0 oy
628 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Biliyosunuzdur kizimla yemek reddi yasiyoz nerdeyse hicbisey yemiyor oyun oynayarak veriyom yok naptitsm yemiyor bitek tatli seyler ve devam sutunu iciyor artik npacagimi sasirdim virusten dolayi hastaneyede gidemiyom bi akil verin kizlar cok ufak zaten iyice eridi:(*

13 Cevaplar

0 oy
(27,351 puan) tarafından

Kiymama ya canim sevdirerek densen 

tarafından
Melikem her turlu yapiyorum cesit cesit veriyom deniyom belki sever diyom ama yok yemiyor
(27,351 puan) tarafından
Kiymam ya istah acici surup kullanmadinmi cnm
tarafından
Yok cnm kullanmadim vla
(27,351 puan) tarafından
Sağlık ocağına   bi gitseydin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah Allah ya benim  henüz  doğmadi  bebeğim  pek bilmiyorum malesef

Allahım  yardımcın olsun inşallah canım 
tarafından
Saol canim cok zor bi durum ya :((ciok zayifladi
0 oy
(510 puan) tarafından
Corba fılan hanı ınterneten tarıflerı verme sen ne yıyorsan onu ver ona özel yapma benım kızım mesela onları yemıyor bebek tarifleri fılan belkı senınde oyle
tarafından
Cnm oylwde yaoiyorum onlarida yemiyo
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Kaç aylık biz de 7 aylığız bazen oluyor yiyor bazenyemiyor anne sütüne düşkün benimki de. Şöyle bişey yap istersen tam acıkma anını yakala ama yorulmuş ve uykuya meyilli olmasın mama sandalyesine oturt eğlendirerek yedirmeye çalış. Bu şekilde 10 gün falan uğraş ki alışsın.  İrmik helvası falan denesen belki onu sever muhallebiyle beraber
tarafından
7 aylik benmk8de canm anne sutu almiyo devam sutu iciyo tatliya duskun zaten ama yemek yemiyor hani tatli olsa her turlu yer
(4,040 puan) tarafından
Ben hergün mama sandalyesine oturtuyorum sabah yumurta peynir akşam yoğurt bazrn dr çorba veriyorum. 3 gün yemiyor 4. Gün yiyor ben de zorlamıyorum hergün düzeni bu olsun istiyorum illa ki midesi genişleyşnce yemek isteyecek ve alışkanlığı bunlar olduğı için bunlardan yiyecek
Bu arada bu bebeklerin midesi kividen çok az büyük bunu da hesaba kat
0 oy
tarafından
Üzülme yaaa kıyamam yaaa inşallah düzelir 
tarafından
Insallh busom cok zor bisey ya kurudu kaldi
tarafından
Kıyamam ben ona kötü bir şey yoktur inşallah
0 oy
(588 puan) tarafından
Çizgi film aç dene bakalım benimkide iştahsız bu aralar napayım mecbur yemek sırasında açmak zorunda kalıyorum yeterki yesin diye
tarafından
Aciyorm tatlim 2 kasik yiyip birakiyo
0 oy
(442 puan) tarafından
Bazen benim kide yapıyor ve çok sinir oluyorum sadece tatlı şeyler yiyor koca gün
tarafından
Hih aynn benmk8dr oykr
(588 puan) tarafından
Yemeyen bebek zor canm ya benimkide kukuliyle yiyo
0 oy
tarafından
Canim ozelini acar mısın.  Bu konu hakkinda konuşacağım 
tarafından
Tamam sibosum
0 oy
(1,143 puan) tarafından

Benimkide öyle oluyo bZen çizgi filmle yeriyorum bide şeh yapabilirsin tatlı türü aevdiği şeyle yedircegin şeyi beraber verebilirain bi ondna bi ondan kandırmaca :D

0 oy
(5,323 puan) tarafından
Bı dönem oluyor bu inan. Kaç aylık kaç kg
tarafından
7 aylk cnm 6650 kg
(5,323 puan) tarafından
O da benim kız gibi yavaş yavaş aliyo demek ki. İrmik pişir sonra ezilmis meyve kat yedir bunu kızım cok sever mesela
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm ben bikac kere süsledim öyle verdim dikkatini çeksin diye ağız burun yüz falan yaptım öyle denedinmi 

Ne kadarlık büyük olsa her türlü yediririrsin mesela 4 yaşında oğlum var kas yapıyormuş boy uzatıyormuş diyorum zorda olsa yiyor 
tarafından
7 ayl8k gulm deniyorm herseyi
(5,436 puan) tarafından
Ah ya inşallah yemeye baslar başka bisi gelmedi aklıma:(
tarafından
Insallh cnm bnm
(5,436 puan) tarafından
Sabırlı olmanız lazım 1. Üst kat komşunun tariflerini denemeyin

Her çocuğun damak zevki farklı olduğu gibi fazla şekerli bulamaçlar çocuğunuzun ağız tadının da sadece buna alışık olmasına sebep olabilir.

2. İlk denemelerde sabırlı olun

Çocuklar her yeni besine ortalama 8-10 denemeden sonra alışıyor. Bu nedenle ilk denemede bir kâse dolusu havuç püresini bitirmesini beklemeyin.

