0 oy
690 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Büyükler bana hep dedi ki 6 aydan önce tattirmaya başla alissin yoksa yemek seçer dediler. Ama ben sağlıklı olduğuna inandığım için 6. Ayı dolana kadar bebegime  ek gıda vermedim. Hatta 6.5 aylık olduktan sonra basladim. Ve benim bebeğim aşırı yemek seçiyor çizgi filmle bile yemiyor. Sizde nasil?

6 aydan önce vermeye başlayanlar bebeginiz  iştahlı mi yemek seçiyor mu

6 aydan sonra başlayanlar bebeginiz  iştahlı mi seçici mi 

32 Cevaplar

0 oy
tarafından
4 bucuk aylikken basladim. Cok şükür yemedigi bsey yok 
tarafından
Canım senin saçların normalde düz mu hep duzlestitiyir musun maşallah çok güzel saçların bu arada
-Reklam-
0 oy
(327 puan) tarafından
Hic alakası yok dr geneli 6 ay diyor ve benim içinde digru neyse odur onun bunun söylediğini dinlemem 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
5 aylıkken başladık her şeyi yiyor ama az yiyor her bebek farklıdır
0 oy
(1,151 puan) tarafından
6 ay tamamlayınca verdim kaynanam çocuk yemek seçecek dedi bazen seciyo ama yiyor şükür ki dis zamanı ağzına bi şey almaz sorunumuz tek o
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Tadımlık verirdim 4 aydan snra çok şükür yemek ayırmaz bide bal kabağına alerjisi var okadar 
0 oy
tarafından
6 aydan önce başladık şuan 9 aylık ne versem yiyo asla yemek secmio hatta bazen korkuom benide yiyecek die :)
0 oy
tarafından
4 de başladim herşeyi yiyorda ben ne yapacagimi bilmiyorm bazen çok tıkaniyorum
(27,351 puan) tarafından
Yok kuzum sade anne sütü
tarafından
Hm anne sütü alsın cnm arada yogurt tadır az az bişeyler tattır ama verme keşke sütüm olsaydi canım kiizm sürekli hasta anne sütü almadığı için bagişiklik sistemi düşük hep
(27,351 puan) tarafından
Çok şükür ki sutum var fazlasiyla hemde
Anne sütü vereyim o zaman sagol kuzum
tarafından
Allah bagişlasın cnm
(27,351 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm
0 oy
(554 puan) tarafından
Ben vermedim ama annem babam tattirdilar erkenden birde benim bebeğim 5 5bucuk aylıkken iki diş çıkardı mecbur kasisin diye havuç falan verdim eline ama seçici ben yöntemi şöyle buldum önce tadına ben bakiyorum benim hoşuma giderse oda güzel yiyo 
0 oy
tarafından
6 da başladık. Sevdiği şeyleri yer istemediğini zorlamam. Bebeklerde insan ve hepsinin damak tadı ayrı 
0 oy
(156 puan) tarafından
Ben 6 aydan sonra verdim gayet yiyor ama bikac şeye allerjisi var bu durum bebekten bebeğe değişe biliyo 
0 oy
tarafından
4 aylikken tadima basladik ama biraz fatkli sira izledik once en tatsiz sebzeler sonra meyveler sonra yogurt sonra yumurta en sonda et turevleri olacak suan yumurtadayiz sukur bisey secmiyor ama bazi seyleri bazen yemeknistemez

Israr etmeden kaldirip ertesi gun tekrar deniyoeum
tarafından
Yogurt en son yavrum onu hemen sindiremiomus
Basta
Kabak
Balkabagi
Patates
Havuc yani mevsim sebzeleri

sonra elma muz
Daha sonra yogurt
(673 puan) tarafından
Yaa herkes ilk yoğurttan başlayınca bebde yoğurttan başladım bayada severek yiyo
(673 puan) tarafından
Kabakla balkabağını nası yediriyosunuz rendeleyerkmi yoksa püre halindemi
tarafından
Haslayip pure yaptim baska tatlari bilmediginden yedi sorun cikarmadan onlari
(673 puan) tarafından
Tamam canm anladm saol
0 oy
tarafından
keşke bende ilk zamanlar herseyi tattirsaydim diyroum ne yalan soylıyım şimdi herseyi yemiyor
(1,126 puan) tarafından
Nasıl yediriyorsun ben usule uzule çizgi filmle yediriyorum başka turlu amuda kalkışan en fazla 3 kaşık yiyor
tarafından
aynen çizgi film açınca daha fazla yiyor ama artık açmıyorum ya gelişimi gerileriletiyro canım napim yediği kadar yemezse cok acikimca veriyorum o zaman da yemezse mama veriyrium
0 oy
(302 puan) tarafından
5aylıga kadar emzirdim 1ay kadar mama ve anne sütü verdim 6ayda ek gıda anne sütü suan kızım dogru düzgün hic bişi yemez ama ben meyvelerden faln 5 aylıkken tattırırdım yemek vermezdim gazlı oldugu icin gaz yapar diye suan canım cıkıyor bişy yedirecem diye
0 oy
tarafından
6 .ayda başladım. 

Zaten bir ömür boyu yemek yicek neden erkenden baslatayimki? O anneye kalmış bence heves ediyorlar:) 

Seçici değil herşeyi yer bebeğim 

Kuru fasulye yi bebe buskivisunden daha çok sever mesela :) 
(1,126 puan) tarafından
Maşallah benimki yarim saat çiğner bi lokmayi
0 oy
(1,657 puan) tarafından
5 aylıkken basladım herseyı yer şükür  
0 oy
tarafından
benim ilk bebegin anne sutu almadi bebelac veriyordum 4 . aydan sonr abasla dedi hemsire .. valal yemek secmiyordu ne gelirse onune yerdi somdi 3 yasinda pek.istah yok
0 oy
tarafından
Tam 6 aylıkken başladım bazı şeyleri seçiyor hatta önceden yediği bazı şeyleri yememeye başladı ama genel olarak iştahı iyi maşallah 
0 oy
(1,337 puan) tarafından
Bnm kız kardeşim de 6 buçuk ayda başladı ve bebeği ne versen yiyor maşallah bnce onunla bi alakası yok çocuk bni bile yicek yani
0 oy
(34 puan) tarafından
Bence alakası yok iki cocugumda da 6.aydan sonra basladim. Ilk cocugum yemedi yemek istemedi ne kadar zorlasam da ama ikinci cocugum masallahi var ne verirsem yiyor ama daha tam katı gıdalara gecemedik bana göre bu çocukla alakalı olan birşey yiyen çocuk yiyor yemeyen yemiyor oğlumla 2 3 yaşına kadar ugrasmistim ama şuan hiç yemek seçmez hatta anne niye sebze bisirmiyorsun der çok seviyor 
0 oy
(3,024 puan) tarafından
4 aylikken basladım beni bile yer oğlum

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 110 göst.
28 Şubat 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,013 göst.
26 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 360 göst.