0 oy
499 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar benim günüm geçti doğum olmadı 41.haftadayim eğer bu hafta da olmazsa yatış vercek doktor suni sancı ile basliycak doğum bu hafta neler yapmalıyım yürüyüş merdiven biliyorum başka ? 

16 Cevaplar

0 oy
(10,411 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Rabbim yardımcın olsun canım bı leğeni sıcak su doldur içinde otur sıcak soğuk duş al karnını sabunla ovala sonra dayababikdigin kadar sıcak suyla yıka sonra soğuk suyla yıka. Ve bunu 20 dakka devam et doktor bana öyle yapmamı söylemişti hastanede yaptım doğumum baskamusti
tarafından
Doktor hiç bir şey demedi ya sadece sancini bu haftada bekle dedi öneri yapmadı hiç ...yapicam inşallah çok teşekkür ederim
(10,411 puan) tarafından
Benim 2. Oyunda kanamaya hastaneye gittik 1 santim açılma vardı hemen yatırdılar ana bebek çok yukardaydi suni sancı çektiğim halde bebek inanıyordu doktor bunları söyleyince hastane banyosunda yaptın çok yardımcı olmuştu
tarafından
Sağol canım hemen yapicam inşallah banada fayda eder şimdiden çok dua ettim Allah razı olsun
(10,411 puan) tarafından
Allah sendende razı olsun canım benim inşaallah kolayca yavrunu sağlıklı bı şekilde kucağına alırsın
-Reklam-
0 oy
(30 puan) tarafından
Ilik dus al bol bol yuru hurma ye mutlu ol hep ozellikle ve dua et rabbim saglikla tek avazda versin kucagina insallah
tarafından
Bugün gittim hurma aldım çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Burda duymuştum hurma ye 
tarafından
Bugün aldım inşallah fayda eder
0 oy
tarafından
Plates topuyla hareketlerde kolaylastiriyo diyolar emme bilmiyomki anam ben gittim kestiler sldilar yani :)))
tarafından
Pilates topu bulamam şimdi nerde bulam :))))
tarafından
Anam otur kalk yacasca ama sankib bi milyoncularda bile var artik kirtasiylerde falan bi sorsun eşcağızin
0 oy
tarafından
Şu kaynat bir su bardağına su koy 1 tatlı kaşığı tarcın koy günde bir kaç defa yap sancin gelir ve sıcak duş al 
tarafından
Kaynat da iç çay gibi tadı idare eder canim
tarafından
Rica derem bende yapmıştım baya faydasını gördüm
tarafından
Iyi  hayilir yumurtlamalar canım tek nefesler kutulursun inşallah
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
tarafından
Senden de canım
Sana bu günlerde çok duva edecem kolay rahat doğum etmen icin canım benim::)))
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Kuzum kasılmaların az da olsa sancin varmi hissediyonmu
tarafından
Arada taş gibi oluyor karnım ama sancı yok hala
0 oy
(11 puan) tarafından
Canım bend3 41 haftalık doğum yaptım sancı gelmeyince gelmiyor ya banada suni vereceklerdi benim eşim hayır dedi seni doğumda mahvetcekler belki suni sancıyla dogmiycak bu sefer sezeryana dönecek dedi çocuğumuza bişey olur dedi sana bişey olur dedi ben vicdan azabı çekerim dedi özele gittik direk sezeryana aldılar beni yatisim yapıldı 3 dk bir sancim geldi ama iş işten geçti sezeryan oldum ve ben doğuma giderken ağlıyorum doğumdan çıktım hala ağlıyorum allahım ya ama çok güzel bişey allah sağlıklı bi şekilde doğmayı nasip etsin inşallah hiç bi skinti olmadan kucağına alırsın kuzucugu allahım bir sancıca kurtarsın 
tarafından
Kuzum ya iki normal doğum yaptım buda normal doğum olsun diye çok istiyorum sezeryandan korkuyorum biraz :) çok teşekkür ederim hayır dualarin için Allah razı olsun
(11 puan) tarafından
Bende çok istedim normal olsun diye sezeryanda çok korkuyordum korktuğum için ağladım heralde ama aklıma geldikçe agliyasim geliyor
0 oy
(48,683 puan) tarafından