3. Enerjinizi doğru besinlerde kullanın

Ispanak yedirmek için çocuğunuzla kılıç kalkan oyunu oynamak yerine, enerji ve sabrınızı; süt ve süt ürünleri, et, yumurta, balık ve tahıl gibi gelişimi için daha önemli besinlere saklayın.

4. Yedinci aydan itibaren pütürlü gıdalar yedirin

Yiyecekleri çatalla ezip, yumuşatarak yedirmeye çalışın. İlk denemelerde pütürlü yiyemeyen çocuğunuza karşı soğukkanlılığınızı koruyun.

5. Sofraya birlikte oturun

9 aylıktan sonra çocuğunuzu tok bile olsa mutlaka sizinle birlikte sofraya oturtun.

6. 1 yaşından sonra kontrollü emzirin

Anne sütüne çok alışkın ve düşkün bebekler, bir yaşından sonra anne memesini bir nevi tiryaki gibi emiyor. Anneyi her gördüğü yerde, her canı istediğinde emmeye çalışıyor. Anne memesi emip bir şekilde doyduğu için de ekstra gıda yemek istemeyebiliyor.

7. Çocuğunuza örnek olun

Çocuğunuzun sizin yemek yeme alışkanlıklarınızı aynen taklit edeceğini unutmayın. Sebze yemeğini sevmeyen bir babanın, makarnadan maydanozları ayıklayan bir kardeşin bulunduğu bir ailede küçük bebeğin önüne koyulan her şeyi yiyip bitirmesi beklenmemeli.

8. Yemek öncesinde abur cubur yedirmeyin

Yemek öncesi verilen abur cubur atıştırmalıkların, ara öğünlerin yemek saatinde kâbusa neden olacağını unutmayın. 

Ceza ve ödüle gerek yok 9. ”Yemek sofrada yenir” mesajını verin

İki lokma yedikten sonra ayağa kalkan çocuğunuzun peşinden, elinizde tabak çatalla koşuşturmayın. Onu birkaç kez uyardıktan sonra hızla sofrayı kaldırıp, yediği besinle yetinmesini sağlayın ve bir sonraki yemek saatine kadar da herhangi bir gıda almasına engel olun.

10. Israr etmeyin, ancak alternatif de yaratmayın

Çocuğunuza ‘Teklif var ısrar yok, ancak alternatif de yok’ deyin. İşin sırrı gaddar anne kavramında yatıyor. Kereviz yemeğini yemeyi reddeden çocuğa karşı doğru yaklaşım makarna pişirmek değil, bir hafta süreyle her öğünde kereviz yemeği sunmaktan geçiyor.

11. Oyun oynayarak yedirin

Çocuğunuz 1 yaşında ise belli oranda oyunla, kandırmaca ile yemek seanslarını daha çekici hale getirebilirsiniz. Ancak bunu, videoya kaydedilmiş reklam serilerinin önüne oturtularak, her reklam döngüsünde ağzını robot gibi açan bir çocuk noktasına kadar götürmeyin.

12. Ceza ya da ödül vermeyin

Yemek seanslarıyla ilişkilendirilmiş ceza ve ödül yöntemleri başlangıçta işe yarıyor gibi görünebilir, ancak “Yaşamak için yemeliyiz” algısının kurulmasına olumlu katkısı olmaz.
0 oy
(271 puan) tarafından
Ayyy gel gel bana sor sen o derdi diş flan mi cimariyo benimki bo diş çıkardı düzen gitti amma ben ne yaptım polivit diye vitamin vardı ondan verdim iştahı hemen fark etti ama şuan gene diş cimariyo ve çok zorlu geciyo o yüzden zorlamıyorum ama dene hemen etki ediyo tavsiye ederim eczaneden kendin alabilirsin kuzum 
tarafından
Tamam kuzum aliyim imsallh ise yarar
(271 puan) tarafından
Israrla tavsiye ediyorum al kuzum farkı hemen göreceksin kaç aylık bebek
tarafından
7 aylik canikom
(271 puan) tarafından
Benim kız 10 aylik yaklaşık bir ay önce bende sormuştum bu soruyu diş çıkarmadan yemeğe alışmalı diş dönemi zorlu cunki belki çıkışmıştır seninki bilemem ama diş dönemi hic bisi yemiyor
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Tatlı seviuosa faydalı şeylerle destekle yediklerini. Sabah kahvaltisina yumurta sarısı labne pekmek hurma karıştır. Yoğurduna muz pekmez koy en azından iştahı açılsın biraz. 
tarafından
Tamam canim denicem
(1,165 puan) tarafından
Ben sabah kahvaltisina yumurta sarısı pekmez labne karıştırıp veriyorum. Öğlen çorba veriyorum aksam bazen sulu yemek yapıyorum iki oğlum da çok seviyo. Küçük kucuk dogradigim patates havuç kabaktan sulu yemek yapıyorum. Yatmadan önce de muzlu yoğurt yiyip yatıyolar. Eğer tatlı seviuosa bal kabağı da deneyebilirsin.
tarafından
Galiba ben biyerde yanlis yapiyorm kac ogun verilir ki brn 3 saatte bi vermeye caliiyorm
(1,165 puan) tarafından
Çok sık boğaz etme canım arada yemek değilde eline biseyler ver oyalnsin üç öğün versen yeter Allah'ın izniyle.
tarafından
Tamam bitanem❣

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 461 göst.
14 Haziran 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 320 göst.
19 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Sevdaafra (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 353 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu