0 oy
544 göst.
Diğer kategorisinde (443 puan) tarafından
Eşimle ikimizin kanı A RH pozitif eşimle akraba değiliz şuan gebeyim de kan uyuşmazlığı olup olmadığını nasıl anlarız acaba 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Pozitifse pozitif olmak zorunda canim birinizinki negatif olursa uyusmazlik oluyo
(443 puan) tarafından
Eşimle ikimizin de pozitif canım
tarafından
Anladim canim zaten aciklama yaptim uyuzmazlik hakkinda :)) sizinki uyusuyo yani:*
(443 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(9,227 puan) tarafından
Senin negatif olman lazım kan uyuşmazlğı olması için. Bizde eşimle pozitifiz sıkıntı yok yani
(443 puan) tarafından
Anladım canım tşk ederim
0 oy
(1,986 puan) tarafından

Bizim kan grubumuz esimle Arh+

Oglum dogdu onunkide ayni canim :)

Doktor anlamazmi acaba testi felan olmazmi ki

(443 puan) tarafından
Bilemiyorum canım sadece eşimle benimka. Gurubunu soruyorlar okadar
(1,986 puan) tarafından
Arkadaslar sıkıntı olmaz yazmislar.bisey olsa
doktor uyarirdi bence yada bisey derdi canim
0 oy
tarafından
Canım eşinin pozitif senin negatif değilse sıkıntı olmaz.

Mesela benim 0Rh+ , eşimin 0Rh- sıkıntı olmadı. Tam tersi olursa sıkıntı olur dedi doktor. Ki zaten buna resmi nikah yaptırmadan önce bakıyorlar uyusmazlik var mı diye. Biz o zaman baktirmistik 
(443 puan) tarafından
Eşimle ikimizin de pozitif canım da diyelimki uyusmazlik var o zaman neoluyor ki bı sikintisi oluyormuydu
tarafından
O zaman allah korusun bebek engelli olabiliyor canım o yüzden önemli
(443 puan) tarafından
Hım anladım canım çok teşekkür ❤️
tarafından
Ben A (Rh-) bende kan uyuşmazlığı var eşim pozitif
0 oy
(1,822 puan) tarafından
Nikah kiyilmadan once saglik ocagina kan vermediniz mi canim varsa orda cikiyo zaten. Bildigim kadaruyla kadin negatif erkek pozitif olunca uyusmazlik oluyo 
tarafından
Evt evt konuştum hamileyken hemşireye direkt bilgi verdim . 27. Haftada iğne olacaktım .. ama tabiki bebeğimin kalbi 9. Haftada durdu :(( ikinci hamileligim de risk olmasın diye kürtaj da iğne oldum uyusmazlik için :((
(1,822 puan) tarafından
Kiyamam kuzum bende yasadim ayni seyi bebegimin kalbi atmadi kurtaj oldum gecen sene mayis ayinda :( ama simdi 38 haftalik hamileyim cok sukur
tarafından
Bn kalp atışını duymustm iki kere herşey iyi demişti doktor :(( sadece çok az dusuk riskim vardı :((( bnde 17 gün önce kürtaj oldum :(( ne guzel Rabbim saglikcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah  Rabbim bizlere bu acıyı tekrar yaşatmasın
(1,822 puan) tarafından
Amin canim doktorunun dedigi sure boyunca korun sonra yine olur bana 3 ay dedi doktor uc ay korundum sonra korunmayi birakir birakmaz hemen hamile kaldim Allah sanada tekrar hamile kalip dogum yaomayi nasip etsin insallah
tarafından
Mesela ben (A RH-) eşim Pozitif bende uyuşmazlık var
0 oy
tarafından
Uyuşmazlık için anne negatif baba pozitif olmali sizde yok
(443 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Canm sen negatif eşin pozitif olursa uyuşmazlık olur.   Bizde var mesela bn negatif eşim pozitif ..  uyuşmazlık iğnesi oluyor 
(443 puan) tarafından
Canım uyuşmazlık olmayınca ne gibi sıkıntısı olabiliyor acaba
tarafından
Uyuşmazlık olmazsa ne gibi skntilar olur bilmiyroum ama bnim vardı bir bebeğimi kaybettim acaba uyusmazliktan dolayı mı diue merak ediyroum iğne yaptılar .. iğne yapmazlarsa ikinci gebelik skntili olabiliuor
(443 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim Rabbim kucağını boş bırakmasin İnşallah
tarafından
Amin inşallah hemşehrim :)) bnde kayseriliyim
(443 puan) tarafından
Neresinden toprak :)
0 oy
(664 puan) tarafından
Anne negatif baba pozitif olunca uyuşmazlık oluyor bizde var mesela canım 
(443 puan) tarafından
Anladım canım ne gibi sıkıntısı oluyor ki onun fark ediyor mu
(664 puan) tarafından
Rogam denilen bi iğnesi var kanama halinde ve doğumlar dan sonra vurulmak gerekiyor yoksa diğer gebeliklerde bebek de hasar bırakıyor
0 oy
(6,919 puan) tarafından
İkinizde pozitif olunca. Uyuşmazlık olmuyor biri artı biri eksi olursa uyuşmazlık olur
0 oy
(628 puan) tarafından

Biz eşimle ikimizde pozitif olduğu halde bebeğim benim değil eşimin kan grubunu aldığı için kan uyuşmazlığı var dendi doğduğunda testler yapıldı, gözlem vs ama sorun çıkmadı. Hatta şok oldum nasıl kan uyuşmazlığı olur dedim bebeğim eşimde bende pozitif ama anladım desem yalan olur.

0 oy
(2,706 puan) tarafından
Benım 0rh+

Eşimin AB-

Ama ben pozitif oldugum ıcın kan uyumazlığı yokmus. Saglık ocaginda hemsıre yapıyor uyusmayı 
0 oy
tarafından
Evlenirken bakıyorlar söylüyorlar zaten ilk bebekte problem olmuyor ikincide ilacı iğnesi falan var kullanıyorsun 
0 oy
(327 puan) tarafından
Test yaptırım gereksinmeden evrakta istiyorlar rapor yaptırmadınız mi
0 oy
(476 puan) tarafından
Doktor bakiyor kadin dogum doktoru hic ihmal etme bn ihmal ettim bebegimle kan uyusmazligimiz var bebegim sarilıği gecmedi 35 gunluk  bnm sütümden dolayi uzuyor emzirmem bile yasak
0 oy
tarafından
Mesela esiminki pozitif benimki negatif bizde kan uyuşmazlığı var. Ama sizde yok 
0 oy
(501 puan) tarafından
Sen negatif esin pozitif old.durumlarda oluyor kan uyusmazligi diye biliyorm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 74 göst.
0 oy
1 cevap 78 göst.
19 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 262 göst.
31 Mayıs 2021 Aile kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu