0 oy
1,627 göst.
Aile kategorisinde (461 puan) tarafından
Merbaha kızlar. Ben 3 yıldır bırlık oturuyorum.  Ev yaptık 2 katlı bırı benm bırı kaynımın dı. Ben uste o da alta gelıcektı. Ama esım yapıstı aılesı ne sız de Gelın dıye. Onalrda ust kata bız gırecez alt kata sız gırın dedıler.  Yanı alt ust oturcaz gıbı.  Tabı sardı benı bır telas. Ben rahat edemıyım. Alt ust oturmak guzel mı guzel ve kotu yanları neler. Oturanlar yazabılır mı. 

24 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ayrılmışsın  ya şükür  et  o bile  yeter emin ol

En azından  gece kafani kendi evinde  yastığa  koycan  
-Reklam-
0 oy
tarafından
Elinde birliktelik olmama konusunda hak varsa oturma derim. Ayni sey vay yaninda vay altta vay uste farketmez. Bende o ayri sen ayri daha iyi vallah
0 oy
(120,788 puan) tarafından
Birlik oturmaktansa alt ust iyidir
0 oy
(4,041 puan) tarafından
E kötü tabii bi tanıdığım var mis gibi aile apartmanları var kayınpeder zamanında yapmış. Ama kadının huzuru yok eltiden yana çok çekişiyorlar taşınmayı düşünüyorlarmış ev almaya  kalksa fare deliği gibi bi eve girecek. Yine de razı huzur olsun diyor yeter ki.  Siz birlikken nasıldınız ki ona göre de değişir biraz
(461 puan) tarafından
Bız bırlık cok ıyız sukur. Yanı 3 yıldır kavga bile yapmadık
(4,041 puan) tarafından
O zman olacağını düşünmem yalnız kalmamış olurlar oğullarına iyi oluyorlarsa torunlarkçı da babaanne sevgisi görür güzel olur
0 oy
tarafından
Bnd3 altli üstlü oturuyorum her istediklerinde gelip gidiyolar avantajlari var tabi bisey oldumu hemen yardm istiyosun fln iyi oluyo aramiz iyi cok şükür memnunum 
tarafından
Araniz iyi olursa sıkıntı olmaz ama ben gibi insanlık bilmez merhamet duygusu olmayan insanların içine girdiysen o zaman asslaa çekilmez
tarafından
Haklisin herseye karışırlar fln ozmnda insan çıldırıyor
tarafından
Evet maalesef
0 oy
tarafından
Sürekli beraber yemek yemek zorunda gibi hissettiriyorlar saat 10 a kadar işin olmasada yatamiyosun her an seslenecekler bişey isteyecekler diye görümce geldiğinde çocukları bı aşağı bı yukari bı içeri bı dışarı yapıyor her dakika kapına gelecekler gibi hissedip yatıp yuvarlanamiyorsun evde don atlet gezemiyorsun bı yere kocanla gideceginde şuraya gidiyoruz demek zorunda gibisin daha birsuru saçmalık ben 10 aydır o şekilde oturuyorum ilk 5 ay herşey birdi sonra kavga dövüş ayırdım çünkü laflarını sözlerini çekemedim ama şimdi de pek fark yok mesela sesleniyorlar aşağıdan tuvalette banyoda olduğumda duymuyorum bu seferde bağırdık gelmedin cagirdik bakmadın diyorlar 
(461 puan) tarafından
Gorumce fln yok coluk cocuk yok. Benm bır kızım var. Yemede zaten kayıbpederımıj yanında yemıyorum 3 yıldır odamda ayrı yıyorum.
tarafından
O zaman karismazlarsa çok sorun olacağını düşünmüyorsan sen bilirsin Allah geçim versin
(105 puan) tarafından
Neden ayrı yıyorsun memnunsunda
tarafından
Kime dediniz anlamadım
(105 puan) tarafından
Öykünün öyküsünü kayınpederın yanında yemiyormuş ya
0 oy
tarafından
Avantajlarida var kotu yanlarida var onemli olan anlaşmak herseyi kafaya takmamak illaki sorun oluyor sorunsuz geçinen varmi kendi ailenle bile sıkıntı yasiyosun yeri geliyorda 
0 oy
tarafından
Kaynana dibinde olunca yine rahat durmaz, gündüz sana gelip aksama kadar oturur kalkmak bilmez, sen dışarı cıksan gelin dısarda kendi başına geziyor diye laf söyler, herhangi bir konuda yine işinize çomak sokar, sen gelmiyorsun hiç diyip lafını yapar, bazı günler yeme içme bile bir olur masraf olmasın diye veya bir arada olmak için, ve kendi evinin işini gücünüde sana yaptırır. Eğer kaynanan kaynana gibi ksynanaysa bunlara hazırlıklı ol, anlayışlı saygılı kıymet bilen biriyse başının üzerinde yeri var diyim. 
(461 puan) tarafından
O konuda ıyı kadın. Sımdı bırlıgız bıle kendı ısını kendı yaoar.
tarafından
İyi biriyse zaten rahatsızlık vermez, sen benden daha iyi tanırsın, sana karsı tavır davranış vs tart ölç biç daha net olursun
0 oy
tarafından
Anlasirsan sıkıntı olmaz ama anlasamazsaniz tadı olmaz 
0 oy
(9,731 puan) tarafından
Cnm ztn 3 senedir birlik oturuyormuşsunuz, birlikken anlaşıy9rsanız altlı ustlu hayli hayli anlaşırsınz..
0 oy
(12,524 puan) tarafından

