0 oy
826 göst.
Aile kategorisinde (655 puan) tarafından
Kizlar oglum 8 aylık bagzen 2.cocugu da istiyorum hemen olsun diye ben tek çocuk oldum için oğluma bu kardeş istiyorum ama erken mi dusunuyorum şu anda biliyorsunuz ev sıkıntım da var 

Siz 2.ye ne zaman hamile kaldiniz

24 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bence erken ikisine birden ayni ilgiyi veremezsin benimkilerin arasinda 6 bucuk yas olacak 

(655 puan) tarafından
Maşallah kuzum Allah'ım acılarını gostermesin
tarafından
Aminn sagol canim
-Reklam-
0 oy
(583 puan) tarafından
Oqlum 14aylikken kaldım :)
(655 puan) tarafından
İsteyerek mi kazayla mi
(583 puan) tarafından
İstedim canim rabbimde nasip etti çok şükür
(655 puan) tarafından
Çok şükür kuzum Allah'ım bagislasin
(583 puan) tarafından
Amin hepimiziniini insAllh
0 oy
(6,672 puan) tarafından
2.yi kızım  2 yaş 2 aylıktı yaptım cnm araları 3 yaş olcak kızlarımın 
(655 puan) tarafından
Allah bagislasin
(6,672 puan) tarafından
Sağol cnm oğlun en az 1.5 yaşını bulsun derim cnm çünkü süt kesimi diş sıkıntısı tuvalet eğitimi bunlR varken 2. Zpr olur dediğim gibi yaparsan kafan rahat olur
(655 puan) tarafından
Emmiyor oğlum kuzum eşim de 1 yaşına geldin yaparız dedi
(6,672 puan) tarafından
Sizin bileceğiniz iş tatlım sana zor olur keyfine bak
(655 puan) tarafından
Bi aklım da öyle diyor daha 20 yaşındayım oğlan büyüyünce gez toz keyfine bak diyor
0 oy
(778 puan) tarafından
Büyük oğlum 5 yaşında ikinci oğlum 3 aylık bazen diyorum çok geç kalmışım daha erken olsaydı bazende diyorum daha sonra doğum yapsaydım Raabbim aratmasın cnm ne zmn nasip olursa ama 3 yaş idsel bence benim oğlum çok aşırı kıskanıyor kardeşini
(655 puan) tarafından
Hmm bende hemen olsun birlikte buyusunler istiyorum
(778 puan) tarafından
Eğer zorlanmam dersen bence olabilir ikiz gibi buyurler
(655 puan) tarafından
Bilmiyorum kuzum işte çok istiyorum ama o cesareti gostereniyorum
(778 puan) tarafından
Zor cnm hiç oturamiyorsun valla ama onların bir gülüşü herşeyi unutturuyo
(655 puan) tarafından
Ya evet oğlum bi gulunce bütün dertlerim bitiyo
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Tabikide erken benimkide 8 aylik 5 6 yaşında yaparim anca D
(655 puan) tarafından
Hayırlısı olsun kuzum
Allah bagislasin
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Benim kızlarım arasın da 8 yaş pişman değilim. Biri 8 yaşında biri 5.5 aylık. 
(655 puan) tarafından
Maşallah Allah'ım bağışlasın
(7,118 puan) tarafından
Amin kuzum cümlemizin evladını.
0 oy
tarafından
Canım bence çok erken bu ayın 6 sında oğlum 11 aylık olacak ben bile hala hamile kalmaktan korkuyorum ama tabi sen kendine guveniyorsan bilemem ama biliyorsun ki şu anda sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz ve hastaneye falan gitmek de sıkıntı tabiki karar senin 
(655 puan) tarafından
Biliyorum kuzum işte çok istiyorum ama kendime güvenemiyorum
Birde şu durumda çok kararsızım
tarafından
Vücudunun biraz daha kendini toparlamasina izin ver canısı
(655 puan) tarafından
Haklısın bence kuzum
0 oy
(10,570 puan) tarafından
9 buçuk  aylık iken hamile.kaldim cnm simdi 4 aylık olduk suku R kızım 1 yaş 20 günlük  
(655 puan) tarafından
İsteyerek mi canim
(10,570 puan) tarafından
Ya cnm sonra olsa iyi olurdu aslında ama eşim hiçbir şekilde biseye izin vermedi
Sonucu da bu oldu işte
Ama çok şükür rabbime iyikide oldu
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kizim 22 aylik 5 aylik da hamileyim 2 yas falan olacak aralari bakalim ins cok zor olmaz ben cok yas farkina karsiyim ama az yaasta sikinti bence hayirlisi ins 
(655 puan) tarafından
İnşallah kuzum ben tek çocuk olarak büyüdüm için oğlum da kardeşiyle büyüsün istiyorum
(7,098 puan) tarafından
Yani evet bencede guzel bir dusunce bende oyle istiyorum o yuzden yaptim ikonciyi de erkenden ama seninkide daha cok kucukmus ballim 1
.5 yasinda falan olsaydi daha iyi olurdu senin acindan da yine de karar senin
(655 puan) tarafından
1 yaş ideal o zaman kuzum
