0 oy
542 göst.
Diğer kategorisinde (3,275 puan) tarafından
Kızlar bi eve misafirliğe gittiğinizde dikkat ettiğiniz çaktırmadan bakarım veya dağınık kirli tozlu görürsem orda su bile içemem veya illa ev yapimi ikram beklerim bu bana verdigi degeri gösterir dediginiz huyunuz varmıdır? Mesela ben bana güler yüz gösterdikten sonra bi kuru çay olsa kâfi dır ama normal üstü bi dağınıklık pislik varsa o kişiden şu bile içemem normal şekilde hepimizin dağınıklığı tozu illaki oluyor zaten ;) haydi cevaplari bekliyorum

22 Cevaplar

+1 oy
(228 puan) tarafından
Evı temızlıgıne degııl mısafır perverlıgı benım için önemlı. 
-Reklam-
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Bende çok dikat ederim ama farketitrmem mesela çok pis biriyse çok kirliyse evi ne yemek ne çay ağzına bsy sürmem 
0 oy
(27,075 puan) tarafından

Kişilige dikkat ederim halına hareketine vs.

0 oy
tarafından
Valla gider oturur gelirim önüme ne koyduysa da üzülmesin die  1 2 alırım öyle incelemem çünkü pis değilim ama daginigimdir aynı şeyin bana yapilmasinida sevmem
0 oy
(1,699 puan) tarafından
O kişinin evine gidiyorsam yerimde içerim de toplamasına da yardim ederim 
0 oy
tarafından
Pislik varsa kimse icmez zaten gerci onune gelince yinede bir yudumda olsa alirsin. Ayip olur cunku onun haricinde abiye falan giymesine gerek yok ev hali zaten ben kimseye gitmiyorum 
0 oy
(72 puan) tarafından
Ev dağınık olabilir ama temiz değilse düşünürüm ama mutfak dağınık ve temiz değilse kesinlikle su bile içemem 
0 oy
(44,604 puan) tarafından

Aynen pis bi evse asla yemem de icmem ac olsam agzima kadar tokum derim:D yememek icin cok sukur nere ye gittiysem bole bi eve hic denk gelmedim

0 oy
tarafından
Çok öyle birine gidip gelmem zaten gittiklerimde çok yakın akraba ve bildiğim kisilerdir o yüzden yiyip içerim ama temiz olduğunu bildiğim kişiler e giderim zaten
0 oy
(6,721 puan) tarafından
Bazen yaşıyorum tuvaleti posse asla görmeyen beklerim cok zor durumda değilsem 

Mutfak posse hani böyle ev halinin de üstünde dağınıklık varsa kir yağ falan asla şu icmem
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Ben hiçbişey bakmam ayıp gelir bana öyle evi süzmek. Tüm ikramı da yer içerim az da olsa
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Kendime.ozel.hazirlik beklemem kimseden o an yapamayabilir sonucta bi cay bi fincan kahve yeterlidir ama dagjnik ev baska pis ev baska daginiksa sorun degil ama pisse bardaklari falan lekeliyse icemem 
0 oy
(1,126 puan) tarafından
Ayni bardaktan su verirlerse mutfaktan gidip kendim bardak alır calkalar öyle içerim. Ve bunu yapanlardan da hic hoslanmam. 2. Tuvalet temizliği. Tuvalete girince temiz bi tuvaletin beni karşılaması mühim benim için bi de peçete olması. 
(3,275 puan) tarafından
Ayyy bu bardak konusunda bende cok sikinti cekiyorum yaa moye gidiyoruz mesela toplamıyoruz en az 10 kişi çoluk çocuklu sofrada 1 bardak Allahım ölüyorum susuzluktan kalkıp bardak alsam ayıp olcak iyle içmeden duruyorum yada çaktırmadan mutfağa gidip çeşmeden içiyorum :(
(1,126 puan) tarafından
Benim eltim tarafı hep öyle çoğu kes susuz kalktim bende sofradan ama artik alışınca çocuklara diyorum yengenize bi bardak getirin diye onlar getiriyor iciyorum yada yemekten sonra sofra toplamaya yardim ederken mutfağa gidince ay bi su iceyim deyip dolaptan bardak alıp iciyorum :))
0 oy
(48,020 puan) tarafından
güler yüzü yeter cay bile vermese olur. insanlik.halidir yapamamistir eli ermemistir hasta olmustur falan filan dağınıklık sorun degil tozda sorun degil benim.icin. 

