0 oy
425 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (29 puan) tarafından
Kızlar bebeği kundaklamalı mı kundaklamamalımı kararsız kaldım, bir de bacaklarını sürekli büküyo sonrasında Bi sağlık sorunu olur mu 

20 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben sadeca kolarını kundakliyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yarım kundak yap canım ya öyle rahat uyuyorlar ben kundaklamadim ama keşke kundak yapsaymisim sürekli uykusundan uyaniyordu 
(29 puan) tarafından
Yarım kundak nasıl oluyor canım
tarafından
Kollarını kundaklayip ayakları gevşek oluyor bildiğim kadarı ile canım netten bı bak yine de
0 oy
(1,908 puan) tarafından
çok tartışılan bir konu sadece kollarını bağla uyurken o da baktn rahatsz oluyo yapma bacaklarını bukmesi gazı vardr muhtemelen
0 oy
tarafından
Bı zararı olduğunu sanmıyorum yapılsa da olur yapilmasa da 
0 oy
tarafından
Ben bebekliginden beri yarım kundak yapıyorum sadece kollarını sarıyorum hafif. Hemen uyuyor
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Ben ilk 2 3 ay kundakladim sonrabiraktim
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Ben anneme yaptıracam dogurunca, çocuğun eli yüzüne değince uyanıyormus biraz kalsin öyle kundaklı
0 oy
tarafından
ben kundaga karsıyım ama kaynanam istiyor diye aldım kendisi illa kundak kundak tutturursa kendisi kundaklasın yoksa ben yapmayacagım
0 oy
tarafından
Ben hic kundak yapmadm sevmiyor 
0 oy
(670 puan) tarafından
Canm kundak iyi bsy aslında çünkü bebek anne karnında dar alanda olduğu için elini kolunu ayaklarını kipirdatamyo hareketleri çok kısıtlı ama doğduktan sonra serbest olduğu için hareketlerinden ellerinden falan korkup siçriyo aslında kundagin amacı o zamanla hareketlerine alisyo o zmn kundak yapilmyo zatn
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Ben kundaklamayi dusunuyorum bilincsizce sarmalamak degil kundaklamaktan kastim dogru kundaklama yontemiyle yapmak gerekir canim
0 oy
tarafından
Zeynep 6 aylik rmziksiz ve kundaksiz asla uyumuyor gunduz uykusu zaten 1 saat bile yok napiyim çaresizce yapiyorum kundaği
0 oy
(12,513 puan) tarafından

İlk üç ay kundak bebeğe kendini iyi hissettirir Dr lar da öneriyor bu dönemde, gaz sancısını hafifletir ama sonrasında çıkarmak gerekir 

Bacaklarını bükmesi gazı olduğunu gösterir 

Ben iki kızımı da kundaklamadım sevmiyorlardı 
0 oy
tarafından
Kundaklanmış  biri olarak yavrumu da kundaklayacam
0 oy
(48,690 puan) tarafından
hix kundak yapmadım. gazi vardir bacaklarini kasiyorsa
0 oy
tarafından
Ben hic yapmadım 
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Tüm kundak bebeklerde gaz problemini arttırıyor hareketlerini kısıtladığı için yarım kundak yapabilirsin hani Sadece ellerini
0 oy
(119,338 puan) tarafından
Ben kundak yapmadim daha dogrusu yapmayi bilmiyodum ☺️
0 oy
tarafından

Yok ben yapmadım hiç çünkü burdamıydı biyerdenmi duydum kundak yapmış  birisi ve ellerini kollarını da içeri koymuş birde yan koymuş gece bebek uyurken dönmüş tabi ellerini açamadıgı için yasdık yüzüne kapanıp vefaat etmiş anlatmak istemezdim ama ben karşıyım kundağa 

0 oy
(847 puan) tarafından
Cajim civilde kundak var hazır fermuarli ben ondan 2 tane alicam inşallah. Onunicinde bebekler hem rahat hemde kolları bacakları ni oynayamıyor yani çok sıkı da değil oynatacak kadar bol da değil. Yeni nesilkundak sende bir bakabilirsin. 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 84 göst.
18 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,370 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 117 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde orbanesara (876 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 137 göst.
15 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde rkelleci (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 97 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde ❤️Sace❤️ (1,292 puan) tarafından soruldu

380,028 soru

11,375,887 cevap

34,862 kullanıcı

...