0 oy
399 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar ben hamileyim oruç tutamıyorum kaynanam da tutmuyor hiç birşeyi yokken ve maalesef ki eşimde sigaraya dayanamıyormuş baskı yapmama rahmen tutmuyor herneyse. Bu sabah kahvaltı yapıyorduk kaynanam yemek programi açtı bende şakayla aç aç oğluna arattırayim yarın dedim oda dedi yoo senin aşerme süren geçti ki ilk 3 ay da aşerirsin dedi sonrakiler canının istemesidir dedi. Yoo dedim aşermem geçmedi daha geçen gün birşey aşerdim  yok canın istedi dedi o aşermek değil dedi. Bende söyledim aşermek yada can istemesi sonuçta oğluna arattıcam sustu sizce öyle mi ilk 3 ay mı aşeriyorsun ?

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
O aşerme derdini bıraksın da Allahtan korkusun azıcık 
tarafından
İşte laf sokuyor aklınca yada artık istediğin şeyi yemesende olur mu demek istedi ne bilim zaten bu aralar iyice gözüme batıyor
tarafından
Senin yeme derdine düşeceğine orucunu tutsun sağlıkli ki dili uzun bu kdr
tarafından
Şu virüs yüzünden çıkamıyorum ayrı ne güzel evime çıkıcaktım da maalesef. Oo tabi canım konu oruç tutmaya namaz kılmaya gelince hasta ama bi kavga olsa en başta gider
tarafından
Diğer dünyada ateş aşerecek o sen merak etme
tarafından
Haha güldürdün kız vallah ne diyim Allah ıslak etsin inşAllah ben hamileyim tutamıyorum diye çok üzülüyorum kadının gram umrunda değil
-Reklam-
0 oy
(1,698 puan) tarafından
Yok canım ben 39 haftalığım aşeriyom. Kaynanan saçmalamış
tarafından
O aşerme değilmiş can istemesiymiş yani bana demek istiyorki aşerme artık falan herhalde lafımı soktum gerçi her şekilde oğlun arıycak diye
(1,698 puan) tarafından
Boşver işte kendileri görmediğinden gelinleri de iyi muamele görmesin istiyolar bazı insanlar böyle bencildir canım sen kocanla aranı güzel tut boşver onu..
tarafından
Ay yok kız ona mı kalmış aşermişim hiç ona demiyorum bile benim kocam var istediğimi alır çok şükür. Bir yemek istese bile anneme gidince anneme yaptırıyorum yada kendim yapmaya çalışıyorum
(1,698 puan) tarafından
O zaman senden iyisi yok ☺️
0 oy
(3,921 puan) tarafından
Hic aşermedim .
tarafından
Evet canım bazıları da öyleymiş kız nasıl aşermiyosun :)
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Ne alaka ya asermenin suresimi olurmus. Yani asermekle can istemesi evet cok farkli seyler ama hamileligin her asamasinda aserilebilir bunun bi suresi yok
tarafından
İşte bana laf atıyor yani artık aşeremezsin falan gibi ama bende lafımı söyledim aşersem de canım da istese oğlun arıycak diye
(1,822 puan) tarafından
Iyi demissin canim cok yuz vermemek lazim
0 oy
(175 puan) tarafından
9 ay boyunca aşerdim 3 ay kuralını kendisi koymus bence 
tarafından
Birde diyo bizde hamilelik geçirdik bende dedim herkesin bir olmuyor vallah benim abimin eşi 4-5ay hiç aşermedi son aylarda sürekli birşeyler istedi hem aşersem de canım da istese oğlun arıycak sonuçta dedim
(175 puan) tarafından
Herkesin hamileliği farklı geçer hiç aşermeyen de var canım cevabını vermende güzel olmus sen söylediklerini takip üzme kendini o konuşsun dursun sen eşine bak boşver
0 oy
tarafından
Ay komik kaynana. Düşünsene  aseriyirsun 4. Aydasin kaynann sana diyor ki aserme hakkını  kaybettin ilk 3 ayda aserseydin diyormuş:)
tarafından
Hahahahah :) ay ona mı kalmış acaba benim kocam var bu gün istesem yarın getiri bana :)
tarafından
Ne bileyim Allah akıl versin
0 oy
(583 puan) tarafından
Benim eltimde son ayinda o gün kız aserdi eşine dedi işte canım çekti alirmisin öyle pahalı bişey değil yani herkesin evinde olan birşey. Kaynanam da dedi aserme süren doldu artık bebek doğacak ne asermesi o senin canın cekiyo oqlumu kandirion aseriom diye kıza aldirtmadi.. sora bu kaç sonra eşim eve almıştı ben götürdüm verdim ahh bu kaynanalarin yatacak yerleri yok kiskancliklarindan hasetlerinden catlayacaklar bende 14 haftalık hamileyim henüz asermedim bu bebekte canımın istediqi şeyler var asermej farklı bise yani o an onun kokusu burnuna geliyo tadı aklına geliyo yani insanın canının vekmesiyle asermesi farklı durum bunu o kaddar kadına soyle
0 oy
tarafından
Evet öyle diyenler var duymuştum
0 oy
(2,078 puan) tarafından
Ben 2 aydan sonra doğuma kadar aşerdim, alakası yok
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Öyle bişey yok canım benim 5 aylık olmama bikaç gün kaldı dün aşerdiğim şey için eşim kalktı hale gitti (evimize oldukça uzak) sokağa çıkma yasağı olduğu halde kaynana söyle çok yorum yapmasın aşerdiğini ondan istemicen zaten kocandan isticen senin aşerdiğin bişeyle dalga geçmesi inanmaması ne büyük günah yazık rabbim sana sabır versin canım
0 oy
(2,351 puan) tarafından

Net hatrlamiorm ama galiba  4  5 ayliktim 2 kez aserdm onun disinda   asermedm :)) gercihamileligimin son aylari yaza denk gelmisti kilolarca erik yiordm ama normldede cok severm erigi :)))

0 oy
(2,069 puan) tarafından
Hiç asermedim ben
0 oy
(13 puan) tarafından
41 hafta hiç aşermedim hep merak etmişimdir nasıl bir şey diye, resmen içimde kaldı :d
0 oy
(1,908 puan) tarafından
valla ben 9 ay boyunca baklava aserdm yememe rağmen yemedhm günler rüyamda yedryorlardi saolsunkar :D ki hamilelikten önce şerbetli tatlılar sevmezdim 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 111 göst.
23 Aralık 2023 Diğer kategorisinde VB. (440 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 19 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mesel (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 326 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mesel (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 271 göst.