ama hani şart surt nedir bilmek gerekir derler ya gözüme takilan olursa tiksinirim tabiki.

mesela mutfak elbezisiyle.yer silinmez bisey dokuldugunde ,bişey yaparken parmaklarini yalayandan tiksinirim cayndanlik ustu yere konmaz gibi seyler 

ha bide cok.titizim.temizim diyenede inanmam.

bir.arkadasim gittigi evleri anlatırdı ben ona gittiğimde wc girmistim tuvalet masrapasi yoktu bulasik makinesine koymus o gün bugundur yemem onda bişey 

bide cok yakin birisi eski boxer dan mutfak icin elbezi yapmisti onada elbezi alip gpturmustum
(2,071 puan) tarafından
Eski boxerdan el bezi mi ee yuhh :/
tarafından
Zaten temizim titizim diyenler kendilerini avutmak icin derler.
(48,020 puan) tarafından
ay sorma oda surekli gitmek zorunda olduğum biri dedim bundan olur mu ne bu yikadim guzelce diyo bide. aldim.elbezi götürdüm mutfakta kullanmiyorum ki dedi tezgahin ustundeydi dedim evinde yasli var onun ustune atti o koymustur diye alakasi yok kendisi dikmis kullaniyo
tarafından
bulasik makinasinami koymus Allahimmmm neler duycaz daha acaba koptum ben orda:))
(48,020 puan) tarafından
aynen sidikli olunca herşeyi ogreniyor insan :)
0 oy
tarafından
Ilk önce Güler yüzüne ve misafirperverliği ne değer veririm Tabii ki Zaman zaman hepimizin evi dağınık oluyor ama dağınıklık ayrı şey pislik ayrı şey pis olduğunu hissedersen Ben de bir şey yiyip içemem doğrusu
0 oy
tarafından
Abartma bacım insanlık hali her insan temiz ve düzgündr misafirlik aniden oldu belki 

Misafir olacağım kişiyi tanıyorsam ve gittiğim zmn pis pasaklıysa o kdrda düşmem üstüne sonuçta biliyorum nsl olduğunu
(3,275 puan) tarafından
Yok kız ben benim için bi çay olsa yeter birde abartı daginik yada pislik olmadigi sürece yerim ama içime kuşku düşerse kıyısından tadar tokum der bırakırım diğer yazdıklarım sağdan soldan benim için önemli diyenler benim huyum değil yani☺☺
0 oy
tarafından
Misafirliğe gidersem illaki tanıdık olur dalgınıksa düzensizse ona yardım ederim başka bişeye el atılacaksa sorarım gideceğimiz kişi herhalse istemez seni kötü bir evde karşilasin bildigim bi yerde bılaşigini bile yıkarım benim için insanin içi önemli. 
0 oy
tarafından
Güler yüz önemli bnim için bir yere misafirliğe gidince oturmam yardım ederim Bni evine davet etmiş sofrasını açmış kusur aramam asla . Bana misafir gelince kapıda 40 yıldır tanıyor gibi güleç içten karşılarım 
0 oy
(278 puan) tarafından
Sen dört dortluksun kesin 
(3,275 puan) tarafından
Aksam burdan postalanan şahıs olabilirmisin acaba
0 oy
tarafından
Çok kirli değilse dikkatimi çekmez ama çok kirli olsa bile insanları kırmamak için ikramı geri çevirmem

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 110 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,131 göst.
0 oy
2 cevap 87 göst.
0 oy
35 cevap 478 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Nurnisamm (881 puan) tarafından soruldu

373,220 soru