0 oy
628 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (274 puan) tarafından

Bugün kontrole gittim 32 haftalık olduk ama doktor bebegin kilosu çok düşük dedi 1kg 700 gram miş çokmu düşük ya oruç ta tutma dedi bol bol ye iki hafta sonra gel kilo takibini yapıcaz falan dedi kendimi suçlu his ediyorum ya:'(:(

19 Cevaplar

+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Öncelikle Allah oruç tutanların oruçlarını ve iyi niyetlerini kabul etsin. Ortalama 7-8 hafta var doğumunuza tam kilo alma zamanınızda oruç ket vurmak gibi olur gibi geldi. Bugün bir arkadaş oruca başlamıştım bebeğimin kilosu 36. Haftayla aynı kalmış demişti. Sonra telafi şartı varken veya ekonomik duruma göre ödeme gibi bir şans varken acaba neden illa oruç tutayım diye zorlanıyorsunuz anlamıyorum. Lütfen eleştiri olarak algılamayın. Rabbimizin sağlık verdiği sürece doğurmak üzere bize emanet ettiği meleklerimizi niye düşünmeden hareket ederiz. Nacizane fikrim bence daha sonra tutmayı denemeniz. 
(274 puan) tarafından
Öyle yapcam artık
-Reklam-
0 oy
(796 puan) tarafından
Yani benim ikizler 30 haftalık doğdu biri 1.700 biride 1.600 du 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Ben Çarşamba  gittim.  30haftalik bir buçuk kilo dedi bence normal.   Kaç kilo olması gerekiyorki
(274 puan) tarafından
Bana 2 nin üstü dedi
(6,919 puan) tarafından
Ne kilo aldirirki bebisi
(25 puan) tarafından
Kaşar peyniri kilo aldırır
(6,919 puan) tarafından
Tmm canım sağol
0 oy
tarafından
Oruç mu tutuyon kiz yazık bebeğine tutma iyi demiş doktor 
(274 puan) tarafından
Tutuyordum ama tutmayı birakcam sanırım ya
tarafından
Tutma kuzum yazık bebeğine dikkat et
0 oy
(70 puan) tarafından
Canım oruç sevap ama bebeğin için Yemen gerekiyorsa onun günahına da girme derim doktor yasakladıysa bitmiştir artık bol bol ye sonra telefi edersin ama birdaha hamile günlerine geri dönme şansın yok 
0 oy
(63 puan) tarafından
Suçlu hissedecek bişey yok kuzum bebekler son hafta kilo aliyo yani bizde öyle oldu son an aldı kiloyu sen bol bol ye güzelim :) 
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Bol bol sut yogurt oeynir kasar tuket benim oglan 3 gunde 300 gram almisti
0 oy
tarafından
Bence normal kilosu belirlenen aralık'ta ama Dr ne dediyse onu yap kuzum
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Kaşar peynir, ceviz ve muz bebelere kilo aldırıyor onları tüket kilo alır inşallah 
0 oy
(820 puan) tarafından
Ama ultrason cok yaniltiyor canim ben kizimda 32+2 de dogum yaptim doguma girerken 2 kilo dedi hatta ozurlu bu galiba dedi ve sonuc 2580 kizimda 8 yasinda benden akilli:) takma kafana beslenmene bak sen
(274 puan) tarafından
Inşallah benimde öyle olur ya
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Canım biraz düşük çıkmıs 35 hafta benımkı 2.5 kılo 32 haftalıkken 2200 dü  sen ne buluyorsan ye aç kalma gunluk 2 soda iç kuruyemiş kaşar peyniri muz bol bol tüket hamur işi sana kılo aldırır ama ekmeği eksik etme bebişlerin karbonhidrata ihtiyacı var 
(274 puan) tarafından
Valla bu saatten sonra bebegin kilosu ilgilendirir benim alacağım kilolar değil o iyi olsunda
(2,047 puan) tarafından
İlgilendirmez olur mu canım ne kadar az kılo alırsan doğumun o kadar kolay olur vücudun o kadar az ödem toplar bak ben 1.gebelıkte 18 kılo aldım inan ödemden ağrıdan her yerım uyuşurdu yerınden kalkamazdım bu gebeliğimde ise 7 kılo aldım o kadar hafif hissediyorum ki üstelık suan ilk bebeğimle 2.bebeğimin haftalarına göre kılolaru aynı doktorum aynı 1.gibi doğar dedi.. Mantığı anladın mı?
(274 puan) tarafından
Normalde kilolu biri değilim zaten bir yıl öncesine kadar zayıflıktan kemik erimesi olmuştu 45 kilodaydım tedavi sonrası 50 ile hamile kaldım hamileligimden beri 58 kilo olmuşum yani sadece 8 kilo aldım vücut indeksine göre 55 ila 60 olmam gerekirmiş
(2,047 puan) tarafından
E süper o halde beslenmene dikkat etmekten baska yapacak birşeyin yok :)
(274 puan) tarafından
Aynen bebeğim kilo alsın da
0 oy
tarafından
Ne alaka ben 31 haftalikta gitmiştim 1600gramdi normal dedi doktor 
(274 puan) tarafından
Bilemedim ki ya inşallah normaldir
0 oy
tarafından

Yok canim cokta dusuk degil normal bence 

0 oy
tarafından
Canım bol bol bal kaymak ye benim oğlum 30+0 da 1554 gramdi 3230 doğdu 38+3 de
0 oy
(119,343 puan) tarafından
Bebege kilo yapan şeyler :

Hergun 1 kase patlamis misir

Sut 

Yogurt

PEynir 

Kasar

Gunde 1 so

Sade soda

Hergun taze sıkılmış portakal suyu

Hakiki pekmez 

Ceviz

Badem 

Findik kuruyemis yoksa moralini bozma benim dr onlarin yerine bulgur nohut mercimek ye demisti  haa bi de gunde 2 tame muz
(274 puan) tarafından
Bebeğe yarıdansa yerim inşallah
0 oy
tarafından
Muz ceviz kaşar peyniri yoğurt süt iç akşam sabah bol bol ye oruç tutma bence Allahın izniyle alır korkma bide dr biraz abartmış ama yemelisin canım son haftalara girmişsin artık
0 oy
tarafından
kuzum ulyarasonlar her zman dogruyu soylemez + veya -de olabiliyor sen yemene bak bol bol.ceviz ye sut ic muz ve kasar ye ... muz kasar ozellikle bebege kilo yapiyor 
(274 puan) tarafından
Inşallah toparlar dikkat ederim
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Cnm bana doktor 38 haftalikken doğuş girmeden ultrasonda 3 kilo ya olur ya olmaz biraz minik dedi çocuk 3230 doğdu makineler tahmin yapiyo tam kilo vermiyo merak etme 

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 573 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde Bahar_6565 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 307 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 285 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (755 puan) tarafından soruldu
+1 oy
15 cevap 529 göst.