0 oy
406 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,126 puan) tarafından
Mesela hamileligim ile alakalı çoğu seyi unuttum.. Bebekle alakalı mesela videolar olmasa kaç aylıkken dönmeye başladi onu bile karıştırıyorum. B12 im çok düşüktü acaba ondan mi 

11 Cevaplar

0 oy
(27,357 puan) tarafından

Ben dün ne yedigimi unutuyorum bacim ben napim ya

-Reklam-
0 oy
(2,069 puan) tarafından
B12 eksikliği unutkanlık yapıyor canım olabilir 
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Bende öyleyim:/ sanki uzun yıllar önca yaşamsın hiç hamile olmamışım hiç o eski anlar yokmuş gibi oluyor neden acaba :/ bence benimki yorgunluktan 
(1,126 puan) tarafından
O da olabilir. Tüm gün dört duvar arasında ev isleri utu yıka katla çocuk la ilgilen etkinlik yap..
(9,651 puan) tarafından
Sürekli rutine binmiş dünün aynısı Bu günler yaşıyoruz:)
0 oy
(119,461 puan) tarafından
Gunluk vitaminler al hatta tum vitaminkerine baktir
(1,126 puan) tarafından
İgnem vardı ama yarim kaldı pandemi sebebiyle
0 oy
tarafından

Bende unutkanlık öyle bi hale geldi ki insanlar nasıl aklında tutuyor bunca şeyi diyorum  :D b12 eksikliği unutkanlık yapıyor 

0 oy
(359 puan) tarafından
Canım beynimizde tıpkı bir hard disk gibidir hafıza kartımız bütün anlarımıxı saniye saniye kaydeder bir müddet sonra bunların bir kısmı kademe kademe silinir yani bu durum hepimizde oluyor beynimiz sürekli çalıştığı için yoruluyor vücudumuzun merkezi beyin kendi kendine alan sağlıyor 

Benim 10 yaşında oğlum ve 6 aylık kızım var çocukluğumu dün gibi hatırlamama rağmen neredeyse kızmın hamilelik sürecini bile unuttum o zamanlar öğrenme yetimiz az olduğu için beyin sürekli kayıt altında tutuyor ama şimdi herşeyi bildiğimiz için beyin gerek görmediği fazla anları siliyor ama eğer çok fazla olduğunu düşünüyorsan doktora git vitamin al :)
tarafından
Vitamin vermiyolar genelde direk piskolaga yolluyorlar canım  eğer eksikliğin falan çıkmazsa çoğu zaman öyle oluyo
(1,126 puan) tarafından
Evet bende de öyle oldu galiba ama doktora gittim b12 dipteydi iğne verdi ama virüsten ötürü dışarı çıkıp vurduramadim.
tarafından
Hadi ya çok geçmiş olsun canım
0 oy
tarafından

Bende çoğu seyi unuttum çünkü 6 bucuk sene olacak nerdeyse :ermm:

0 oy
tarafından
Benim yakın uzak kalmadı artık her şeyi unutuyorum kaç gündür geçen yıl ramazan nasıl geçti ne yaptım hatırlamaya çalışıyorum hiç bir şey yok 
0 oy
tarafından
Bende öyleyim canım hamilelikten önce vardı bu kadar değildi hamile oldum doğum yaptım daha çok oldu 12 aylık olucak oğlum üzerinden. Ama suda var biraz da dertler sıkıntılar stres bu hale getiriyor emin ol. Kimi görsem dese hep sıkıntısı stresi var beyin hangisini neyi düşüncenecegini şaşırıyor bence biseyler oluyo beyne. Allah kolaylık versin 1 dk önce ne diyeceğimi dahi unutuyorum beynimde okadar düşündüğüm şeyler var ki bu iyide olsa kötü olsa farketmiyo beynimizi çok yoruyoruz.
(1,126 puan) tarafından
Genç yasta boyleysek :(
tarafından
Valla öyle yaşlanınca ne olucak yaşlılara bakıyorsun şimdi trup gibiler
0 oy
tarafından
Canım bende öyleyim doğumdan sonra daha da arttı bu durum. Üniversite hayatım hayal meyal geliyor gözümün önüne telefon numaram tc onları bile unutuyorum sürekli. Kayinvalidem alzeimer şizofreni. Acaba ondan mı etkileniyorum psikolojik mi bu durumum yoksa vitamin eksikliği mi yada gerçekten alzeimer mi var :)))) bilemiyorum şu virüs belası gecsede doktora görünsem 
(1,126 puan) tarafından
Kayinvaldene üzüldüm.. Allah yardim etsin bizleree
0 oy
(583 puan) tarafından
Bende onları unutuyorum inanki sorsan ne zaman süründü ne zaman ek qidaya geçtim falan hic hatırlamıyorum hamilelik zaten tek tük hatırlıyorum oda hep kötü seyleri :( keşke bunlarında unutsam
(1,126 puan) tarafından
Unutmak güzel değil bence ya
(583 puan) tarafından
Ama insanoğlu bence gebeliqi hatirlasan yasadiqin sorunlari falan birdaha hamile kalmak istemezsin. Herşey yerinde güzel keşke unutmak istediklerimi unutsam bende
(1,126 puan) tarafından
Unutmak.istediklerimi benim de var.. Ama malesef onlar hatırımda. :)

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 642 göst.
29 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 300 göst.
0 oy
12 cevap 646 göst.
0 oy
45 cevap 1,366 göst.

381,012 soru

11,406,748 cevap