0 oy
968 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bir bucuk aylik kizim var surekli agliyor aglamktan gözleri sisiyor kizariyor artik gazi var cikarttigi halde agliyor sut ürünlerini et turleri kuru baklagil tuketmiyorum doktor paranox fitil verdi muskat kullaniyorum nurse harveys damla kullaniyoruz ama hicbir fayda yok doktor birakmadik gaz diyolar bana bir akil verin daha ne yapabilirim siz bebeklerinize neler yapıyorsunuz aglayip yorgun düsüp uyuyor kahroluyorum :(((

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Zeytin yagi ve rezene cayi vermeyi denedin mi
tarafından
Rezene ve anason kimyon bunlari denedim ama zeytin yagi vermedim
tarafından
Zeytin yagida ver bi cay kasigi bagirsaklarini falan yumusatir iyi olur
tarafından
Cok agladigi zaman sac kurutma makinesiyle karnina tutabilirsin karnina ve ayaklarinada ilik havlu koy
tarafından
Denicem cnm tsk
-Reklam-
+1 oy
(2,423 puan) tarafından
Kolik olabilir kuzum bebegin 
(2,423 puan) tarafından
Valla seni üzmek istemem ama tek ilaç zaman ve sabır herşeyi denemiş bi insan olarak söylüyorum bunu. Kendini yıpratma ağladığını kabullen kıyamıyorsun biliyorum ama kendini ne kadar stres edersen o daha c9k anlayıp daha çok ağlıyo sabret uzülmemeye  çalış  bak 5 aydır  dayanıyoruz bo an önce dinmesini  bekliyorm sağlıklı olsunlar da bunada sukur
(3,149 puan) tarafından
Yapacak pek bi şey yok canım sabırla bu donemin gecmesini bekleyeceksin
(2,423 puan) tarafından
Hry  senin ne kadar sürdü canım
tarafından
Sanirim haklisiniz sabredicm artik yinede tesekkurler cnm
(3,149 puan) tarafından
5 6 aylık olana kadar sürmüştü canım
+1 oy
tarafından
Huff kuzym benim ya damlalar benim bebegede boşa çok ağlıyor kakada yapamıyor .eşim küçük şırınga ile pekmez saldı poposuna çok az yarımn yarısı kadar iki dk sonra kakasını yaptı ve onunla rahatlayip uyudu kaldı istersen dene cnm bnm
tarafından
Bu kaka yapincada agliyor kabiz degil gazida cikariyor
tarafından
Yaa o zman yapma canım yazık kuzuma ya rabbim derdine derman olsun inşallah
0 oy
(571 puan) tarafından

Benim arkadaşımın bebeği de 6 aya kadar hep ağladı kızın gündüzü gecesi olmadı ne yaptıysa hangi hastaneye gittiyse susturamadilar ama şimdi 1 yaşında mışıl mışıl uyuyormuş :)

tarafından
6 ay boyunca aglarsa vay halimize daha bir bucuk aylik
(571 puan) tarafından
Benim ablam karnına zeytinyağı sürüp sürekli masa yapıyordu iki ayağını karnına görürüp getiriyordu bebeği hem gazını çıkarıyordu hemde kakasını ve rahatliyordu sende öyle yap canim
tarafından
Deniycem sagol cnm
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Yapacak pek bi şey yok canım benim kuzum 3 gecedir enfeksiyondan dolayı sabah ediyor ne meme ne uyku ne kucak hiç birşey fayda etmiyor mosmor oluyor ağlamaktan o ağladıkça bende ağlıyorum elimden dua etmekten başka birşey gelmiyor 
tarafından
Allah yardimcin olsun cnm cok zor onlar agladikca insan kahroluyorr
(3,149 puan) tarafından
Amin canim inşallah aynen
0 oy
tarafından
Anladigim kadariyla bebegin kolik canim.yarim kundak yap kendini anne karnindaki gibi guvende hissetsin.kolunun uzerine yuzustu yatir hafif salla.sac kurutma makinesi sesi yada aelektrikli supurge sesini ac youtube dan dinlet.aklima bunlar geliyo
tarafından
Bunlarin hepsini yapiyorum ilk basta etki ediyordu ama suan hic bisey yinede sagol cnm :)
tarafından
O zaman sessizce gecmesini bekliceksin canim.allah yardimciniz olsun
tarafından
Sagol cnm tesekkurler
0 oy
tarafından
ben karnına saç kurutma makinasını tutuyordum gaz için hemşire tavsiye etmişti. bide naparsan yap canım bu bi süreç mecbur sabredeceksin ben kendimi şöyle teselli ediyordum çok ağlıyor ama büyüdüğünde bu günleri hatırlamayacak  :) şimdi 7 aylık oldu bile sabret sende 
(2,423 puan) tarafından
Kac aylikken düzeldi artık bende kahkalar atsın aglamdan  uyansın vaktin çoğunu güzel geçirsin istiyorm:( 5 aylık olucaz
tarafından
4 ay bittikten sonra tamamen düzeldi canım şimdi gazi olsada öyle çok aglamiyo uykuda mizliyo ben anlıyorum sonrada dis için aglicak büyümek kolay değil sabret benim oğlum 7 aylık dişleri de çıksaydı hayırlısıyla diyorum ama ozlicez bu günlerini büyüdüklerinde :)
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Bir kolik bebek annesi olarak soyluyorum hic bir cozumu yok gecmis olsun canim 
(2,423 puan) tarafından
Kaç aylık oldu canım düzelme var mı malesef çözümü  sadece sabir  ve zaman
(1,064 puan) tarafından
2 bucuk aylk olduk ilk gunler cok cok fazlaydi kafayi yiycktm smdi biraz biraz azaldi sab simplex kullanyorum
0 oy
(382 puan) tarafından
Canım dua açmayı denedim mi yanında aç dua belki rahatlar yavrucak kötülüklerden koruyan dua diye yaz YouTube dinlet sende dinle ferahlarsinoz
tarafından
Evet cnm bol bol aciyorum yaninda ama ne yazikki fön sesinden baska bisey hafifletemiyor bizi :)
0 oy
tarafından

