0 oy
516 göst.
Diğer kategorisinde (913 puan) tarafından
Biz kiradayiz bı malımız yok araba fln ama altinlarim hepsi duruyor .zekat vericez dedim eşime tamam dedi kayinpedirme gramlarni sormuş ne zekatı demiş size farz değil kavga ettm ona bari karışmasın dedim .durumumuz iyi açıkçası hergun bı paket parlement iciyo eşim durumu olmayan içemez sigarayada bağlamiyom sadece gerçi kendi bse demiyor iyce öğren dedi hc bseyimizi eksik bırakmıyosn dedm durumun var vercez ama kayinpedirme noluyo ne ne karisiyo kaynanam ararsa soyleyimmi vercez biz diye. Çocuklarından para ckcak diye akılları çıkıyor zekat onemli Allah diyorki sen ver ben sana daha çok vercem duurmu olmayan altında tutmucak madem.kenarda ev için tutuyor gerçi eşimde offf girdik birbirimize 

15 Cevaplar

0 oy
(732 puan) tarafından
Cnm kullanıyormusun yoksa hiç takmadın mı 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Onlara niye  soyluyosunuzki 
0 oy
(9,941 puan) tarafından
Eğer 1 yili gectiyse altinlarin ve 80gramı geciyorsa vermen gerekiyor canim
0 oy
(1,426 puan) tarafından
Olur mu evde kisi başına verilir zekat durmunuz iyiyse ki iyi dediğine göre 
tarafından
Zekat kişi başına verilmez eldeki asli ihtiyaclar haricinde bulunan para mal yada altın gibi şeylerden nisab miktarını geçtiği takdirde verilir. Sizin söylemiş olduğunuz fitredir.
(1,426 puan) tarafından
Pardon doğru ben karıştırdım aklim gitmiş ramazan kızım derken Evet haklısın doğru sen yinede bunu bir hocaya danış kusura bakma bu arada
0 oy
tarafından
Canım zekat vereceksin niye onlardan çıkmıyor para söylemene gerek yok ver sen maddi durumun varsa vermen lazım zaten 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Tv8 de şuan anlatıyor canim
0 oy
tarafından
Canim 80 grami geciyosa vermen lazim bizim binada hoca arkadas var hafizona sormustum bem oda aynisini demisti benimki 80 gram kadar olmadigi icin bize dusmedi ama gene verdik biz Icimiz rahat etmedi 
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Yarın ahirette o mu hesabını soracak ... Sıkıntı olacak ise söyleme boşver önemli olan farzı yerine getirmek . 
0 oy
tarafından
Eğer ki nisab miktarını geçiyorsa ve o altınları almanızın üzerinde bir yıl geçtiyse vermeniz gerekiyor bunu vermek için ailesinden izin almak yada haber vermek durumunda değilsiniz o ziynetler sizin. Zaten zekat öyle birşey ki elinizde olanın çok çok az bir miktarını veriyorsunuz 
0 oy
tarafından
Insan böyle  geline  sevinir bunlar kiziyor mu Allahim ya ver canım  sen Allah kabul  etsin  bire bin yazsın inşallah 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
altının bi seneyi geçmişse vermen lazım canm yoksa boynuna kalır dinleme kimseyi ver sen 
0 oy
(656 puan) tarafından
Nie kayin babana gökten vahimi gelmiste farz degil diyo tovbe yarabbim zekatimi sana verim baba deseydi bak bakim nasil farz derdi:D
0 oy
tarafından
Kaynana kayınpeder ne karışıyor ya Allah Allah bide izin mi alacaksınız farz değilse bile ver yani sevaptır madem imkanın var ver 
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Benim de duruyordu bütün altınlarım geçen sene 40 gram ve katlarının zekâtını verdik vermek gerekiyor canım sen söyleme onlara ama mutlaka verin 
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Evinin olup olmaması önemli deyil altının araban varsa. Dışarı elimdeki maldan fazla borcun yoksa zekât vermek düşer  

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 292 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Dnz737373 (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 818 göst.
16 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Ozgen (913 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 185 göst.
19 Şubat 2024 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 261 göst.
9 Ekim 2023 Aile kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu

377,987 soru

11,313,783 cevap

34,752 kullanıcı

...