0 oy
898 göst.
Aile kategorisinde (2,633 puan) tarafından

Merhaba kızlar... 6 ay önce doğum yaptım.. Çok zor geçmişti.. Şimdi tekrar hamileyim... Eşimle geri çekilme yöntemi ile korunuyorduk... Adetim düzensizdi, çok gecikince test yaptım. Test ilk pozitif cıktı,  sonra bir baktım ki 3 çizgi olmuş yani bozuk cıktı. Ben ne olur hamile olmayayım çok erken diye dua ettim.. sonra kan verdim.. ve hamile olduğumu öğrendim..  O kadar moralim bozuldu ki... günlerce hem ağladım hem baş ağrısı çektim.. 

Daha yeni yeni toparlıyorum kendimi.. 2 ay olmuş hamile olalı. Ve bu iki ayda oğlum 400gr Almış sadece... bunu öğrenince daha çok vicdan azabı çektim... bilmiyorum ne olucak nasıl olucak... hakkım da hayırlısı olsun... 

30 Cevaplar

0 oy
(119,231 puan) tarafından
Nasip cnm yiyecek ekmegi icecek suyu var demekki hayirli olsun
(2,633 puan) tarafından
Ya ama çok şaşırdım varya..
-Reklam-
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Nasip canim Allah vermis sakin isyan etme. Ama keske daha kesin bi yontemle korunsaydin tabi geri cekilme bir yontem degil ki sonucta hakkinda hayirlisi 
(2,633 puan) tarafından
Eşime çok yalvardım bu konuda benim korunmamı istemedi,  kendim koruncam dedi ve korunmadı da.. isyan etmiyorum ama daha yaralarım bile tazeyken bilmiyorum ya kafam çok dolu
(1,822 puan) tarafından
Haklisin zor olur illaki ama Allah verir sabrini kolayligini
0 oy
tarafından
Geri çekilme korunma yöntemi değildir bana göre ama yinede Allah nasip etmiski olmuş dua et kendini de toparla bence iki çocuğun içinde Allah'tan gelene ne diyebilirsin ki ?
(2,633 puan) tarafından
Elhamdurillah bu halime diyorum... ne diyebilirim ki başka..
tarafından
Öyle tabiki sıkma canını bide evde iki tane küçücük sevimli sevimli ayakların arka arkaya yürüyüp güldüğünü düşün güzel yanlari çok anneliğin
(2,633 puan) tarafından
Evet güzel yanları çok ama zorlu bir doğum geçirdim,  bebeğim küveze kaldı 1 hafta, hala dikiş yerlerim sızlıyor normal doğum yaptım ama çok zordu. Bunlar aklıma geldikçe ağlayıp duruyordum zaten hep... Şimdi acayip korkuyorum...
tarafından
Allah yardımcın olsun gönül ferahlığı versin sana inşallah
0 oy
(817 puan) tarafından
Hayirli olsun insallah her sey guzel olur cani sikma
(2,633 puan) tarafından
Inşallah düşündüğüm gibi olmaz.. ikici bir doğumdan çok korkuyorum
(817 puan) tarafından
Korkma Allah kolayliğin verir
0 oy
tarafından
Allah vermiş kuzum yapacak bir şey yok alışmaya calis bu fikre 
(2,633 puan) tarafından
Aynen öyle....
0 oy
tarafından
Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin
(2,633 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(6,136 puan) tarafından

Oha şaka yapıyorsun :O

Ben sok:blink:

(2,633 puan) tarafından
Abla sorma, senin verdiğin tepkinin 2 katını ben verdim..
(6,136 puan) tarafından
Sen de küçüksün 3nüz birlikte büyürsünüz genç kayınvalide olacan :)
Kuzum Allahım hayırlı evlat eylesin inşallah üzülme bebişin 6 aylık olana kadar emzirebilirsin doktorlar yanlış bilmiyorsam o zmn kadar musade ediyorlar sen strese girme ki evlatlarin da mutlu olsun ❤
(2,633 puan) tarafından
Ay abla allah hadi bi kaynanalılığım kalmıştı :D güldürdün beni  :) Amin ablacım inşallah hayırlısı olsun hepimiz için.
0 oy
tarafından
Nasip böyle  bişey  iste olacağı  varsa oluyor kuzum
(2,633 puan) tarafından
Aynen öyle....
0 oy
(1,826 puan) tarafından
Kız gecende sen aklıma geldin Hee napıyo acep bızım devreler dıye :)) bahsin benim de korkulu ruyam.. Hanı Rabbım verirse amenna kı zamanında arayarak mınıgıme kavustm ama kucuk cocukla gebelık cok zor oglumu eksik ederım dıye korkuyom benm riskli gectı cunku hep yattım umarım senin de oyle gecmıyodur cok kolayca ve saglıklıca alırsın bebısının kardesını kucagına.. Soyle dusun bak, bu zamana kadar 6ay gecms baktıgnda ne cabuk gecms oluyor bu hamılelıgınde arkana baktıgnda cabucak gecıcek ıkıncı bebısınde Bı bakmasın 6aylık olmus İlkin buyumus kardesı ıcın sana yardm ediyor yanında uyutman ıcın eee eee diyor.. Kardes kardes buyuyecek paylasmayı en guzelı ile ogrenıcek cok guzel bisey bu sadece biraz zorluk o da ilk baslarda snra meyvesi cok lezzetli olacak ıns cocuk pespese olunca ılerde cok guzel oluyor bence.. Benm esım dunden razı ikinciye ama ben nasıp dıyorum bakalım.. Rabbım kolaylık versin bol rıızkla gelsn ınsallah
(2,633 puan) tarafından
Benim o kadar çok korkum var ki. Ya yetemezsem ya ertugrula bakamazsam ya Öyle olursa ya böyle olursa diye diye kendimi yiyorum zaten. Amin çok sağol duaların için..
0 oy
tarafından
Hakkınızda  hayırlısı  hicbir korunma yöntemi %100 değil ama geri çekilme  en tehlikelisi canim yaaa
(2,633 puan) tarafından
Ya editörüm sorma eşime çok dedim ama benim sözümü dinlemedi. O şuan halinden gayet mutlu. Ama ben herşeyden çok korkuyorum...
0 oy
tarafından
düzenlendi

