0 oy
633 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

Smdi ben normlde gobeksiz birisiydm yanlarm.flan yktu ama smdi tabii 38 haftayiz haliyle var. Smdi ben nasipse normal dogum istyorm ama belli olmaz belki o an olmzsa hepimz biliyrzki sezeryan mecburi. Smdi sorum su. Normal vw sezeryan dogum yapanlar dogumdan ne kadar sonra korse kullanmaya basladnz. Sezeryands dha zordur dmi? Dikislerden dolayi. Bide hangi tarz korse olsun zibin gbi olanmi sortlumu sadece bwl korsemi. :) smdiden tesekurlerr :D

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hastanede 1 gün kaldım kuzum eve gelir gelmez su onden citcitli korse taktim normal dogum yaptim 68 kiloyla hamile kaldim 83 le dogurdum suan 70 kiloyum :))
tarafından
Hadi ya. Gecen esimle baktk bana diyo bu cok skı olmz :De dedm topluck ya o gne smdi takcm sanyo :D
tarafından
Haha adam nerden bilsin yazik ama :D ama sana bisey soylim mi normal dogum yaparsan asla aksatma hemen tak 40 gun boyunca toparlanirsin hemen
tarafından
İste normalde hemen takablirm ama sezeryan da
tarafından
Valla canm sezeryan konusunda bi fikrim yok :)
-Reklam-
0 oy
(3,798 puan) tarafından

Benim annemde her zaman der eve gelir gelmez sar karnini 40 gün boyunca diye tabi 4 normal dogum yapmis kendisi aynisini uygulamiş tecrubeyle sabit konusuyor kadın:) ama dedim anne ya sezeryan olursa o zaman ne yapicam simdi sezeryanbyaoan arkadaslardan aliriz cevap insallah 

tarafından
:):):):) inz bzde boyle olcz dgurabilirsek :D
(3,798 puan) tarafından
Ay keske kız :)) bebekler gelmek bilmiyomuş bu sene yarin 39 bitiyo 40a giriyorum ben ne acılma var ne bisey :))
tarafından
Sen acma germe yap artk :D
(3,798 puan) tarafından
Yapmak istiyorumda bacaklarim zaten agriyo hele bacak arasi kemiklerim varya o yüzden cok kısıtliyo beni :))  napcam bilmiyorum akışına bıraktim artk
(71 puan) tarafından
Sezeryan da benim için takmak zor oluyor canım.2 Sezeryan da da takamadım.Canim yandı ve kanamam çoğaldı çıkardım
0 oy
(797 puan) tarafından
Amannn tek derdin kilo olsun verirsin merak etme ama yavaş yavaş acele etme canım bnm 
tarafından
Sarkiklar icin.diyorm.onlr kaliyo :D
(797 puan) tarafından
Canım ben hiç korse kullanmadım sarkık olmadı yani
tarafından
Her bunye birndegildir belki.benmde olmz bilemem.smdin dha.once dogum yapmadm.fikir.edinmek icin yazdm.
(797 puan) tarafından
Ewt canım bazilarida iyi olmuyormuş burda okumuştum
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Ben doğum odasından kendi odama geçer geçmez  fazla sıkmadan bez parçasıyla bağladım. 2 gün hastanede kaldım. Eve gelince de yapışkanlı korseden taktım 1 hafta toparlandı baya. 57 kilo ile hamile kaldım 71 ile doğuma gittim  eve geldigimde 61 kiloydum kuzum. 
(797 puan) tarafından
Devlettemi yaptın canım özelde birgün kaliyrsun
(3,695 puan) tarafından
Devlette normal yaptım canım pazar gecesi oldu 2.18de.doktor pazartesi çık dedi
(797 puan) tarafından
Anladım canım hayırlı olsun bebeğin bende sezaryen yapacam bir kalmak istyrum tabi Allah izin verirse bı sorun çıkmazsa imza atıp cikarim
(3,695 puan) tarafından
Inşallah canım amin
0 oy
tarafından
Ben eve gelince bel korsesi taktim canım diğerlerini dikişten dolayı takamazsın bel korsesi dikişlere zarar vermiyo ama çok sıkı olmayacak şekilde  istersen dikişlerin  üstünden de takabilirsin ben ilk önce dikişlere gelmeyecek şekilde taktım bi hafta  sonra normal aşağıdan taktım acımadı dikislerim
0 oy
(78 puan) tarafından
Bende 38 haftaligim canim cikar cikmaz saricam eve gelince korse takicam yada direk korse takucam hastanedeyken doktora sorup. 40 kiloyla hamile kaldim ama 18 kilo aldim karnim cok buyudu gobek baya olur sarkmasin yani :D
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Sezaryen oldum korse takamadim içim acidi hep. Organlar yerine geliyo diye takilmasida onerilmiyo diye duymustum mantikli geldi bnada 3.5 ay oldu bütün kilolarimi verdim yanlarim var sanki ama arada disari çıkarken takiyorum o bile rahatsz ediyo
0 oy
tarafından
Doğum sonrası toparlayıcı korse ler var bel destekli bende de aynısından var tavsiye ederim canım terletmede yapmıyor naylonlar gibi ici pamuklu kumaş çünkü birde yanlış bilinen bir gerçek sezaryen dikişlerin boşta durdukça desteksiz yani daha bir sancı yapıyor sezaryen de olsun göbek fitiginda olsun dikişleri desteklemek beli desteklemek daha dinç olmanı daha rahat hareket etmeni sağlar zaten sezaryen de ayağa kalkınca ilk refleks elini karnına atıp orayı tutmak oluyo :)) sanki biri tutup aşağı çekiyormuş gibi oluyor böyle yer çekimi sadece seni çekiyormuş da aranizda kıyasıya bir mücadele varmış gibi o diyor çekecem sen diyon olmaz ven ayakta duracam:)) 
0 oy
tarafından
Bn normal yaptım hemen giydim korseyi bsy olmadı yani sezeryan da doktor tavsiyesi giymen lazm 

