0 oy
417 göst.
Diğer kategorisinde (814 puan) tarafından
Sorum yukarda

9 Cevaplar

0 oy
(3,139 puan) tarafından
Degilim ama sor belki bilirim☺☺
(814 puan) tarafından
Sorim cnm simdi imsak 3.55 te ya ben 5 gibi uyandim ama ezan okunmadi sanarak sahur yaptim sonra yataga gectim ezani beklerken aslinda onceden okunduğunu anladim orucuma devam etmeliyim kabul olurmu acaba ediyorum zatende merak ettim olmaz diyen cok kisi oldu
(7,174 puan) tarafından
Hayır olmaz orucun
(3,139 puan) tarafından
Ezan dan once yemelisin diye biliyorum ezandan sonra kabul olmaz
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hoca değiliz ama bilme ihtimalimiz var sor sen bı :) 
(814 puan) tarafından
Sorim cnm simdi imsak 3.55 te ya ben 5 gibi uyandim ama ezan okunmadi sanarak sahur yaptim sonra yataga gectim ezani beklerken aslinda onceden okunduğunu anladim orucuma devam etmeliyim kabul olurmu acaba ediyorum zatende merak ettim olmaz diyen cok kisi oldu
tarafından
Bozma ama yerine bir gün tutarsan iyi olur bence :) şahsi fikrim ama çok da bilerek konuşmuyorum şuan
0 oy
tarafından
Hoca değilim  de bilgim  belki soruna  cevap  olur sen sor bakım  hele 
(814 puan) tarafından
tarafından
Kabul olur mu  onu Allah bilir. Ben kabul olur da demem kabul olmaz da demem.  Ama  şöyle  bişey  var sen uyanıp  sahur yapmışsın  uyumadan ezanın  okuduğunu  anlamışsın  zaten. Bilmeden bişey  yiyip  içildiği  zaman sıkıntı  yok da sen zaten baştan  beri anlamışsın  keşke  bu saate kadar ac bırakmasaydın  kendini bence
0 oy
(15,591 puan) tarafından

Hoca kadar bilgiliyiz anam sor sen :)

(814 puan) tarafından
(15,591 puan) tarafından
Hayır olmaz ezan okunduysa yediğin bişey olmus ise o oruç bozulmuştur ama yemediysen bişey olur
(15,591 puan) tarafından
Sahur yaptım demişsin olmaz bisuna aç kalma git boz
(814 puan) tarafından
Ama o an bilincli degildim okunmadi saniyodum ondan tereddutte kaldim
(15,591 puan) tarafından
Olmuyor ama malesef kaza yaparsın bayramdan sonra
0 oy
(4,918 puan) tarafından
Hanefi mezhebi ise Buyrun
(814 puan) tarafından
Hanifi cnm simdi imsak 3.55 te ya ben 5 gibi uyandim ama ezan okunmadi sanarak sahur yaptim sonra yataga gectim ezani beklerken aslinda onceden okunduğunu anladim orucuma devam etmeliyim kabul olurmu acaba ediyorum zatende merak ettim olmaz diyen cok kisi oldu
(4,918 puan) tarafından
Imsak 3.55 te ise ondan sonra daha var zannı ile yitip içtiysen ve vakit çıkmışsa malesef kazaya kalıyor
(814 puan) tarafından
Biliñcsizde olsa olmuyo yani telefonda 44 dk yaziyordu ona bakarak oldu maleaef :/ saate bakmadim
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Orucun şartı imsaktan sonra yememek sen yemişsin . Orucun olmaz .
(814 puan) tarafından
Ben telefondan baktim ezan vakitlerine orda canli saat var ezana kalan surw yaziyo 44 dk yaziyordu ama sanirim gunesin dogusuna kalan sureyi söylüyormuş
(7,174 puan) tarafından
ezan okunması değil imsak vaktine bakacaksınız
(9,131 puan) tarafından
Bizim burda imsakta ezan okunuyor :D
Cnm bide şey sorcam bilgilisin anladğm kadaryla. Niyet etmeyi illa ki dıştan mı yapmak gerekiyor. Sesli şekilde yani. Içten edilince de olur dimi. Yani umarm oluyordur ☺☺☺
(7,174 puan) tarafından
Bence imamın kaanatine bırakmayın oldu ki bir dk geç başladı gitti oruç..  canım hiç niyet etmeden oruç tutmak için gece kalkıp yemek içmek bile yeterli kalbinde niyetin varsa ama güzel olan dil ile de söylemektir
(9,131 puan) tarafından
Evet cnm bnde oyle biliyorum kalkıp yemek bile niyet sayılıyor die. Ben arada sesli arada içimden söyluyorum.. aynen zaten ezan okunmadan yarım saat once yeyop içmeyi kesmiş oluyoruz biz
0 oy
(357 puan) tarafından
Ben hocayım canım evlendikten sonra bıraktım   ... eğer fark etmeseydin sorun yoktu ama erken fark ettiğin için orucun bozulur ... günü ne gün tutman gerekir 
(814 puan) tarafından
Tm cnm cok Sagol
0 oy
(1 puan) tarafından
Merhaba eğerki şüpheye girdiyseniz daha sonra kaza yapmak zorundasiniz lakin bozmayin.ama eger şüpheye girmediyseniz orucunuzu bozmayin oluyor.lakin şüphe duyduysaniz  gutun ama yine daha sonra tekrar yine kaza yapin 
0 oy
(103 puan) tarafından
Yorumlarını okudum canım ama sen ezanın okunduğunu bile anlamışsın keşke sahursuz devam etseydin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 358 göst.
27 Ekim 2020 Aile kategorisinde ElifSu34 (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 339 göst.
1 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 158 göst.
24 Haziran 2023 Tatil-Seyehat kategorisinde Melekkk (9,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 247 göst.
22 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Vuslat_vuslat (215 puan) tarafından soruldu

377,946 soru

11,312,765 cevap

34,745 kullanıcı

...