(7,098 puan) tarafından
Yani 1 yas bir bucuk yas arasi hamile kalsan doguma kdara da bi suresi var aralari 2 yas olur birlikte buyurler
0 oy
tarafından
Oğlum 3.5 yaşında kızım sa 4 aylık oğluma pek vakit ayıramıyorum çok üzülüyorum bazen keşke daha erken yapsaydım diyorum en azından beraber oynarlardı 
(655 puan) tarafından
Şu anki aklın olsa oğlun kaç yaşında iken veya kaç aylıkken yapardin
tarafından
Valla 1 yada 1.5 yaş diyorum tabi aklını karıştırmak gibi olmasın benim fikrim
(655 puan) tarafından
Eşim de 1 yaş diyor kuzum
tarafından
Bence öyle yap canım tamam zorluğu illaki olacak ama en azından beraber büyürler
0 oy
(771 puan) tarafından
buyuk kisim 2 yasina gircek kucuk kizimda 42 gunluk   biraz daha bekle derim en azinda bi yurumeye başlasin kendi uyuya bilsin cunku kucukle ilglnirken uyku saati geldnde buyuk olani sallanmak uyutmak zor olur oyuzden kendi uykuya ddala bilsin yurusn ozaman senin bilecegin biseyin ilerleyen zaman yas gittikce zorlaniyo insan  cocuk bakmaya  
0 oy
(64 puan) tarafından
Şimdiki aklım olsaydı 1 sene arayla yapardım kızım 7 yaşında 2 aylık da oğlum var. Araları çok fazla. Kıskançlık da tavan bizde şuan. Beraber büyüsünler işte maddi imkan varsa 
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Bieincisini sutten kestigin zaman yap bence canim ilkinin hakkina girme o cocuk daha 8 aylik seni emiyodur daha
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Bence erken ilk bebek Bi hasta iken mesela şurası ağrıyo diyebilesin wc kendi gidip yemeği VS kendi yiyebilmesk az büyük olmasıaskm pisijoleji kalmaz derim bende 2. İstiyorum ama şuan kızım 15 aylık Bi 4 5 yaş olsun istiyorum kreş zamanı olur kreşe gider vakit geçirir aklı başında olur az VS ha Rabbım verirse başım gözüm üstüne ama şu anda isteme derim daha bebeğin çok küçük ilgi ister 
0 oy
(208 puan) tarafından
Şuan bir bebeğim var 8 aylık karnimdaki doğduğunda kızım bir yaşına girecek sezeryan belki doğum günleri aynı olur ama o kadar zor ki elim kolum tutmuyor çocuğumla ilgilenemiyorum birde birlik oturuyoruz ne diyeyim ki keşke böyle olmasaydı ama demek ki Allah böyle nasip görmüş çocuklar çok ilgi istiyormuş bunu anladım ve benim mecalim yok 
0 oy
(530 puan) tarafından
Valla cnm kızım 1.5 yaşında rabbim izin verirse ağustos 'ta 2 yaşına girecek ben de şuan 36 haftalik hamileyim nasıl süreç bekliyor beni bilmiyorum ama kendi isteğimle yaptım.  Kızıma kardeş olsun diye tek olduğu için canı çok sıkılıyor hem beraber büyürler ikiz gibi illaki zorlukları olur ama aralarında fazla yaş ta olmuycak bana göre ideal 2 yaş 7 8 sene sonra yapan var ama o zmaan daha zor bence çünkü okula başlar büyük olan onun dersleri vs küçük ilgi ister emzir ona bak ideali 2 yaş cnm 
0 oy
(161 puan) tarafından
Vala canm Allah isteyen herkese versin bnim oğlum 11 aylık ve ben 7 aylık hamileyim..keşke ara koysaydim kazara oldu ama olsun nasip kısmet..Eğer bakabilecegine inaniyosan bebişim sutten kesildikten sonra getir derim..cnku süt emerken hamile kalıp onu sütten kesmek çok acı bı sey :( 
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Benim oğlum 18 aylıktı hamile kaldım isteyerek hamileyken iki ay daha emzirdim. Bence daha çok erken tam seninle koyun koyuna yatmak isteyeceği bı dönemde bol bol dokunarak sarılarak uyut büyüt. Hamile kalırsan bebeğinin en dokunsal sürecinde ikinciyle uğraşmak zorunda kalırsın. 
0 oy
tarafından
Oglum 19 aylik bende hamileyim. Aralari 2 yil 2 ay olcak. Zorlanicam bu dogru ama gurbetteyiz ve oglumun yanlız buyumesini istemedim. Cok değil 2 sene sonra biraz daha rahatlarım diye düşünüyorum 
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Bn dogum yapmadan once 4 tane istiyodum Keske bnde yapabilecegimi düşünsem hemen yapacam ama bn hicc hazr deglm bi 10 yil daha hazr olmam gbi geliyo ee bide maddi skintilar isin icine girince insan tekle yatinmk zorunda kaliyo

İlgili bir soru bulunamadı

381,452 soru

11,420,099 cevap

34,975 kullanıcı

...