0 oy
1,139 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dün postlarimi okuyan bilir.

Hiç bir yere gitmedim çünkü gidecek yerim yok çocukların babasız sefalet içinde yaşamasına dayanamam.

Aileme gitsem çocukları istemezler bundan 100% 100 eminim çünkü daha önce başıma gelmişti. 

Çok zor bı ihtimal kabul etseler bile ailem çocuklarıma alacağım paraya bile göz dikerler biliyrum eşimin vereceğini nafakaya göz dikerler ondn gitmedim .

Esime gelirsem de seni köle olarak almism dedi kölelik Kuran'da varmış ve boşanmak helalmis bir daha lafımi dinlemzsen seni köpek gibi ailenin kapısının önüne bırakırım dedi 

Erkek üstünlüğü varmış Kuran'da geçiyor Muş ben onun lafını dinlicekmism lafindan cikmicakmis  buna benzer şeyler söyle di.

Bende tmm dedim sabaha kadar agladim 

Çünkü başka çarem yok. En azından çocuklarıms bakiyor

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Offff Allahım offf 

Çok üzülüyorum  kadınlarımıza  sırf  çocukları  için  nelere  katlananlar var 

Rabbim  yardımcın  olsun pişman  etsin kocanı 
tarafından
Normal de bu kadar kötü davranmaz bana dün iyice abartti. Yapack birşey yok
tarafından
Sabırlı  ol elbet Allah bi kapı açacaktır sana da ❤
tarafından
Başka caremde yok zaten
tarafından
Çocukda olmasa illa evlenceksin diolar belli bi yasa gelince git die bekliolar mecbur evlilik cocuk yapilio.  Sonra gidincede gözlerine batiosun dogururken zamaninda doguruyo anne-babalar sonra sorumluluğu elin adamina atiolar ondan medet umuolar arkalarinda olsa anne-baba kizlarinin,kadınlar bukdr ezilmez veya toplum baskısı yapmasak dul bosanmis die bu adamlar bu kdr azmaz...
tarafından
Ailem yanımda olsa giderim hiç düşünmeden . Ama bana bile bı corap almadilar bekarken çocuklarıma hiç bakmazlar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oyyy canmm iste bu yuzden her kadinin okuyup bi meslek sahibi olmasi gerek diye ayaklarinin uzerinde durabilsin kocaya muhtac olmasin diye.insallh duzelir canm insallh
tarafından
Inşallah dün yanıma geldi sarılmaya falan çalıştı sabah işe giderken de öptü gitti ama o bunları yaprken kendimi sıkıyordum için parçalandı. Kadın olmak çok zor gerçekten
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kocan resmen şirk koşmuş kuzum. Dinimizde kadınlara çiçek gibi davranın diyor eğer kadına böyle zulüm pelal olsaydı haşa peygamberimiz böyle davranırdı.. Önceki postunu okumadım. Böyle bir eşle kalmak senin tercihin. Çocukların ve senin için hayırlısı olsun
tarafından
Sağol canım. Ne dicegimi bilmiyrim
0 oy
(4,668 puan) tarafından
O utanmadan ağzına aldığı Kuran çarpsın onu. Pislik adam. 

