0 oy
826 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar ben kayınvalidemle yaşıyorum bilen bilir arada sırada sorunum olur değişik insanlar bir iyiler bir kötüler hep yazmışımdır burda. Şimdi şöyle bir sorunum var benim kaynanam görümcem çok düzensiz insanlar yani kirlileri temizleri karişık odalarinda köpek bağlasan durmaz o derece yani. Bende kendimi övmek gibi olmasın çok düzenliyimdir. Odamda her şeyin yeri belli yani aslında normal olması gerektiği gibi. Havalar güzel artık yorgan kullanılmıyor. Yorganı yıkadım nevresim takımlarını yıkadim odaya temizlik yaptım perdeleri falan yıkadım. Kaynanam makineyi çok çalıştırdım diye surat yapıyor bana. Bende mi sorun var onlarda mı insan gelini temizlik yapınca hoşuna gider ben makineye çamaşır atınca bunlar surat yapıyor. Normalde ben eşimle kirli çamaşirlari ayrı tutuyorum onlar 1 ayda bir makineye çamasır atıyor. Haftada 2 kere çamaşır makinesini çalıştırıyorum. Yani duş aliyoruz yaz geldi terliyoruz değişiyoruz. Sanki öyle davranıyorlar ki ben çok calıştırıyormuşum makineyi

31 Cevaplar

0 oy
(12,513 puan) tarafından

Yuh ayda bir mi o kıyafetler kokuşmuyor mu ya:sick: haftada en az iki kez açıyorum valla makina o da en az :ermm:

Bulaşık ta her gün bir kez 
tarafından
Değişik insanlar canım çok tertipsizler kirleri temizleri karışık kirli seyleri temiz sanıp giyiyolar temizleri tekrar makineye atıyolar artık giycek çamasirları kalmayınca ayda bir makineye çamaşır atıyorlar. Bana da diyorlar sen çok çalıştırıyorsun yani haftada iki kere çalıştırıyorum onda da çekiniyorum vallah bende mi çok çalıştırıyorum diye. Dün çok çalıştırdım perde yorgan falan bu sabah erken kalktım dedim uyanmadan çalışsün bitsin. 1 de kalktı kayınvalidem diyo sabah sabah mı çalıştırdin. Bende dedim sabah sabah dediğin saat 1 yani sustu kaldı
(12,513 puan) tarafından
Ay yok artık ya Allah kolaylık versin canım..
tarafından
Amin canım aminnnnn
-Reklam-
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Ne yapcan terden kokmani mi istiyor ben dunden beridir 7 den fazla makine calştryorm sanki keyfi mi yapyosn
tarafından
Yani makineyi çalıştırınca çok zorlarına gidiyor anlamıyorum neden yani. Birde onlarla bir tutmuyorum diye kirli sepetimi mecburen odamda tutuyorum biraz birikse kokuyor ama onlarin nasıl kokmuyor onu hiç anlamıyorum o ayrı konu
(4,101 puan) tarafından
Valla simdi o camasirlar les gibi korkuyordur:))) boswer cnm sen yika kabul etmyorsa ayri rv alsnlar sana
0 oy
tarafından
Gunde 2 defa makina aciyorum neredeyse pasaklilari hic sevmem iyyy
tarafından
Ben haftada 2 kere çalıştırıyorum o bile zoruna gidiyor anlamıyorum neden
tarafından
Birlik gitmek eziyet valla allah tez zamanda kurtarsin seni onlardan sonra ne halleri varsa görsünler
tarafından
Canım benim bi görümcem bi kaynanam var. Yani ben kendim dedim bana arkadaş olurlar ben ailemden uzağa evlendim burasını bilmiyorum falan diye sonra ayrı çıkarız dedik eşim de tamam dedi ama bu virüsten şimdide bütce el vermiyor
tarafından
Anladim hayırlısı olsun
0 oy
(5,363 puan) tarafından
Vala bnm dolduğu gbı atyorum hemen bazen unuyotum eşim kızıyor nye atmıyorsun dypr bizde iki kişiyiz hafta da bır yada 4 5 gunde bi
tarafından
Canım bende haftada iki kere atıyorum bi koyu renkliler birde beyazlar ama zoruna gidiyor
(5,363 puan) tarafından
Yani cnm kokuşacak degl yaaa bnde her terledmde atyorum sepete Vala keşke evin ayrı olsaydı cnmm ya
tarafından
Canım eşim benden çok istiyor ama elde avuçta olmayınca macbur
(5,363 puan) tarafından
Doğrudur inşşalah en kısa zamanda ayrılırsnz rahat edrrsn en azından
tarafından
Amim canım çok sağol ❤
0 oy
(236 puan) tarafından
Okadar Aralık'ta değil ama her hafta da çamaşırı çalıştırıyorum ben, zaten evde 2 kişiyiz .. makina boş çalışsın istemem .. ama konu temizlik olunca günde 3 5 defa da çalıştırdım perdelerden dolayı . Tabi ben gece saat 10dan sonra çalıştırıyorum o ayrı mesele :))) 
(236 puan) tarafından
Vuuu yapılır mı öyle şey yaaa ben sabaha beklemeyin asıyorum kokar diye 2 3 gün bekletmek nedir napio bunlar gün içinde hep oturuyorlarmi
tarafından
Hee canım tam üstüne bastın saat 1-2 ye kadar uyuyorlar o saatten sonra sigara çay kahve keyfi saat oluyo 3 sonra kahvaltı yapıyorlar o saatten sonra taa saat 6-7 oluyo keyifleri gelirse iş yapıyorlar
(236 puan) tarafından
Kesinlikle öyle bı hayat sürdürememmm :))) babam sağolsun erken kalkıp öğleye kadar işlerimi halletmiş oluyorum
tarafından
Bunlar bütün gece ayakta sabah 5-6 da uyuyor bütün gün uyuyor degişik düzensiz insanlar
(236 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
tarafından
Bunlarla yaşadığın hayatına içine s*ç bu kdr ....
tarafından
Ya bunlar pasaklılar makineyi çalıştıyorlar ayda bir o makine de çamaşırlar 2-3 gün kalıyo sermiyorlar üsenmekten sonra bir kere daha yıkıyolar o makine koktular diye onu da yarın falan seriyolar değişik insanlar
tarafından
Ee çık git yanlarından mecbur değilsin onları çekesin
tarafından
2 ayım kaldı doğuma eşimle konuşmuştuk ayrı cıkcaktım kendi evimde doğurcaktım ama bu virüs herşeyi engelledi borçlar birikti eşimle konuştuk geçen gün ayrı çıkarsak bebek de olucak yok yetişmez yapamayız diye
tarafından
Bahane zaten hazırda hmn
tarafından
Yok canım eşimde durumun farkında benden çok ayrı çıkmak istiyor ama elde avuçda olmayınca mecbur
