0 oy
332 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğime yarın havuç püresi vermek isitoyurn 6 aylık oldu nasıl vericem buhar da mi yoksa su da mi haslicam ve blender ile mi çatal ile mi ezicem ikinci sorun sa 3 gün kuralını sorunsuz gecince havuç puresinden ne kadar verebilirim

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
İstersen suda istersen buharda yap blandirin varsa o daha iyi. 3 gün kuralindan sonra yiye bilecegi kadar ver zorlama bi kase dene hepsini bitiremezsen yarısını ver öyle azdan çohçga devam et. Patates de koya bilirisn havucu içine 
tarafından
Tamam canım sağol Yarın deniyim bakalım inşallah beğenir:)
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından

Buharda önerirler genelde ama ben normal haşladım.  Buharda haşlarsan besin değerinimdaha iyi koruyor. Blender kullanmamaya çalış mümkün olduğunca çatalla ez çiğnemeye alışsın. Ne kadar kısmını bilmiyorum ben ağzını açmadığı yerde vermeyi bırakıyordum dmeek ki bu kadar istiyır derdim

Şunu da unutma bebekler 1 yaşına kadar yüzde 70 anne sütüyle beslenir kalanı ek gıda. Ve mideleri de kivi ile portakal arası bir büyüklükte
tarafından
Tamam canım sağol şuan 6 aylık bebeğim bu zamana kadar bisi vermedim zaten sadece ne kadar vericem onu bilmiyorum
(4,040 puan) tarafından
O ne kadar isterse o kadar tabii ki :) emme saatlerinin tam ortasında ver tokken verirsen beğenmeyebilir almak istemeyebilir çok açken verirsen de huzursız olur memeyi arar.  Ben ilknverdiğimde çok yadırgadı yüzünü bayağu ekşitti hiç mutlu olmadı galiba ek gıdayı sevmicdk dedim ama zamanla alışma döneminde olduğunu anladım.  Hiçbişeye zorlamadım kendi ne yerse yesin ama hep yarı aç verdim
tarafından
Tamam canım sağol öyle yapıyım inşallah benimkide hemen adepte olur ya sevdiririm inşallah su veriyorum günde 2 kasık falan onu bile oguruyo yüzünü eksitiyo
0 oy
(667 puan) tarafından
Benim buharda haslama aparatim daha gelmemisti ben suda biraz hasladim iyice yumusayinca catalla iyice ezdim blendira hic gerek kalmadi  biraz zeytinyagi da ekledim ki kabiz olmasin sonra iki kasik falan verdim baktim o gun bi sorun yapmadi kakasi falan normal herseyi vermeye devam yani,3 gun kuralini uygulamadm sen uygula istersen canim ama pek begeren yemiyorlar soyleyim bizimki zorla 3 kasik falan yemistir:)
tarafından
Tamam canım sağol öyle yapıyım  benimki de beğenmez gibi su içerken bile oguruyo bi kaç kasık veriyorum şekilden şekle gidiyo :D
0 oy
(12,516 puan) tarafından
İki şekilde de yapabilirsin başta blenderdan geçir ilk ay tadımlık zaten bir çay kaşığı ile başla yavaş yavaş artır 
tarafından
Tamam canım sağol öyle yapıyım
0 oy
(12,516 puan) tarafından
Bir de ilk önce yoğurt tan başlamak daha iyi :) 
tarafından
Yoğurt normal inek sütünden mayalarsam olur mu peki
(898 puan) tarafından
Olur caanm neden olmasın
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Buharda yapmak daha sağlıklı ama ben haşladım

Çatalla ezmek daha iyi çocuklar çiğneme becerisi geliştiriyor ve ben robota vurdum kızım 9 aylık herşey boğazında kalıyor püre alıştığı için 

Ölçüde bebeğinin yumruğu kadar olacak cnm
tarafından
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Bı havucu 3 e böl her gün bı parçayı buharda pişir çatalla ezerek ver pütürlü yemeye damağı ile ezmeye alışsın yoksa ileride büyüsede zor yer 3 gün sonra kabak sonra da patates aynı şekilde ver canım 
tarafından
0 oy
(12,776 puan) tarafından
İster su ister buhar ama blendir kullanma derim ez ver sonra blendir alışıyor hep ben hiç kullanmadım blendir vs 
tarafından

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 51 göst.
6 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Duygu_cuk (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
6 gün önce Yemek-Tarifler kategorisinde Yenianne_tugce (1,302 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 24 göst.
6 Haziran 2024 Aile kategorisinde Zehrabetulannesi1 (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 169 göst.
7 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif gunes (1,325 puan) tarafından soruldu

384,668 soru

11,506,908 cevap

35,160 kullanıcı

...