Kuzum sen de üzülmemeye çalış. Bırak ne hali varsa görsün. Allah ından bulsun. O oyun da onun başına öyle bi bela açsın ki bidaha oynayamasın.
tarafından
Inşallah bı oyun yüzünden dün ne yaşadığımı bı ben bı Allah bilir . Artık evimde işimi yemeğimi yaparım çocuğuma bakarım doğum yapım bı dusunecem sonra
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Kuran-i ağzına alıp sana bunları mi söyledi yazıklar olsun bence o açsın bi kuran meali okusun kuranda nerde yaziyomus hanımın köle olarak alındığını ne kadar cahil bi insanmış yavrum ya :( allah yardımcın olsun 
tarafından
Bende soyledim kölelik vardı eskiden ama sen eşini köle olarak nasıl aldin hangi dinde geçiyor dedim
0 oy
tarafından
Dün okudum postunu madem esin bu kafa yapısında.  Ne diye ona söyle yapcaksn böyle yapcaksn diosun? Karşında modern saygılı düşünceni dinlicek bi adam insan yokmuski! Bundan sonra kendine o lafları soyletcek duruma getirmiceksin kocanı.  Yapabilcen tek şey bu sanırım.napiyosa yapsin seni aldatsa bile gidecek yerin yok anlasilan ozmn gormicek duymicaksin 3 maymunu oyna. Kendine çocuklarına bak ilgilen. Ilgi odagin kendin ve cocugun olsun anladın mı.  O konusursa konuş yoksa geç köşene kitap oku çocuğuna oku dizini izle örgü ör ne bilim eşinle ortak bisey yapmamaya çalış kendine bi dünya yarat.  Nekdr az iletişim içinde olursan bu adamla okdr az kirar seni.  Anlatabildimmi acaba ? Tamamen huzur içinde olman için iyi niyetimle yazıyorum bunları. Başka çaren olmadığı için. Üzülme kırılma die. Çok zor aynı evin içinde iki yabancı gibi olmak ama kocan hoşgörülü biri değil bide dini kuran-i kendi kabaligina maledio. Bizim dinimiz bu değil. Onun dini başka sanırım. Sen çocuklarını bu adamın kafa yapisiyla büyütme koru uzaklastir bu dusuncelerden.  
tarafından
Zaten bende böyle düşünüyorum artık yüzünü bile görmek istemiyorum gece yatagima geldi sabaha kadar sarıldı ben sırtım dönük agliyrdum sessiz sessiz sabah da işe giderken öptü ses etmedim sadece gece bana dön dedi bende köle olmanın içinde bunlar da var mi dedim ses etmedi uyudu.
Bundan sonra yemeğimi işimi çocuğuma bakarm inşallah hayırlisiyla bı doğum olsaydi bakardm bi care o zamn
tarafından
Aranız düzeltse bile hicbirzaman bu dediklerimi unutma kanma inanma ona kendi dunyana bak. Çocuklarına odaklan
Kaç yaşına gelmiş kocan dusuncesi değişmez imkansz sen kendi gusel huyunla örnek ol cocuklarini örnek et ona belki duzelir... herzamn temkinli ol boşver laf felanda sokma köle lafını hiç ağzına alma kötü olumsz cümle kullanma kendin için.  Profosyonel davranmaya çalış. Olgun oldugunu düşün ondan cocuk gibi gör onu tamammi herzamn kendine bakcaksin ortak biseyler yapmaya kalkisma takipde etme .  napiosa yapsın dedin dinlemedi yapcak dahada bişeyin yok seninle nrkdr az zaman geçirirse okdr hayırlı demekki sizin için bırak oyun oynasın:)))
tarafından
Haklısın cnm aynen öyle yapicm en iyisi böylesi
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Slakya kuranı niye çıkarlarına alat edyosa çok sinirlendim şu an kuranda kadına karşı böyle kırıcı şeyler söyleyip üzmü diyo kadını bunun içinmi kullan diyo o adam varya sana muhtaç olacak
tarafından
Allah goruyor biliyr Allah'a bıraktım artık eşimi.
(1,925 puan) tarafından
Canım boş ver üzme kendini evde kocanlada ilgilenme süslenip pislenip onu kıskandırcak şeyler yap sürekli telefonunda bişeyler yapyomuş gibi davran yanında. Kendi halinde ol bişeyler öğrenmeye çalış mesleğin yoksa  kendini ona muhtaç etme.
tarafından
Meslek yok ama üniversiteyi bitirdim Altan derslerim var onları verip kpssye calisicm inşallah öğretmen olurum da görür o zaman
(1,925 puan) tarafından
İnşallah. Hiç bi kadın kocasına muhtaç olmasın.
0 oy
(118,882 puan) tarafından
Ooooff dun sana cok uzulmustum yaa allah yardimcin olsun 
tarafından
Amin cnm Allah kadınlarımızın yanında olsun. Kadinsan bı de anneysen ondan zor birşey daha yok
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Caresizlik çok zor .. ama eşin senin çaresiz olduğunun farkında bunu ona çok belli etmişsin bu yüzden tepeme çıkmış git diyebiliyor gidemiycegini bildiği için.  Boşver ailen alsın nafakayı git ailenin yanında kal . Dayak yemekten gururunun kırılmasından karnindaki canin sağlığından daha  mi önemli nafaka biliorum ihtiyacın olacak ama ailen bakmaz mi sana ? Değer mi o pslik herifi çekmeye belki aklı da başına gelmiş olur 
tarafından
Keşke ailem baksa bı dk bile durmazdim ki inan. Ailem gel der ama çocukları getirme der. Gorusmeme bile izin vermezler
(2,550 puan) tarafından
Sana okadar çok üzüldüm ki sütüm kesilcek nerdeyse.  Allah şu zor günlerini feraha çıkartsın.  Annenlerin ve kocanın kalbine merhamet versin
tarafından
Amin cnm amin bende dua ediyorum Rabbim den başka kimsem yok maalesef
0 oy
tarafından
Şu mübarek ramazan ayında sana yasattiklarini rabbim bir bir çıkarsın inş 
tarafından
Inşallah cnm inşallah
0 oy
tarafından
Nisa Suresi 19. Ayet:

