0 oy
715 göst.
Diğer kategorisinde (157 puan) tarafından

Kızlar 4 aylık kızım 1 haftadır kakasını yapmıyordu bugün zeytinyağı verdim yine yapmadı kaynanam sabun soktu kulak çöplüğü yoktu yoksa onla yapıcaktık yine yapmadı çocuk çok huzursuz şuan da hiç uyumuyor ağlıyor hep :((( başına gelen varmı 

16 Cevaplar

+1 oy
(105 puan) tarafından
Canım gazını yapıyorsa anne sütü alan bebeklerde 10güne kadar normal diyorlar bebekte huzursuzluk başlamış bi dr a göster.. Eskilerden bu sabunu duymuştum ama bilmiyorum ne etki eder.. Olmadı lavman yaparlar miniğe acile götür durmazsa.. Geçmiş olsun bu arada inşallah çabucak yaparda rahatlar miniğin 
(157 puan) tarafından
Allah razı olsun canımm
-Reklam-
+1 oy
(246 puan) tarafından
Bebekte huzursuzluk yok ise 10 güne kadar yapmaması normal. Çubukla uyarmak veya sabun sokmak sakıncalı. Böyle şeyler yapana kadar bir hastaneye götürürsünüz bir sıkıntı varsa müdahale edilir. Kendiniz bu tip şeyler yapmayın.
0 oy
(493 puan) tarafından
Yegenimde ayniydi cnm acile gotrduler sende bir git istersen
(157 puan) tarafından
4 gün sonra Sa9lıkocagına gidicez zaten bakalım gidene kadar yapmazsa Bi çaresine bakcaz
(493 puan) tarafından
Ama 1hafta uzun bir sure canim bence ihmal etme 4 gun varmis daha
(157 puan) tarafından
Yarın yapmazsa götürürüm canm bakalım
0 oy
tarafından
benimde kızım 4aylik ve kakasini negzl yaparken artık yapmaz oldu nezmn yaptığı belli olmuyor ama 1hafta kadar uzun sürdüğünu htrlamiorm gaz sıkıntısı varmı?
(157 puan) tarafından
Yok Allaha şükür osuruyor devamlı
tarafından
sen yinede takip et canım benim kızda ole ama yinede gazi devam ediyor oda rhtsz eder onu gaz damlası kullaniormsn ? kakasni yapmasnada yardım eder
0 oy
tarafından
Demir damlasi kullanio musn canm
0 oy
tarafından
Sağlık ocağına şöyle şurubu var onun canım al istersen 
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Sadece anne sütü ile besleniyosa 10 güne kdar kdar normal demisti doktorumuz.benim kizim 12 gun yapamadi huysuzlanmaya basladi fitil yaptik dha dogrusu yapmaya çalışırken kendisi yapti fitilin 4 de 1 i kadarini kestim minicik soktum rahatladi yavrum
(157 puan) tarafından
Bende ondan almayı düşünüyorum sadece süt ile besleniyor
(2,931 puan) tarafından
Bi dene bakalim belki iyi gelir sonra nedenini bul niye kabiz oluyomus bebiş
0 oy
tarafından
Sabun koymak çok tehlikeli benim doktorum cigerlerine yapısir demişti sabun yakar çocuğun poposunu fitil al daha iyi çocuğunun canını yakma ne madeeler var o sabunun içinde 
(507 puan) tarafından
Benimde kızın  kabiz oldu zeytin yagi ıcirip  kulak cubuguyla uyardım borusunu yaptı kizim
0 oy
tarafından
Canım ben iki aydır bunun acısını cekiyorum oğlum iki aydır çok huzursuz bir kakasini yapsa havalara uçuyoruz sakin bebeğin popusuna dokunma içinde çatlak olabilir ...doktor gittim normal dedi bende bağırdım hocam benim oğlum iki aydır 12 gün geçiyor fitil verin  diyorsunuz siz bir gün tuvaletinizi tutabilir misiniz dedim.. Birşey yapmadı yine özele gitti doktora anlattım artik bildiğin bokunda sümük gibi birşey çıkıyordu hala da uyumuyor  ama 1 nisanda gittik doktor bize duphalac şurubu ile redekain krem verdi.sadede veriyorum ve sürüyorm çok şükür bazen her Gin bazense bir gün yapmıyor ama tek bir sorun var ve hala ikinarak yapıyor....
0 oy
(454 puan) tarafından
Evde pamuk yokmu kibrit tanesine dola sikca yagla masaj yap
0 oy
tarafından
Ayy kuzum benim yaa benim yavrucakta öyleydi ablası eşim dedi pekmez sıkalım poposuna arkadaşı hep öyle olduğunda yapıyormuş bana tuhaf gelmişti dedim ya bişey olursa diye küçük şırınga ile pekmez sal poposuna ama pekmez şırınganin yarısının yarısını olacak şekilde biz yaptık 2dk ya kalmadan yaptı ve aglamaktan yorulduğu için yapar yapmaz bı güzel uyudu yine sana kalmış ben sadece önermek istedim canım benim geçmiş olsun kuzuya :(
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Gaz çıkarabiliyır mu alttan 
0 oy
(338 puan) tarafından
Canim öncelikle  gecmis olsun cocuk doktoruna mutlaka goster. Buyuk bi ihtimal cocuklar icin yapilabilecek teksey lavman onu vericekler eminim. Bizdede aynisi olmustu lavmanla care bulduk. Kulak çöpü sabun ve patlrmak asla sokmayin cocugun makatina. Ordaki sinir hucrelerini zedeleyebilrsiniz ve ilerisi icin sikinti olabilir bunu zaten doktorunuzda soyler. Eger uyarmak istiyoran makati parmak ucina zeytinyagi damlat ov ama deligini asla zorlama
0 oy
tarafından
Sabun da iyi gelir aslında pamuk yokmu canım evde pamukla da poposuna zeytinyağı sürebilirsin karnına zeytinyağ ile masaj yapabilirsin 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Eczaneden lavman al cnm hemeb rahatlatır 
0 oy
(385 puan) tarafından
Yeni doğanlar 10 günde yapmayabiliyor ama 3aydan sonra en fazla 2gün yapmazsa büyük sorun Allah korusun bağırsak düğümlenmesi olur bugun u yarına atıp çocuğa işkence etmeyin sonra sizin de pişmanlık duyacağınız bir rahatsızlığı çıkmasının bence direk bugun Dr a gidin

İlgili bir soru bulunamadı

379,206 soru

11,351,497 cevap

34,822 kullanıcı

...