0 oy
701 göst.
Diğer kategorisinde (7,118 puan) tarafından
Kızlar bulantısı olanlar da tiksinme var mı .ben herşeyden tıksiniyorum şuan için . En sevdiğim yemekden bile tıksiniyorum. Inşaallah tek degilimdir.

12 Cevaplar

0 oy
(725 puan) tarafından

Bende ilk 4 ay öyleydim Allah sabır versin inşallah buzdolabından ve insanlardan nefret ediyordum şimdi şükür düzeldi hala eşimin ailesine sinir oluyor um ama olsun:)

(7,118 puan) tarafından
Valla isim eşimin ailesine kalsa canım. Zaten sorun yok kayinvalidem öz annemden ilgili :) umarım düzelir bu şekilde çok zorlaniyorum ya .haftasonu annemlere gitmistim biraz daha iyiydim. Kendi evim kokuyor resmen yada ben öyle hissediyorum.
(725 puan) tarafından
Size öyle geliyor birkaç ay dayanmaniz gerek elinizden geldikçe evinizde durmayin rahat olabileceğiniz yere gidin kayinvalideniz melek gibi sanirim ne mutlu size :)❤
(7,118 puan) tarafından
Annem gibi severim kayinvalidemi eksik olmasin. Bir yerlere gitme sansim yok pek canım kızımın okulu var .sabredicez yapacak birşey yok .
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hevesle yiyim diye mutfakga gdyrm tam alıcm kokusu bir değişik geliyr midem kötü oluyır yemiyorum çok oluyor bana da 
(7,118 puan) tarafından
Kacinci haftada bitti peki
tarafından
17.haftamda bitti cnm
(7,118 puan) tarafından
Gelmez bir daha inş kuzum.
tarafından
İnş cnm sağlıklı olsunda cnm önemli olan o zaten hamilelik kolay değil her hafta başka Br yerin ağrıyor
(7,118 puan) tarafından
Öyle tabi canım . Ben kızı doğurali 7 yıl olunca unutmuşum bir çok şeyi bu bücür de hatırlattı:)))
0 oy
(10,046 puan) tarafından
13.haftama kadar o tiksintilerden çok çektim resmen mutfağa girip zorla yemek yapıp çıkıyordum, sadece mutfak olsa iyi bütün evden tiksinmiştim tertemiz olduğu halde. Şu an 23 haftalık hamileyim şükür 13 haftadan sonra düzeldi bulantım hiç olmadı aksine. 

Kaç haftalıksın sen canım?
(7,118 puan) tarafından
9 haftalık canım. Bir an önce geçer inşaallah
(10,046 puan) tarafından
Daha çok yeniymiş kuzum biraz sabret geçicek hepsi inşallah:)
(7,118 puan) tarafından
Ah canım eşim yok çocukla ben ilgileniyorum annemler 10 dk uzaklıkta ama gelmediler bile hiç . Gun içinde ararlarsa arıyorlar.esim yanımda olsa bu kadar zor geçmezdi. Sağlık olsun yine de.
(10,046 puan) tarafından
ikinci gebeliğin mi canım zor olur tabiki senin için eşin nerde uzakta mı çalışıyor.Keşke annenler az yardim etse insan hamilelikte arıyor gerçekten daha kırılganiz sonuçta hayırlısı olsun canım
(7,118 puan) tarafından
2 . Benim kuzum.  Eşim görevde suriye de. Onun hasreti de agir basıyor bu dönemde .gelen giden yok bir taş çorba getireyim iç diyen de yok zaten yiyemiyorum da .önemli olan düşünmek ama kayınvalidem başka şehirde yaşıyor. O oradan çabalıyor o kadar kendi annemden sıcaklık goremiyorum bu çok uzuyor beni.
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Bende ilk 4 ay et ve sarimsaktan tiksiniyordum :)
(7,118 puan) tarafından
Normalde eti çok severim ama ondan da tiksindim. Hayır bir de bulanti geçince de tiksinmeye devam edersem diye düşünüyorum:)
(2,581 puan) tarafından
Kaynanam derdi bebek hareketlenince geçiyor tiksinme hareket elendikten bir sure sonra geçti ama
0 oy
(223 puan) tarafından
Ben normalde çok severim ama patlıcandan tiksindim 31 haftalık oldum halada öyle herhalde ömür boyu patlıcan yiyemicem
(7,118 puan) tarafından
Tiksinme devam.ederse de sağlık olsun:)
(223 puan) tarafından
Aynen canım :))
0 oy
tarafından
herseyden hemde esim bile dio bendende tiskinecen die korkuorumm dio
0 oy
(36 puan) tarafından
Özellikle ben varım sanırım evimin mutfağından aşırı tiksiniyorum bazen insanlardan bile hic bir şeyden tiksinmeyen ben herşeyden tiksiniyorum oldum. Hele ki ev yemeklerinden tiksiniyorum yerken basım ağrıyor
0 oy
(913 puan) tarafından
Ben mutfagin kokusundan bile tiksinirdim mutfaga girmezdim caydan tiksinnirdim baliktan tursu ilk basta yerdim sonra acayip tiksindum 
0 oy
tarafından

Ben ilk 3 ayda mutfaktan yemekten komple tiksinmiştim simdi 8. Ayin icindeyim suan da tiksindigim seyler var mesela banyodaki saclar veya wc copunu bosaltmak gibi. Normalde bu kadar degildi herkes gibiydi suan dokunamiyorum bile.  Mutfak tiksinmesi 3 ayda gecer digerleri hamilelikte devam edebilir :)

0 oy
(81 puan) tarafından
Evet herdeyden tiksindim 7 aydan sonra hafiflemeye basladı 39 haftalıgım et ve sigaraya asla tahammül edemiyorum kokusu öğürtüyo ki bn gebe kalmadan önce etsiz yemek ne yapar ne yerdim  . Sigara da cok severek kullanıyordum   
0 oy
(42 puan) tarafından
Ya bende de şey var mesela yiyorum afedersin kusuyorum kustuktan sonra tekrar onu yiyemiyorum.
0 oy
(117 puan) tarafından
Valla ben ilk aylarda yumurtadan bi tiksindim bidaha yemedim yumurta içim almıyor istemiyorum yemek

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 140 göst.
1 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,361 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 205 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 119 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.