"Ey iman edenler! Kadınları mirâs yoluyla zorla almanız size helâl değildir. Onlar apaçık bir hayâsızlık yapmadıkça, kendilerine verdiğiniz şeylerin bir kısmını geri almak için onları sıkıştırmayın. Eşlerinizle hoşça ve güzelce geçinin. Onlardan hoşlanmazsanız da sabredin. Olabilir ki bir şey hoşunuza gitmez de, bakarsınız Allah onda sizin için pek çok hayırlar takdir etmiştir." 

Kuranı Kerim kadını ve değerlerini korumuştur hadisler de öyle.

Peygamber efendimiz kaç kez evlendi namus korumak için fakirlikten korumak için yani kadınları korumak için nikahına himayesine aldı. Dinimizde kadın baş üstünedir. 

Hiçte ayırt etmedi kölemsin demedi.. Erkek üstünlüğü olsaydı peygamber efendimiz de bunu görürdük. Vahiy ona geldi sonuçta öyle değil mi?

Peki erkeklere inen ilk ayet ne gözlerinizi haramdan koruyun. Siz kadınlardan üstünsünüz diye bi ayet yok. Fiziksel güç bakımından bahsediyor kuranda oda calışsınlar evini gecindirsinler diye karısına siddet uygulasın dıye değil.

Söylediği şeyler çok incitici empati kurmasını bilmiyor kadına değerden haberi yok aynı sözleri yaşatmalısın ona, eskiden erkeklerde köleydi haberi varmıymış kesin seni köle olarak satarlardı de.

