0 oy
567 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
yeniden gösterildi
Elalemin çocuğu tuvaletini 1 yaşında yapıyordu senin ki 3 yaşına geldi hala poposu bezli!

Elalemin çocuğu 9 aylıkken yürüdü senin ki daha totosunu kaldıramıyor!

Elalemin çocuğu 1 yaşında 5 kelimeli cümle kuruyor, seninki daha agucuk gugucuk!

Elalemin çocuğu…. Elalemin yaşantısı... Elalem elalem…

Oysa ki sevgili anne/baba normal gelişim basamakları çocuğun bir başarısı değil, sadece sürecin getirdikleridir… Sürecin tadını çıkarmak yerine bu kıyas niye… Bırak geç yürüsün, konuşsun, okusun… Önemli olan bu süreçten senin aldığın haz, birlikte biriktirdiğiniz güzel anılar… Senin çocuğun öyle biricik, öyle güzel ki… Varsın geç yürüsün, okusun… O senin bu dünyadaki en kıymetlin… En kıymetlini neden başkalarıyla kıyaslar, Onu da kendini de hırpalarsın… Elbette yürüyecek, konuşacak, tuvaletini tuvalete yapacak, okula alışacak, bir sürü akademik beceri kazanacak… Vee biliyor musun eğer süreçten keyif alırsa başarılı ve mutlu olacak… Bırak elalem ne derse desin... Bu çocuk "senin"!!!

Sen parkta çocuğunun becerilerini, boyunu kilosunu yaşıtlarıyla kıyaslayan baba!

Sen çocuğunun gelişimini komşuyla, eltiyle, görümceyle arkadaşlarının çocuklarıyla karşılaştıran anne!

Sen habire elalemin çocuğuna takılıp kendi torununun tadını çıkaramayan anneanne/babaanene/dede!

Sen hiç çocuğu ve ailesini tanımadığın halde yoldan geçerken “ Aaaa daha yürümüyor mu?” diyen tontik teyze/amca/abla!

Ve sen çocuğun en önce yürüsün/konuşsun gibi nedenlerle çocuğunu aktivetelerde boğan yarışmacı ebeveyn….

Biraz rahatla artık… Hep diyorum gelişim bir süreç herkes aynı yollardan farklı zamanlarda geçecek… Bu yolları güllerle donatmak da elinizde, dikenlere takılmak da… Baksana yavruna, güllerle donatılmış bir yolu hak etmiyor mu?

19 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Kessinlikle  öyle  ama insan isyer istemez takıyor  nalum insanoglu işte 
-Reklam-
+1 oy
(1,822 puan) tarafından
Postu sonuna kadar okumadim ama ilk bi kac cumlesinden anladim ne oldugunu. 

Bosver kuzuumm elalemin cocugu en iyisi olsun senin cocugun sana iyi olsun. Elalemin cocugunun iyi yonu bitmez. Allah oyle diyen insanlara azcik akil fikir versin insallah
(2,351 puan) tarafından
Ben okudum Genel olarak yazmis  ,  ole diyolar felan dememis diyolarsada belirtmemis. Sonuda basi gbi  :)
tarafından
Kendim için değil canım çocuğumla ilgili hiç birşey çevremle akrabalarla paylaşmam ben kıyaslama içerisine girmesinler diye  çünkü o tarz yapıya sahipler .

Elalem için  cocuk yetiştirenlere anlatmak istediğim kelimeler :)
(1,822 puan) tarafından
Hee tamam kimse demiyorsa o zaman sikinti yok :) az uzun geldi okumadim ama konunun ne oldugunu anlayinca yorum yapayim dedim ama oyle insan cok malesef surekli bi kiyaslama bi karsilastirma amaclari neyse artik
+1 oy
(2,351 puan) tarafından
Begendim +10
+1 oy
tarafından
Çok güzel anlatılmış gerçekten 
+1 oy
tarafından

Aynen öyle çok güzel yazmışsın    <3    

0 oy
(6,671 puan) tarafından
Aman hiç takılmıyorum takılan okursada cvbını veriyorum bu kadarrr ..  
0 oy
(1,238 puan) tarafından

Duygularıma tercüman oldun :)

0 oy
tarafından
Asla kimseyi duymam bu konuda moralimi de bozamam. Oglum yapı itibariyle daha sakin ve ağırdan alıyor çoğu şeyi ama ben memnunum acelemiz yok 
0 oy
tarafından
Okumadim hepsini sinirlerimi bozamam kime ne benim cocugumdan
0 oy
tarafından
++++++ canim cok dogru valla ben kiyaslayan insanlari anlamiyorum zaten
0 oy
(48,671 puan) tarafından
gulleri çiçekleri bütün guzellikleri hakediyor canim benim ♥️❤️
0 oy
tarafından
Şimdi herkes bunu alsın her yerde paylaşsın herkes öğrensin artık her çocuğun aynı olmadığını çok doğru bir yazı 
0 oy
(536 puan) tarafından
Çok çok doğru 
0 oy
(670 puan) tarafından
O kadar haklısın ki çok doğru noktaya parmak basmışsın bravo 
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Bu konu en çok da okul çağındaki çocukları hırpalıyor malesef anne o kadar baskı yapıyor ki yan sınıftaki öğretmen 10 test çözdürüyor neden bizim öğretmen 9 test çözdürüyor şeklinde saçma sapan çocuğa iş yükü getiriyorlar çocuk için öğrenme tam bir işkenceye dönüşüyor
0 oy
(657 puan) tarafından
Kıyaslıyan elalem benim bebeğimin totosunu yesin benim bebeğimede diyorlar lafı sokuyorum acımam 
0 oy
(170 puan) tarafından
Aynen öyle cnm ben de sevmiyorum böyle şeyleri elalemin ağzı torba değil ki büzesin en iyisi takmıcaksın kim ne derse desin bildiğin gibi yetiştiriceksin çocuğunu 

İlgili bir soru bulunamadı

379,868 soru

11,371,265 cevap

34,854 kullanıcı

...