0 oy
467 göst.
Diğer kategorisinde (413 puan) tarafından
Kızlar ilk hamileliğim sezeryan olmak istiyorum bide, zaten bebeğin plesentası öndeymiş acaba kaçıncı haftada alırlar ki beni

32+2 günlük hamileyim

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
39haftada aldılar beni sezaryana
(413 puan) tarafından
Hmm ben 38 biliyorduum
-Reklam-
0 oy
(7,935 puan) tarafından
En geç 39.haftada alırlar canım
(413 puan) tarafından
38 de de alınablr yani
tarafından
Aynen Canım
0 oy
(2,159 puan) tarafından
Bende sezeryan istiyorum :) ilk hamileliğim 38. Haftada alırlar belki. 
(413 puan) tarafından
Bende 38 de alsınlar ya desem alırlar mı acaba
(2,159 puan) tarafından
Devlette isteğe göre sezeryan yapmazlar canım. Ama plesenta öndeymiş belki bu sebepten dolayı devlette sezeryan olabilirsin. Ama özelde isteğine bağlı parayı basarsan sezeryan olursun.
(413 puan) tarafından
Özelde olcam zaten, ama 38,de istersem fazla paramı alacak
(2,159 puan) tarafından
Ya canım isteğe bağlı olursa normal sezeryan fiyatından biraz daha fazla ödeme yapıyorsun. Ama plesentayı söyle mutlaka o zaman sadece sezeryan parası alırlar. Çünkü plesenta önde olması zorunlu sezeryan sebebi olabilir.
(413 puan) tarafından
Aynen kuzum zorunlu zaten yoksa normal doğumda benm hayatım tehlikeye girermş kanamadan dolayı
0 oy
(21 puan) tarafından
Benimde plesantam öndeydi 35+6 haftalıkken suyum geldi acil doğuma alındım canım 
(413 puan) tarafından
Ayy korktum şimdi bende de olur mu acabaa o yüzden mi suyun geldi kuzum bebeğin nasıl
(21 puan) tarafından
Yok kuzum korkma çok fazla hareket etmemeye çalış Allah'ın izniyle birşey olmaz bebeğim iyi çok şükür 10 aylık olduk şimdi Rabbim sanada hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin inşallah :)
(413 puan) tarafından
Amin inşallah çok etmiyorum bide oruç tutuyorum zararı olur mu ki
(21 puan) tarafından
Yok canım onun bir zararı olucagini sanmıyorum bebeğin kilo alımı iyiyse kendini iyi hissediyorsan tut tabiki kuzum Rabbim kabul etsin inşallah
(413 puan) tarafından
Bebeğim iyi şeker var bende ama etkilenmedim :) tutablrm o zman rabbim sabrını veriyor ya Allah, korur bebeğimi de
0 oy
(100 puan) tarafından
Canm 1 haftadan nolurki ha 38 ha 39
(413 puan) tarafından
1 hafta bile çok uzun geliyor artık kavuşmak istiyorum ona :)
(100 puan) tarafından
Bende 38im hâla gelen yok doktorum 42 ye kadar bekleriz dedi
0 oy
tarafından
İlk 39. Haftada oluyor 
(413 puan) tarafından
Anladım canım tesekkür ederim
0 oy
tarafından

Benimki 35 haftalik ken acil sezaryen oldu

(413 puan) tarafından
Yaa, neden ki cnm iyi mi şimdi bebiş
tarafından
Evet iyi cok şükür 6 bucuk yasinda oldu  :D
Normal yolunda gitmedi sezaryen e cevirdiler
(413 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın canm ben m
0 oy
tarafından
41+2 de aldılar ilk doğumumda mecburi sezeryan 

2. Sezeryanımı 38+2 de aldılar 

3. 39+1 de alacaklar bu salı günü inşallah 
(413 puan) tarafından
Hmm beni ne, zmn alır, acaba allahım sağ salim kucağına almayı nasıp etsin cnm benm
tarafından
39  en güzel zamanı canım
0 oy
(65 puan) tarafından
Ak ciğer gelişimini tamamladiysa hemen alirlar canım. Çünkü bebek doğum kanalına inerse normal doğum olur 
(413 puan) tarafından
Hmm plesenta önde geliyor dediler o yüzden sezeryan
0 oy
(1,657 puan) tarafından
Oglumun durumu ıyıydı normal dogum baslar falan dıye rıske atmadık ben 36+6 da sezeryan oldum 
(413 puan) tarafından
Ama 37 erken olmuyor mu
(1,657 puan) tarafından
Hayır canım bebek iyiyse hıc bı soruj olmuyor benım ogluk 3 kıloydu ultrasonda gelısımı de cok sukur ıyı oldugundan doktorum kendısı dedu zaten ama mecburıydı benım rıske atmamak ıcın yaptık yoksa 38 i beklerdım ama dusununce ınsan cok sabırsızlanıyor erken gelmesı de ıyı olmus :)))
0 oy
tarafından
38 +2,de girdim.38+5gun vermisdiler ama
(413 puan) tarafından
Hmm bakalım bana ne, dicek ya
0 oy
(236 puan) tarafından
Eger riskli bi seyniz yoksa   neden sezeryan istiyonki  normal dogumu her kadin tatmali bence mucizevi bi sey yaa  ben  direndim sezeryan oıımicam kendim yapcam ve yaptim yok eger riksli  bi durum varsa o zaman tamam canm yok hic bi  kotu sey yoksa  normal sogum en guzeli  1 haftada toparliyosun   dogurdun o gunde cocuginla ilgilene biliyosun sezeryan   oyıe digil ama  yataga  bagli kaliyosun bebek kilo aldikca tasiyamiyosun hem iz kaliyp dikislerin sizloyp falan
(413 puan) tarafından
Canm plesentası önce, geliyormuş bebeğin normal doğum olursa o yüzden sezeryan
(1,657 puan) tarafından
Sımdı bu yazı mecburı sezeryanları korkutmayacak mı sence?? Bende sezeryan oldum daha ojce kanseri atlattım kemoterapı aldım zayıf bı bunyem olmasına ragmen sezeryan  benı zorlamadı ılk gun hastanede bıle ayaga kalktım 1 hafta destek alarak kalktım oda  yanı karnımı bos gıbı hıssedıyordym dıkısten dolayı yatıp kalkarken koluma gırıp destek oluyolardı hıc bı agrı sızı olmadı oda olsun dogum yapmısız bı zahmet bırıleı ilgilensın bı sure oyle aylarca sızıları bebegi tasıyamamayı bırak 1 haftadan snra tamamen normale döndum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 113 göst.
10 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hira27 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 128 göst.
30 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hira27 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 183 göst.
3 Eylül 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mldnz (443 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 166 göst.
13 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tugcemaydmr (110 puan) tarafından soruldu

380,587 soru

11,395,130 cevap

34,912 kullanıcı

...