Zaten birlikmişsin canım :) şimdi iyiysen o sekilde zaten iyi olursun :)

(9,731 puan) tarafından
Ahaha bi ustte bnm yorumum var ve aynı şeyi yazmışz yinee :D doğruu soyleeeğ kopya mı çektn bendennn :Djdjdj
(12,524 puan) tarafından
Ahaha smdi gördüm kız sen diyince ☺️ kalp kalbe karsı djjdjdjd
(9,731 puan) tarafından
Eveeettt ☺☺☺❣❣
0 oy
(229 puan) tarafından
10 yildir altust oturuyorum.bir oturmaktan farkli var ama pek fazla zor mesafeni bastan koy ben gibi olursann sonu gelmez.
0 oy
(4,102 puan) tarafından

Cokkkkk kötü cokkkkk yazsam kelimelr yetmez:'(

0 oy
(1,174 puan) tarafından
Alt üst oturuyoruz bizde ne gibi sıkıntısı olabilir ki daha iyi yanları var evimde bişey eksik olsa çıkıp alıyorum hemen onlar da aynı şekilde bi yemek tatlı yapalım bi tabakta birbirimize veririz ☺️
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Ablam altlı üstlü oturuyor yemekleri ayrı yersen bi mesafe oluyor ister istemez aş ayri ocak ayri ama iyi anlaşıyorsan faydasınida görürsün 
0 oy
tarafından

Biz yan yana oturuyoruz çift daire. Bi problem yok. Akşam yemekleri beraber yiyoruz çocuğa falan bakıyolar ben evim de işimi yapıyorum ağlayınca duvarı tıklıyolar iyi oluyo Bi eksiğim olduğunda hemen yan taraftan alıyorum ben sıkıntı çekmiyorm :)

0 oy
(1,071 puan) tarafından
Bizim de aile apartmanı canım. Evlenince direkt buraya yerleştik. Kayınvalidem ile kapılarımız birbirine bakıyor karşılıklı yani. Gün boyu cogunluk birlikteyiz isten geliyorlar yemek icmek bir sonra cayimiza evimize geçiyoruz . Bir sikinti yaşamadım şükür. 2. Yilimiza gireceğiz .. Ama herkes bir değil tabiki. İnsaAllah sende rahat edersin
0 oy
(442 puan) tarafından
Ben alt üst oturyorum  binyandan Cat kapı gitcek yerin. Var bir yandan herşeyi haber ediyon güzel de kötü de ne bilim insan dan insana da değişir 

Benim kayinvalede kötü bı insan değil ama bazen eşim bile diyor keşke biraz uzak olma şansımız olsyadi 

İkimizde kiraciyz ben ilk yirmi Dk yurme mesafesinde oturuyordum kaynana yanlız ve hasta diye onların apartmana taşındik kaynım uzun yol soforuydu şimdi belediye de calsiyor hergun geliyor taşınmak zor gelmese bı de hayat şartları zor olmasa belki tasinirdik kiralr uçtu malum 

Ama güzel yanları da vvar çay flaan yapiyom yanlız olmuyor onu da cagriyom hem lafliyoz hem yiyoz iciyorz o bazen kahve yapar çay yapar çağırır ben tmzlik yaparken çocukla oynar falan 

İki evin işi de ben de yemek falanda bende .
0 oy
(1,357 puan) tarafından
Sürekli o size gelcek siz ona bi zaman snr bıkarsın rahat edemezsin aynı birlik gibi olur o yüzden nooo
0 oy
(13,848 puan) tarafından

Ben oturmuyorum ama bekarken oturuyorduk hem babaannem hem eşti vardı hiç huzurlu değildi Annem çıktı daha rahat 

Hatta benim de oturma gibi ihtimalim vardı ilk tanışmadan kayınvalideme demiştim oturmam diye unutmamış deşiğini geçen sordu şimdi çok iyiyiz otururmusun  diye yinede oturmam anne dedim :)

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 743 göst.
0 oy
13 cevap 255 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (855 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 198 göst.
18 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 951 göst.
19 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 2 melek annesiii (243 puan) tarafından soruldu

397,228 soru

11,880,823 cevap

35,997 kullanıcı

...