0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde (74 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şimdi aklıma bişey takıldı kızlar bu gelişmiş ülkede okadar önlemler VS sokağa çıkma yasakları uygulanmasına rağmen bu kadar fazla ölüm haberleri alıyoruz tütkiyede şuan hiç Bi önlem yok virüse ilgili yani insanlar işe gidiyor sosyal mesafeye uyan zaten yok belli ölçüde tedbir yokken virüse azalma olması ilginç değil mi yani bu durumda bilmiyorum ama çok garip yani tabi Allaha şükür bu iyi bişey böyle olması da nblm gne de düşünmeden edemiyorum 

11 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Sağlık alanında çok iyiyiz..hastane ve çalışanlar donanımlı ve insanlar ölüm korkusundan çıkmıyor bir yere..bağışıklık güçlüyse kolay atlatılıyor..Türkiye'ye geç geldi ama biz önlemleri en baştan aldık diğer ülkelere göre ok iyiyiz..böyle devam edersek kısa zamanda atlatırız
(74 puan) tarafından
Valla herkez dolarlar da sıkıntı orda kimsede gelip niye dışardasınız demiyor sağlık anlamında iyiz tamam ama sonuçta bu virüs bulaşıcı ve bağışıklığı zAyıf olan için kötü sonuç doğuruyor bilmiyorum inşllh bian önce düzeliriz
-Reklam-
0 oy
tarafından
banada tuhaf geliyor
(74 puan) tarafından
Yani dimi insanlar işe gidiyor nblm sokaklar dolu yasak yok maske takıyorlar ama nasıl kırk kere ekliyorlar ne kadar izole edebiliyoruz ki kendimizi Bn türkiyede ki o ölü sayılarının bile abartıldığını düşünüyorum çünkü yabancı ülkelerde insanlar sokağa çıkanı vuruyor o derece önlem almışken h bişey yokmuş gibi herkez sokakta 65 yaş üstü evde 20 yaş altı evde e o işe giden adam akşam gelince babasının çocuğunun yanına geliyor madem durum bu kadar kötü neden herşey durmuyor
(610 puan) tarafından
Türkiye de genç nüfus çok yaşlılar zaten çıkmıyor
(610 puan) tarafından
Italya da falan yaşlı nüfus fazla
(74 puan) tarafından
Bi çok yaşlı insan kurtuldu genç insan da vefat etti her yaş grubu risk taşıyorken bu denli işlere gitmek ne kadar doğru bilemedim valla
(610 puan) tarafından
Yani bilemiyorum belki de diğer ülkelerden turkiyeye herkes kaçıp gelmesin diye ölü varmış gibi gosteriyorlardır
0 oy
tarafından
Ben hiç bir şey anlamadim halimize üzülelim mı sevinelim mi bilmiyorum ilginç sadece
(74 puan) tarafından
Aynen o durumdayız neyin içinde olduğumuzu biz bile bilmiyoruz
0 oy
tarafından
O değilde amerikada çok kötü ya ceset kokusundan kargalar basmış har yeri Allahım valla l sarı çiyan bütün musulmanlari ahını aldı şimdi allah da çektiriyor 
(74 puan) tarafından
Evet çok kötü durum
0 oy
(15,739 puan) tarafından
Asıl virüsün çok olduğu 30 şehirde sıkı önlemler alınmış durumda o yüzden azalma olması olağan diğer yerlerde de çok olsaydı insanlar burnunu bile çıkarmaya korkardı lakin olmadığı için rahat davranıyorlar. 