Bn yumana korse aldm internnetn bak bacaklı olanlarla rahat edemzsn sadece karın bölgesi için almanı tavsiye ederim 
tarafından
Ewet birsne atmstn snki ftgrafi.bikere
tarafından
Evet canım atmıştım korse fikri postuna
tarafından
Aklmda bulunsun o zmanda hosuma gitmsti o :D
0 oy
(338 puan) tarafından
Sezeryan oldum canim ben 20gunlukken taktim . Kilotlu gogus altindan olan korselerden kullaniyorum cok memnunum. Sortlu hoc kullanisli gelmedi toplaniyo sanki bacak arasina:)
tarafından
Bnde 3undende var da ondn dedm :zd ama bel korsesi ayri alcm gliba bdha
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Sezeryan olmak zprunda kaldım. 1 gece haatanede kaldım ertesi gün eve gidip evimi silip spürmek zorundaydım. Baktım sarkan göbek engel oluyor hareketime

Medikalden sezeryan sonrası toplayıcı aldım. Korse gibi aşırı sıkı bişey değil ama 
tarafından
İse yaradmi genede?
(1,048 puan) tarafından
Yaradı bebce . o kısmı yazmayı unutmuşum :D yaradı. Bence tak
tarafından
:D :D :D :D :D.
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Normal doğum yaptım ben canım. Eve gelir gelmez taktım valla. Ne göbek kaldı ne bişey. Ama bekarliktan kendi göbeğim vardı zaten az. Bi o kaldı. O da normal zaten 
0 oy
tarafından
Canım ben 34 gün oldu yapalı dırek gitti sadece gobegım2vardı ve ben hamilelik taytlarımı gıydım sıkı tutsun diye 2 hafta sonra normal korselerdrn hafif kullandım birşey kalmadı maaşallah her gören sen doğum mi yaptın hemde sezeryan deyip gülüyorlar ve bol şu hareket tavsıyem 
0 oy
(395 puan) tarafından
Ben Sezeryan oldum korse kullanmadım ve karnım düzeldi neredeyse 40 mın çıkmasına eski haline gelir 27 gün oldu doğum yapalı. 
0 oy
(929 puan) tarafından
Ben sezeryan oldum canım çok terledim  korse çok fazla geldi hiç sarmadım valla 29 günde 10 kilo verdim 17 kilo almıştım zaten . Şuan 43 günlüğüz dahada vermişimdir. Göbek sarmama rağmen baya küçüldü . Korseyide hemen takabiliyosun bi problem teşkil etmiyor. Özel korseler var e bebekte doğum sonrası için. Sadece belini saran 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 311 göst.
21 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Esila65 (716 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 499 göst.
14 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde ❤️❤️Mrvnr❤️❤️ (13,668 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,536 cevap

34,822 kullanıcı

...