0 oy
616 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ya 33 haftalık oldum ve gerçekten artık eğilip kalkmak çok zor oluyor seçildiğim gibi karnim çok kötü ağrıyor göğsümün alt kısmına biseyler batıyor gibi canım yanıyor. Oturarak kılsam kabul olur mu acaba. Etrafımdakiler allah kabul eder diyor ama bilmiyorum . Var mi öyle olan . 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Tabi ki canım önemli olan niyet yatağa bağımlı insan bile namaz kılabilir hareket etmeden sadece gözleriyle  dinimiz kolaylık dini canım oturarak kılabilirsin 
-Reklam-
0 oy
(388 puan) tarafından
Ben hamileliğimde oturarak kıldım canım içerideki bebeğime zararı çünkü çevremdekilerde oturarak kıl dediler netten de araştırdım eğer zorluyorsa oturarak kılınablirmiş rabbim halimizi görüyor inşallah kabul eder yüce katında 
tarafından
Inşaallah rabbim kabul eder ya. Isteyerek yaptığımız bir şey değil sonuçta rabbim içimizi biliyor ya.
(388 puan) tarafından
Amin evet bebeğine zarar ama Allah göstermesin sıkışır kordon dolanır riske atma canım eğlince insan iki büklüm oluyor çünkü
0 oy
tarafından
Bn 31 haftalgm canm smdilik ayakta kilablyorum ilerleyn haftalarda zorlaninca oturark kilicm sende oturark kilablrsn
0 oy
(81 puan) tarafından
Kıl da oturarak da kılsan olur şuan mazeretin var keyfi yapmıyorsun Allah içinden almasın inan zorlugum yok ama son zamanlarda nefsimle o kadar büyük savaş veriyorum ki hiç canım istemiyor kılmak böyle olması daha zor  .
tarafından
Gerçekten zorlaniyorum elimden geldiği kadar kılmaya çalışıyorum ama karnıma ağrılar giriyor eğilemiyorum bile çok hafif eğiliyorum. Aynı şekil bende nefsime yenik düşüyorum bazen son dkda kalkıp kılıyorum. Rabbim bizi şeytanın vesveselerinden korusun inşaallah
(81 puan) tarafından
Amin canım . Düşmemek lazm işte namaz cok önemli felç bile geçirsen kılcakmıssın gözünle kılcan zihninle kılcan diyorlar . Ama sağlıklıylen savasıoruz Allah yardmcımız olsn
tarafından
Amin inşaallah kuzum cümlemize.
(2,028 puan) tarafından
Bnde aynıyım  nefsimle savaş veriyorum  resmen hem kendimden utanıyorum hemde yapmıyorum uff:(
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Bende 33haftalik hamileyim.kaburgama bebek bastırıyor benim gobis de büyük secdeye varamiyorum .Kimseye sormadım ama din kolaylık dini diye düşünüp oturup kılıyorum canım secdeye varmaya çalışırken karnıma ağrı giriyor .
0 oy
tarafından
Ama zaten o haftalarda inan o hareketler cok önemli. Namaz kilmasan da doktorlar dogumun kolay olmasi icin o hareketleri oneriyolar
tarafından
Evet biliyorum ama çok zorlaniyorum sancı giriyor karnıma göğsümün alt kısmında çok fena batma oluyor hafif eğilip kalkıyorum.
0 oy
tarafından
Canım bn son ayımi oturarak kıldım sende öyle yap 
tarafından
Bende öyle yapacam galiba ya çünkü gerçekten zorlanma oluyor
tarafından
Bnm erken doğum riskim vardi zaten erken oldu ama otura kıldım belki zarar verir eğilip kalkmam vs sanci giriyordu sende öyle yap niyetin onmli
0 oy
(725 puan) tarafından
Elbette olur neden olmasin bende oturarak kılıyorum
0 oy
(1,114 puan) tarafından
Canım ben oturup kalkarken zorlanmıyorum da secde ederken çok zorlanıyorum karnım sıkışıyo ve beni çok zorluyo :(
0 oy
(49 puan) tarafından
canım eğer zorluyorsa karnın oturarak tabi kılarsan mesela sadece secdeye giderken otur diyerlerinde sıkıntı yok heralde bi secdeye eğilirken var
0 oy
(272 puan) tarafından
Ben de 33te başladım oturarak kılmaya. Mecbur canım kalkarken başım dönüyor Allah korusun düşsem bebeğe bişry olsa daha mı iyi  Zaten oturarak kılmak gerekiyor Rabbim bize kolaylık sağlamış hep. Oturarak kılamayan da gözleriyle kılmalı mesela. Sen kıl yeterki der gibi :(
0 oy
tarafından
Olur tabiidir canım allah herşeyde bi kolaylık sağlamıştır eğer ayakta kilamiyrsan oturarak kıl  bi sorun olmaz yeterki bırakma  namazi
0 oy
(78 puan) tarafından
Bizim dinimiz kolaylik dini canim . Göz ile bile namaz kiliniyo yeterki kilmak iste bende oturarak kiliyorum bu gobekle cok fazla olmuyo :)
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Canim RABBIM herşeyin kolaylığını vermiş göz ucuyla bile kılıyor yatalak olanlar sen de nasıl rahat ediyorsan öyle kil

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 233 göst.
28 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 91 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 63 göst.
21 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Osx (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 56 göst.