Umarım biter boşver sorular bitsin de kurtulalım 
(74 puan) tarafından
Orası öle tabi yeterli bitsin nasıl biterse bitsin
0 oy
tarafından
Yabancılar da içki içen çok yaşlısı genci ondan herhalde bide ne kadar olsa da bizim ülkenin insanı temizliğe önem veriyor baksana İtalya temizlikte en son sırada yer alıyor tuvetten çıkınca bile el yıkama alışkanlığı yokmuş onlarda hiç yoksa ülkemizde dua var ezan var ve baktığın zaman hep Hristiyan ülkelerin ölüm oranı çok yüksek İranda da fazla ölüm oranı yok 
(74 puan) tarafından
Allahın büyüklüğü işte
0 oy
(614 puan) tarafından
Valla bende anlamadım.. Bütün hafta işteydim adliyeye gittim oraya buraya gittim eşim de devamlı dışarda. Ben haftasonu evde otursam ne oturmasam 
(74 puan) tarafından
Aynn bnm kardeşimde çalışıyor mesela evde babaannem var yeğenim var ne belli kardeşim belki taşıyıcı onlara bulaştıracak
(614 puan) tarafından
Aynen öylee ha düşmesine sevindim tabii ki devlet bu olayı güzel de yönetti ama bana çok anlamsız geliyor..  Gün de o kadar çok kişiyle muhattap oluyorum ki hadi ben her zaman çıkmıyorum ama eşim gıda sektöründe devamlı çalışmak zorunda. Aha şuan devrildi yatıyor ama belki hasta. Siyaseten de kafama takılan şeyler var tabi
(74 puan) tarafından
Bnm kafama da çok sey takılıyorda işte
(614 puan) tarafından
Her şey söylenmiyor :D
0 oy
tarafından
Cünkü sağlık sistemimiz iyi ve erken önlem aldik. Bise olmaz diyen italya ikinci sirada. Çin e kafa tutan amerika ilk sırada. Hala daha baskanlari saçmalayıp duruyor. Ayrıca diger ülkelerde oyle sanıldığı kadar sıkı önlem yok kuzenim almanya da ama hala ise gidiyor. Ve tabii en önemlisi ramazan ayına girdik Rabbimize siginiyoruz ondan sifa bekliyoruz iman gucu herşeyin üzerindedir.
(74 puan) tarafından
Tek sığınağımız o zaten rabbim ol derse olur hepimizi korusun
0 oy
(100 puan) tarafından
Bu derdi veren rabbim Almasinida bilir şaşiracak bişey yok gece gündüz dua edenler var bende dahil
(74 puan) tarafından
Tabii dua etmekten başka Bi çaremiz yok şuanda
0 oy
tarafından
Hangi ülke ne önlem almış? Ingiltere başbakanı değil miydi hicbir önlem almayacağız halkın bağışıklık kazanmasını bekleyeceğiz diyen. Bence bizim ülke tam zamanında tedbir aldı 
(74 puan) tarafından
Aman azalma olsun da yeter ki şu illet defolsun gitsin gerisi boş
tarafından
Inşallah canım
0 oy
(10,387 puan) tarafından

Önlem alındı canım direkt okullar kapatıldı 65 yaş kısıtlandı 20 yaş daha sonra seyahat kısıtlaması bahsettiğin ülkeler uzun süre virüsü umursamadı ki en başta Amerika var ki Trump hala dalga gecıyor bence. (Allah ım yine hükümeti savunuyorum asfafsg:)demem  o ki süreci kötü yönetmediler. Nüfus genç bizim bir de o avantaj, sağlık donanımı da gayet iyi hemşireler dr lar yoğun tempoya alışkın Allah razı olsun onlardan 

(74 puan) tarafından
En büyük alkışı zaten sağlık çalışanlarımız hakkediyor yani demek istediğim şu bu rüs her yaş kesimine uğruyor sanıldığı kadar ciddiye türkiyede neden hala insanlar işe VS gidiyorlar ne belli onlar taşıyıcı değil evde çocukları var ana babaları eşi var sonuçta
(10,387 puan) tarafından
Mehmet Ceyhan hocayı bi dinle canım makul açıklamalar yapıyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 69 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ozge25 (27 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 92 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Asliiada41 (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
19 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Kizannesiyim (237 puan) tarafından soruldu