0 oy
(3,861 puan) tarafından
2 gunde 1 camasir makinesi calisiyor , ayda 1 nedemek ya
tarafından
Vallah canım artık giycek kıyafetleri kalmıyor öyle çalıştıyorlar kirliler temizler odalarında köpek bağlasan durmaz
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Nasil ayda 1 kokar o camasirlar bide biz 2 ksiiyiz bir ay biriktirsek sigmazki makinaya
tarafından
Canım nasıl anlatayım ki temizleri kirlileri karışık odasında köpek bağlasan durmaz temiz şeyleri atıyolar makineye yada kirlileri temiz sanıp tekrar giyiyolar odada yerde ne bulursa atıyolar makineye ayda bir işte
(1,113 puan) tarafından
Ayu inanmiyorum kocaman kadin bide yapan kirliyle temizi nasil karistirir burdan bile midem bulandi Allah sana yardim etsin mikrop kaparsiniz
tarafından
Canım altta birine bir cevap verdim sen onu oku bu neymiş ki yani
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Haftada en az 5 kez makine çalışıyor Biz vallahi
tarafından
Ben haftada iki kere çalıstırıyorum diye surat yapıyorlar ya insanın kendi evi kendi düzeni olsa keşke ama maddi durumlar el vermiyor ne yazık kı.
0 oy
(151 puan) tarafından
Valla 3 kişi yaşıyoruz evde şuan. Bulaşık makinasını her gün açıyorum, gün aşırıda çamaşır makinesi açıyorum. Bide korona illetinden dolayı sürekli çamaşır yıkıyorum 
tarafından
Vallah şakayla lafımı söylüyorum şu odada korona yoksa bence hic bir yerde yoktur diye kız 9 aylık evliyim odayı bir kere süpürüp silmediler
0 oy
(449 puan) tarafından
Ben hergün çalıştırıyorum makineyi, illaki çıkıyor kirli
tarafından
Canım bizim iki kişi olunca her gün çıkıyor da birikmiyor bende haftada iki kere yapıyorum bir koyu renkliler birde açık renkliler öyle bir düzen kurdum kendime
(449 puan) tarafından
Bizde bebekte var ondan
0 oy
(1,240 puan) tarafından
Haftada 3 kez açıyorum renkliler beyazlar sonra bebeğimin kıyafetleri illaki başka seylerde çıkıyor açıyorsun allah sana sabir versin 
tarafından
İnsanın kendi evi düzeni olsa keşke ama malesef maddi durum el vermiyor
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Ayy bacım Allah yardımcın olsun boşver sn normal olanı yapmışsn kendi yapmıyo diye sen gözüne batmışsn komple evi yapsan sesi çıkmazdı 
tarafından
Yok kız bunlar değişikler kendi odamdan önce oturma odasını yaptım. Eşim çalışıyor gelincede çok yoruluyor ona söyleyemiyorum perde için. 3 gün boyunca anne bu odanın perdesini takar mısın kırıscak anne tak anne tak dedim tamam tamam dedi baktım geçirmiyor hamile hamile taktım birde 3q haftalığım yani şiştim iyice. Ama inadına değil pasaklının teki üşeniyor  Ya bunlar pasaklılar makineyi çalıştıyorlar ayda bir o makine de çamaşırlar 2-3 gün kalıyo sermiyorlar üsenmekten sonra bir kere daha yıkıyolar o makine koktular diye onu da yarın falan seriyolar değişik insanlar
(3,750 puan) tarafından
Ayy Allah sabır versin cnm ya sana bn olsam cinnet geçirmiştim şimdiye ya
tarafından
Başta öyleydim canım ama ne yapayım kendi odamı yapıyorum oturma odasının haftada bir koltuk arkasını falan çekiyorum. Mutfağı ben toplamasam zaten 2-3 günde bir topluyorlar
(3,750 puan) tarafından
İnşallah kendi ayrı evin olursa rahat edersin tatlım
tarafından
Amin canım sağol
0 oy
(2,332 puan) tarafından
Canım Allah yardım etsin sana o insanların içinde. Postlarını görüyorum arada üzülüyorum senin için. Bi an önce ayrılırsın inşallah. Makineyi de haftada en az 2 defa çalıştırıyorum. Bizim renkliler beyazlar ayrı kızımın renklileri beyazları ayrı e bi de çarşaflar falan var tabi 
tarafından
Canım doğurmadan önce ayrı çıkcaktım kendi evime geçicektim ama bu virus her şeyi maaf etti geçen gün eşimle konuştuk. Ayrı çıkarsak yapamayız borçlar birikti falan filan. Yani odama beşik sığmıyor bari büyük bi eve çıkalım dedim eşim tamam dedi ama istanbulda bir evden bir eve taşınmak en az 5 bin kenarda hiç birikmiş de yok eşim söz verdi doğurmana 10 gün kala bile olsa büyük eve çıkarız diye ama hiç ümidim yok onun için kenarda para olması lazım
(2,332 puan) tarafından