Canım sana bir şey diyim mi Benim^ oğlumda kolikti doktor kolik dedi hemde özele gitmiştik ama nasıl basedeceksiniz diye hiç düşünmedi bile neyse bir sürü damla denedim arada iyi oluyordu ama tamamen hiç geçmiyordu anason rezene kimyon hiçbiri ise yaramadı ve ben anladım ki her doktor anlamiyor ve her doktor her hastaya iyi gelmiyor başka bir doktora gittim gıcık oldum eski doktoruma sonra bu doktor bize iyi geldi dedi ki bağırsaklarının enzimlerinde sorun var dedi bağırsak düzenleyici ilaçlar verdi damlaları hic kullanmıyorum artık bir aydır çok şükür giderek düzeliyor acaba alsan mi sende bilemedim doktora sorsan sen benden iyi mi biliyorsun der şimdi :angry: 

tarafından
Doktor bana sut ve süt ürunleri ve et yeme dedi 2 hafta eger düzelirse alerjidendir gecmesse bagirsaklarina baktir dedi ama ne yazikki gecmiyor sanirim bnde götürsem iyi olur kac hastane dolastim hepsi normal diyor kafayi yemek üzereyim agliyor yatmiyor durmuyor sastim kaldim resmen
0 oy
tarafından
Al kucağına kundak yap sonra ağız mendiliyle gözüne dokundurarak aşağıya yukariya doğru bn öyle uyutuyorm artık çözüm buldum gibi 
tarafından
Sagol cnm deniycem
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ibrahim saracoglunun bebekler icin kimyon kürü var onu mutlaja yap canim 2 gündür  baya rahatladım katila katila agliyordu gazi cikiyordu ama hala gazi oluyordu
tarafından
Cok sagol cnm hemen bakiyorum
(5,938 puan) tarafından
Gercekten ise yarıyor duzenli hergun sabah akşam yap ama canım
tarafından
Sagol cnm toz kimyon yerine tohumlusida olurmuki acaba
(5,938 puan) tarafından
Toz kimyon diyordu canım onu gerçekten bilmiyorum ki:(
0 oy
(116 puan) tarafından

Atarax diye şurup var canım, doktora söyle danış uygun bulursa kullan.. ilk hamileligimde oğlum 2 aylik olana kadar akşamdan bi başlardı hiç susmadan sabaha kadar ağlardı perisan olmustuk artik bende oturup ağlardım annem kardeşim desteğe gelirdi elden ele çocuk susturmaya çalışırdık eşim desen gecenin 3ünde ise gidiyordu zaten uykusuz oda ayrı perişan.. en son doktorum bu şurubu verdi huzursuzlanmadan once yarim çay kaşığı ver demisti hergun deliren çıldıran çocuk sakinleşti:) mis gibi uyudu bende devam ettim dozunu hiç arttırmadım bi sure sonra kestim

tarafından
Sanirim sakinlestirici şurup oluyor dmi
(116 puan) tarafından
Evet canım hem gaz sancısını kesiyor hem sakin uyumasını sağlıyor çok verirsen mal gibi olur o yüzden iyi ayarlamak gerekiyor bize yarim çay kaşığı yeterli demişlerdi

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 1,081 göst.
5 Mart 2020 Diğer kategorisinde Kelebeğimm (1,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 188 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde Seymenn (1,043 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 363 göst.
0 oy
13 cevap 882 göst.

380,406 soru