az daha beklese bebis direkt okula gidecek :) 

temizlik canim bende dahil temizlik yapan cogu kisinin doğurduğunu biliyorum :)
tarafından
İki hafta önce deli gibi temizlik yaptım makinaları buzdolabı çektim altını sildim perde taktım evi sildim hamladim üç gün kalkamadım :) sancı yine yok
0 oy
(119,331 puan) tarafından
Legene sicak su doldur icine otur suquat yap ananas suyu acilma yapiyo yere diz cök tum evi sil bide yere bol çömelip kalk 
tarafından
Ananas suyu su kutuda hazır meyva suyu olur mu taze mi sıkmak lazım sevdosum
(119,331 puan) tarafından
Ben kutudada ictim direk ananasida cok yedim hepsi olur
tarafından
Birini bütün yesem doğar mı ki :D
0 oy
tarafından
Ben hepsini yaptım yine doğuramadım:) 41 de 
tarafından
Hala mi doğmadı seninde
tarafından
Şuan 10 aylık yuruo :)
0 oy
(89 puan) tarafından
Bir leğen çamaşır yıka rahmin açılsın.  Rabbim yardımcın olsun inşallah umarım tez zamanda kazasız belasız bir şekilde yavrunu alırsın kucağuna
tarafından
Gerçekten çamaşır yıkama fayda sağlar mı bunu ilk duydum yıkarım valla
(89 puan) tarafından
Bende bi kez öyle duydum af edersin lavaboya oturur gibi oturuyorsun ya rahim açılıyor muş ama emin olmadan yapma
0 oy
(1,072 puan) tarafından

Canım bak hani şu eğilip kalkma varya o çok işe yarıyor. Çömelip kalk yavaş yavaş. Benim 40. Haftam mi sancılarım başlayınca yapmaya başladım yavaş yavaş eşimin ellerinden tutarak destek alarak yaptım sende öyle yap mümkünse bir yerini incitirsin. 5 cm açılma olmuştu yatirmislardi. Şimdiden Allah yardımcın olsun <3

tarafından
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun
(1,072 puan) tarafından
Ne demek canım benim. Allah hayırlısıyla kurtarsın Evladını kucagina sağ saglim almayı nasip eylesin
0 oy
tarafından
Ahududu yaprağı çayı yahut böğürtlen çayı da diyorlar doğumu başlatiyor aktar bilir ben almıştım 
tarafından
Tamam teşekkür ederim bunu da yapicam inşallah bu hafta bitmeden başlar sancım
0 oy
(229 puan) tarafından
Ilik suyaa otur canm beklee. Hurmaa yee. Su dayanabildigim sicaklikta olabilir. En etkili yontemlerden briri.
tarafından
Hurma aldım bugün sıcak suyu da akşam deniycem çok teşekkür ederim Allah razı olsun
(229 puan) tarafından
Amin hepimizden.ins saglikla kavusursunuz :)
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Hurma ye

Sıcak suya otur

Squat hareketi yap

Mezdeke aç :D
tarafından
Mezdeke hemen şimdi denerim inanki :) sguat diyorlar ama tam olarak nedir
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Inanki hersey bos canim ya . Ama onsalalh suniye gerek kalmadan sancinla dogurursn
tarafından
Faydası olmaz mı diyorsun :(
(3,139 puan) tarafından
Ben hep yaptım 38 den sonra herseyi ama 40 ci hafta hafif su sizintimdan dolayı suni sanci alarak dogum yaptim . Su sizintim olmasaydi 1 hafta daha beklerdi o derece
tarafından
Benimle aynı olmuş... Ben şimdiye kadar bişey yapmamıştım şimdi son haftaya gelip dayaninca cabaliyom işte böle

İlgili bir soru bulunamadı

379,910 soru

11,372,803 cevap

34,855 kullanıcı

...