Güzel gecınmek varken ne bu adamın derdi :(
tarafından
Sağol canım ekran görüntüsunu aldım zamanı gelince yüzüne vurmasını bilirim .
tarafından
Kızlar diri diri toprağa gömülürken başının üstünde gezdirirdi kız cocuklarını.. Bi sorsana Ebu Cehiilin soyundan mısın diye
0 oy
tarafından
Ama eziyet çekmeye devam mı edeceksin 
tarafından
Sana bı daha el kaldırmam dedi . Çocuğa dua et dedi . Ben artık ses etmem o da birşey demez inşallah bu durumda . Kendi içimde yaşarım en azından doğum yapana kadar başka çarem yok. En azından beni hastaneye götürüyor ilaç ihtiyaclarim gideriliyor. Ailemin yanına gitsem beni doktora bile goturmezlar üstelik babam bile beni döver niye geldin diye . Çaresizlik yapicak birşey yok Allah kimseyi çaresiz birakmasin
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Ahh analar ahh, bu çocuklar sadece bızım cocuklarımız mı babalarının da cocukları degıl ler mı nedrn sadece anaları cocugum babasız buyumesın dıyor da bir baba cocugum babasız bensiz buyumesın ben onsuz yapamam demiyor.. Bu aralar babalık kelimesini fazlasıyla sorguluyorum da babam aklıma gelince vazgecıykrum..cocuk dogar ananın hayatı tamamıyla degısır ama baba ıcın hıcbıse degısmez hıccc bıse bence bundan kaynaklı cogu erkek babalıgı anlayamıyor cocugunz dogdugu andan itibaren sız nasıl alt degıstırıyor kustumu temizliyor yıkıyor uyutuyoraanuz onlardan da isteyin kı emekleri olsn yoksa gozlerı mı kördür bazılarının bılmem anlayamıyorlar 
0 oy
tarafından
G. Tünden kuran ayetı uyduran kocana de ki kadınlara annelere cenneti vaadeden bir dinin mensubuyuz kadını köle olarak kullanmak anca onun sapkın zihninde olur. Boşanmak dinimizde var elbet ıkı tarafında rezıl olması durumunda var yoksa karısına ezıyet etmek tehdıt etmek onu kopek yerıne koymak ıcın değil. Cahiliyetin erkek bedenınce vucut bulmus hali cok tehlıkelı gercekten. Allah yardımcun olsun. 
0 oy
tarafından

Kuran'da kadınlarınız sizin köleniz olacak diye birşey geçmiyor , 

Rabbim diyor ki bir erkek bir kadını nikahına aldığı zaman o kadın benim emanetimdir o erkeğe diyor ...

Dönüp Rabbimin emanetine iyi bakması gerekirken , hangi mantık ile kadını kendine köle olarak göre biliyor , 

O beyin yoksunu ...

0 oy
(127 puan) tarafından
Kadınlar size Allah'ın emaneti hadisini de söyleseydinya. Rabbim beni sana emanet etti. Veda hutbesi de peygamber bastıra bastıra söyledi. Sen Allah'ın emanetine böyle mi bakıyorsun desene 
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Ben kuranda kadina kole gibi davran dov söv incit diye bisey yazinligin bilmiyorum 

Allah yardimcin olsun bacim elimizden ne gelirki 
0 oy
(8,082 puan) tarafından
Kadın sığınma evleri niye var? Hicbir kadın erkeğin altında bu kadar ezilmemeli al çoluğunu çocuğunu sığınma evinde kal. Bak en azından sığınma evi.. kocanın sana kendi hissettirdiği gibi sığıntı değil. Allah yardımcın olsun ama kocanın altında bu kadar ezilme karşı durmayı bil düşünceni özgürce söyle. Ağlama mutlu etme dimdik dur
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Afedersin ama o şeref yoksunu kocan bunu Kuranda nerde okumus! Kuran okuyan adam boyle mi olurmus! Kadinlari el ustunde tutan bir dinin mensubuyuz  biz, rabbim ona hidayet versin
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Sende dönüp desydin ya Kadınalr size Allahın emanetidir onları incitmeyin eşleriniz sizin köleniz değildir onalrki evlatlarını emzirirken bile sizlerden sütoarası taleb eder kaldi ki madem bu kadar dinden konuşuyor PEYGAMBER EFENDİMİZİN  KONUŞ YA AİŞE İÇİM FERAHLASIN sözünü aklına getirsinde o dan sonra konuşsun 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 517 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Melekizim (491 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 502 göst.
0 oy
12 cevap 737 göst.
12 Kasım 2021 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu

376,681 soru

11,273,621 cevap

34,659 kullanıcı