Büyük eve de hep birlikte mi çıkacaksınız peki ? Bende 2 yıl oturdum eşimin ailesiyle geçen eylül de ayrı eve çıktık. Oturduğumuz apartmandakiler çok ses yapıyolar bizde başka eve çıkmak istiyoruz ama dediğin gibi hem virüs çıktı hem de birikmiş paramız yok ve bizde istanbul dayız
tarafından
Evet canım büyük eve çıksak da hep beraber çıkıcaz. Çünkü borçlar birikti tek eşimin aldığı maaş asgari ücret yarısı kiraya gidicek zaten ee bebek olucak yetişmez. Mecburum napayım biraz toparlayalım kendimizi inşAllah ayrılırım bunlardan.
(2,332 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Haftada 5 kere falan çalistiriyorum en az yazın daha çok. Şu çok gidiyor Allah affetsin ama napalim mecbur. Senin kaynananlar ne pisler öyle iiiyyykkk
tarafından
Ahh canım ahh nasil pisler hemde bu yazdığım hiç bir sey değil daha anlatsam ağzın açık kalır şok olursun
0 oy
(983 puan) tarafından
Bazen haftada bir bazen haftada iki mesela bugun bir makina camasir attm simdide yorgani attim yikamaya
tarafından
Bende dün yorganı perdeyı attım çarşafları da atıcaktım baktım surat yapıyor bu gün çarşafları attım bana diyor sabah sabah mı çalıştırdın. Sabah sabah dediği de saat 1 de kalktı hanımefendi o yüzden
(983 puan) tarafından
Bizde de camasir teli sorunu oluyor o telleri dolduruyor bana yer kalmiyor
0 oy
tarafından
Canim yeminle günlük çalışıyor makine. Bi de kizimin kiyafetlerini de bizimkilerle yikamyrm günde 2 kez çalışıyor cogu zamab
tarafından
Normal olanı o zaten canım anneme soruyorum sen günde kaç kere çalıştırıyorsun diye onlar kalabalık birde bebek var her gün 2 kere falan diyor bunlar alışık olmayınca zor geliyor
0 oy
tarafından
Ben haftada 3-4 kez çalıştırıyorum eşimle benimkileri bir atiyorum bebegimizinkileri ayrı atıyorum ama havlular falan yikanacakmi bazen günde 3 kez çalışıyor makine 
tarafından
Normal olanı o zaten canım anneme soruyorum sen günde kaç kere çalıştırıyorsun diye onlar kalabalık birde bebek var her gün 2 kere falan diyor bunlar alışık olmayınca zor geliyor
tarafından
Bazı insanlar hem temizlik sevmez hemde cimridir boşver sen çalıştır faturayı eşin ödesin onlarada laf düşmesin bişey deyip surat asarlarsa benim makinem ben ödüyorum elektirik su parasını deyin
tarafından
He canım bunlar temizlik sevmiyor değişik düzensiz insanlar
0 oy
tarafından
Ne demek ayda bir çalıştırmak ben yeri geliyo günde üç kere çalışıyo yeri geliyo haftada bir çalışıyo ama en fazla durduğu haftada iki kere falan çalışır yani bi beyazlar bi renkliler bi de bebeğin kıyafetleri üç kere çalışıyo haftada 
tarafından
Yukarda yorumlarda yazdım canım ki bu anlattıklarım hiç bir şey değil. Öyle pasaklılar ki kaynanam duşa giriyor yani afedersin jiletle bacaklarını falam alıyor duşakabinde tüyleri duruyor insan bi su tutar onlara dimi görmesinler diye bunlarda ne utanmak var ne birşey iğrenç insanlar
tarafından
Iyy midem kalktı o nebiçim şey? İnsan evde başkaları da yaşıyo onları düşünür. Çok şükür benim kaynanam da eltim de aşırı temizdir ben de temziimdir ama çok düzenli değilim dolabın yetersiz bebeğimin dolabı yok ondan çok düzen olmuyo ama her yer aşırı temizdir bizim
tarafından
Bunlar iğreçler iğrenç bıktım ama ne yapayım elde avuçda olmayınca mecbur
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Aynı biz.:))) Yazın 2 haftada bir çalıştırır. Kışın ayda bir. Bende yazın 3 günde bir kışın haftada bir:)) laf çarpar benim oğlan elektrikle deterjan a çalışıyor diye. Bende mis gibi kokuyo hergun kıyafetleri ter kokmuyo diyorum susuyo
tarafından
Bana laf söylemez söylese lafımı eksik etmem bilir. Surat yapar konuşmaz
(2,575 puan) tarafından
Bende aynıyım en sevmediği gelini benim:)), hiç çekmem lafımı
tarafından
Ne çekincem be hem onları çekiyorum bu pislikleriyle hemde altlarında mı kalıcam

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 135 göst.
10 Ocak 2023 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 462 göst.
0 oy
3 cevap 82 göst.
28 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgii-iyilestirir-8 (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 324 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,300 puan) tarafından soruldu

380,040 soru

11,376,321 cevap

34,861 kullanıcı

...