0 oy
1,144 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dün postlarimi okuyan bilir.

Hiç bir yere gitmedim çünkü gidecek yerim yok çocukların babasız sefalet içinde yaşamasına dayanamam.

Aileme gitsem çocukları istemezler bundan 100% 100 eminim çünkü daha önce başıma gelmişti. 

Çok zor bı ihtimal kabul etseler bile ailem çocuklarıma alacağım paraya bile göz dikerler biliyrum eşimin vereceğini nafakaya göz dikerler ondn gitmedim .

Esime gelirsem de seni köle olarak almism dedi kölelik Kuran'da varmış ve boşanmak helalmis bir daha lafımi dinlemzsen seni köpek gibi ailenin kapısının önüne bırakırım dedi 

Erkek üstünlüğü varmış Kuran'da geçiyor Muş ben onun lafını dinlicekmism lafindan cikmicakmis  buna benzer şeyler söyle di.

Bende tmm dedim sabaha kadar agladim 

Çünkü başka çarem yok. En azından çocuklarıms bakiyor

27 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kadınlar,  kızlar diri diri toprağa gömülürken Medine sokaklarında omzunda taşımış Peygamber efendimiz.. 

Sen bunu o eşine  gönder bence ...Durumu çok yanlış anlamış.  Allah akıl fikir versin.

image

-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah onu bildiği gibi yapsın hangi kuranda geçiyor kadın köle olarak evlenilir. Peygamberimiz veda hutbesinde inletti KADINLAR ALLAHIN SİZE EMANETİDİR diye onlara iyi davranın diye pislik herif dini de kendi kafasına göre uydurmuş elbet Allah onun cezasını verecek erkekliği batsın yere. Git söyle ben araştırdım kuranda öyle bişey yok bi tane hoca ile konuştur onu cahil cahil konuşmasın 
0 oy
(3,024 puan) tarafından

Evlenme imkânı bulamayanlar, Allah tarafından ihtiyaçları karşılanıncaya kadar namuslarını korusunlar. Hakimiyetiniz altındaki esirlerden sözleşme yapmak isteyen olur da kendilerine bir fayda sağlayacağını anlarsanız sözleşme yapın ve Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Evlenmek isteyen kızlarınıza, dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için baskı yapıp onları  isyana zorlamayın. Onlara kim baskı yaparsa (bilsin ki), baskı altında kalmalarından (istemedikleri şeyi yapmak zorunda kalmalarından) sonra Allah onları bağışlar, ikram eder.(Nur Suresi 32-33). ayetler

Hocalara Sorun!

1. Nur Suresi’nin 33 (Evlenme imkânı bulamayanlar, Allah tarafından ihtiyaçları karşılanıncaya kadar namuslarını korusunlar. Hâkimiyetiniz altındaki esirlerden sözleşme yapmak isteyen olur da kendilerine bir fayda sağlayacağını anlarsanız sözleşme yapın ve Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Evlenmek isteyen kızlarınıza, dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için baskı yapıp isyana zorlamayın. Onlara kim baskı yaparsa (bilsin ki), baskı altına alındıktan sonra (istemedikleri bir evlilik yaparlarsa) Allah onları bağışlar , ikram eder).ayetine göre evlenme imkanı bulamayan hür bir insan Allah kendisine imkan verene kadar iffetini koruma emri almaktadır. O halde bir kişi nasıl olur da cariyelerin cinselliğinden faydalanabilir?

2. Nur Suresi 32. (İçinizden evli olmayanlar ile erkek ve kadın esirlerinizden uygun durumda olanları evlendirin. Yoksul iseler Allah, kendi ikramıyla onların ihtiyacını giderir. İmkânları geniş olan ve her şeyi bilen  Allah’tır).ayette “evli olmayanlar ile erkek ve kadın esirlerin evlendirilmesi” emri varken, 33. ayette de evlenemeyenlerin namuslarını korumaları emrediliyorken esir veya hür herhangi bir kişinin evlilik dışı ilişkiye girmesi düşünülebilir mi?

0 oy
tarafından
Ya hiç olmadi bu çok üzüldüm şuan :( 
0 oy
(592 puan) tarafından
İgrenc pislik. O kadar cahil ki kurani okumadan anlamadan yalan yanlis laflar etmis. Hatta sirk kosmus! Boyle insanlar hicbir sey haketmiyor, ne seni ne de o cocuklari zerre hakettigini dusunmuyorum. Umarim bir gun layigini bulur...
0 oy
(1,307 puan) tarafından

Kuran da geçiyomş ole mi gerksz şey hiç de bile ole bişey yok kendi kafasına göre yorumlamış Bn hiç ole bişey duymadım yıllarca kuran krslarnda okudum da seni köllk olarak almş olemi  eşleri köle gbi gördükleri için eşin olayı bam başka anlamş eşin eğer sana git dese bile o an nikah gidiyo 1 ay içinde yakınlaşmak Lazım peygamber efendimiz şakasıda ciddi demiştr çok gerksz eşin var yeminle bnm ki de ole ama sennki kuranı kendi kafasına göre yorumluyor bu doğru değil nasl sinirlendim şimdi ona ya

Ole bişey varmş ya onun lafıyla o zaman sana ayet hadis getirsin boş boş konuşmasn gerksz 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 517 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Melekizim (490 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 502 göst.
0 oy
12 cevap 737 göst.
12 Kasım 2021 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu

378,958 soru

11,343,464 cevap

34,809 kullanıcı