiç yemek seçmez sebzeleri çok sever. Şimdiye kadar sadece makarna yediremedim sevmiyor onu.
0 oy
(158 puan) tarafından
6 aydan sonra başladım cnm çok şükür herşeyi yer tosbiğim
0 oy
(48,713 puan) tarafından
bence onunla alakasi yok canim benim kizim kasigi gordugu zaman cirpiniyodu acı suruplari bile havada kapiyodu bende alti aylik olmadan yoğurt bile vermedim bekledim. ne versek yiyordu sonradan damak tadi oturdu simdi daha agzina yaklastirinca kokusundan taniyo. zorla agzina degdirirsem butun vucudu titriyor o kadar tiksiniyo:)
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Ben 5 aydan sonra çok ufak taddirmalar yapmıştım ama asıl vermeye 6 buçuk ayda falan başladım. Eline de ver mutlaka kendisi de yemeyi öğrensin. Çizgi filmle alistirirsan sonrasında daha ciddi problem yasarsin. Sizinle sofraya otursun köy mama sandalyesine. Kaşıkla istemiyorsa elinle ver mesela yumurta sarısını elinle ezerek ağzına ver önce yutmayı öğrenir iyice sonra alışır. 
(1,126 puan) tarafından
Hic öyle yedirmedim mama sandalyesinde durmuyor hemen kalkıyor sofrada denedim hep yere attı hic ağzına götürmek istemedi
0 oy
(996 puan) tarafından
Sana şöyle söyleyeyim canım 3 tane evladım var biri 6 biri 5 diğeri 7 aylık ilk çocuğun da çok tecrübesizim tabii 6 ay dolana kadar asla bir şey vermem diyordum alti ay'ı dolduktan sonra bir 2 hafta sonra vermeye başlayan senin gibi 6 buçuk aylıkken vermeye başladım tadımlara başladık yemedi çok ama çok çektim ağzına tikıştırmalar şebelek şebelek hareketler yapıp yedirmek hiçbir şey kârı olmadı zar zor zar zor düzene girdi dedim ikinci çocuğum da yemin ettim 6 ay dolana kadar yapmayacağım diye iki çocuğumda 5 aylıkken tattirmaya başladım yavaş yavaş tattırdım sadece hiçbir zorluk çekmedim gayet de güzel 7yedi sağlığı da yerindeydi şu anda 7 aylık oğlum var ona da 5 aylıkken taktırmaya başladım bir şu anda 7 aylık her şeyi yiyor hiçbir şey seçmedi  yaptığım çorbaları yoğurdunu yiyor meyvelerini yiyor Bizim yemeklerimiz den bazen makarna falan ağzına veriyorum yiyor   yani böyle yine de sana kalmış nasıl istersen öyle yap ama benim tecrübelerime bakacak olursak 5 aylıkken yavaş yavaş arttırmaya başla çünkü 5 aylık bebek karnın doymasına gerek yok alışır bu tatlıları ve sana da kolaylık olur hem de bebeği de kolaylık olur
0 oy
(5 puan) tarafından
Benim  kızı herşeyi yiyor maşallah hiç seçmiyor

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 111 göst.
28 Şubat 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,014 göst.
26 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 361 göst.