Hoşgeldin kız bendensin beybisi :D

(2,633 puan) tarafından
Ay Rahime abla aklıma ilk sen geldin biliyormusun. Allah kolaylık versin bize
tarafından
Amin canım valla zor olcak ama yapcak bişey yok
0 oy
(10,486 puan) tarafından
Kız niye ağlıyorsun olsun bak ne güzel 2.anneliği nasip ermiş rabbim sakin isyan etme verenin vardır bi bildiği ki vermiş o yavrucaga sana 

Hiç üzülme ikiside birden buyur gider 
(2,633 puan) tarafından
Evet güzel birşey bir sürü kadın anne olmak isterken ben 2.ye hamileyim ama ilk bebeğime nasıl yeticem? Nasıl ilgilenicem onunla... O kadar çok kafama taktığım varki. Isyan etmiyorum ama çok üzüldüm yani o kadar cevremde çocuk yapmak için çırpınan var ki...
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Ayy Allah yaridmcin olsun bende 6 ay oldu dogum yapali hala adet olmadim test ysptim bisey cikmadi ama
(2,633 puan) tarafından
Valla kuzum sana tavsiyem korun ve kocanı korunma için asla güvenme de dinleme de.
(1,082 puan) tarafından
Dogum kontrol hapi alcam asiya gitcem bu hafta
0 oy
tarafından
düzenlendi
Dogumlarimiz cok yakindi hayirli olsun insAllah 
(2,633 puan) tarafından
Evet rabia abla yaa... sağol teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Hayırlısı olsun  
(2,633 puan) tarafından
Sağol büşram..  darısı sana Inşallah.. bu arada hep duamdasın...
tarafından
Saol canım inşallah
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canim
(2,633 puan) tarafından
Amin sağol allah razı olsun
0 oy
(93 puan) tarafından
Hayırlısı olsun canım bnmde oğlum 4 aylıkken kalmışım oğlum 7 aylık olduğunda öğrendim hamile olduğumu şimdi biri 5 diğeri 4 yaşında hakkında hayırlısı inşallah rabbim yar ve yardımcın olsun
(2,633 puan) tarafından
Amin inşallah. Ne gibi zorlukları oldu? Siz daha erken hamile kalmışsınız:(
(93 puan) tarafından
7 aylıkken sütten kesmek zorunda kaldım karnımdan de gelişim geriliği başladı DİE onn dışında doğduğunda ikiside küçk olduğu için kıskançlık oldu biraz merak ediyordu onu beşiğine falan tırmanıyor alışıyprlar birlikte büyüdüler çok şükür birbirlerini hem çok seviyorlar hem anlaşamıyorlar tabi bu durum çocktan çoçupa değişir
0 oy
tarafından
 Her korunma yönteminde illa bi risk vardir. Biz yillardir gericekilmeyle kirunuyoruz sknti yasamadik korunmayi bırakınca hamile kaldm. Nasip canim yiyecek ekmegi varmış hayirlisi böyleymiş diyelim. Uzme kendini belki daha rahat bi hamilelik daha rahat bi dogumun olucak. 

Ayrica 4 5 aydan sobra kilo alimlari düşüyo hareketlendikleri icin.sağlığı iyi olsun yeter 
(2,633 puan) tarafından
Ya ceyda bilmiyorum kafam o kadar allak bullak ki. Allahin hediyesi diyorum.. inşallah.. sağol güzel dileklerin için...
0 oy
tarafından
Hayırlısı olsun yapacak bisey yok Rabbim vermiş bebeğin kilosuna da takılma bi müddetten sonra kilo alımları yavaşlıyor hareketleniyorlar bide normal yani 
(2,633 puan) tarafından
Amin sagolasin...
0 oy
tarafından
Ay en korktgm yaa 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 144 göst.
0 oy
10 cevap 304 göst.
0 oy
6 cevap 223 göst.