0 oy
321 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar mrb öncelikle kac gündür üst yirmilik dişim ağrıyor iki gündür güm güm barkıyor cektirecem baska çarem kalmadi sorum şu daha önce diş cektirmedim nasil olacak yani cok zor oluyor mu cevaplarsaniz sevinirim biraz korkuyorum beni nasıl bir serüven bekliyor merak ediyorum açıkcasi :(

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben cektirdim.5-6 ay önce inan hissetmedim doktora dedim cekmediniz mi evet dedi
tarafından
İnş bende hissetmem
tarafından
Insallah tamamı çikmamıstı bile yarımdı yinede cektı hissettirmeden
-Reklam-
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Bende çektirecektm ama kaldı :ermm: benim ikisi gömülü cerrahlık ikisi normal çekim kişiye bağlı bence 

(583 puan) tarafından
Kesinlikle  kişiye bağlı benim cerrahi  işlemim olmadı ama aylarca çektim kökü kalmıştı apse yaptı sonra tekrar çektirdim  geçmiş olsun
tarafından
Bende çıkmış ama yarim gözüküyor her ikiside
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Korkma canım Allah in izni ile zor olmaz. Ben 2 defa cektirdim. Yani 20 lik dis deyince insan cok cok farkli olur sanıyor ama normal dis cekimi dusun. Tabi gomulu falan degilse. Ha gomulu olsada korkma canim. Inan o dis acisini bi an hissedeceksin ve gececek oyle dusun. 
tarafından
Canım herkesin 20 lik dışı çekiliyor mu
(7,412 puan) tarafından
Canim benim biri gömülü biri ya.muk cikmisti ondan çekildi. Yani bi sorun yoksa çekmezler
tarafından
Hee bende şimdi çıkartma evrenindeyim de ondan sordum ne zaman çıkar acaba tam bide toplam kaç tane 20 lik diş çıkıyor apla
(7,412 puan) tarafından
Valla biraz zahmetli bi surec canim. Yani belki kişiden kisiye degisir bilmiyorum ama benimki surekli agrir şişerdi  ama gec çıkmıştı çıkanlar.  Oyle bir kere agriyinca  çıkmıyor aplam :D
tarafından
Elese bekliyim ben aplaa teskkur ederim:)
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Öncelikle arka dişinin ön tarafına ve iç tarafına ucu çok ince bir iğneyle uyuşturuyorlar iç taraf biraz acıyabiliyor. Sonra ağzın yamulmuş gibi hissediyorsun çünkü uyuşuyorsun :) ondan snr sadece ses duyarsın birşey hissetmezsin. Dişin çekildikten snr sakın iç yanağını ısırma uyuşma geçmişmi diye sonra canın yanar yoksa. Çekildikten sne tansiyonun düşebilir buna da dikkat edersin 2 saat birşey yemezsin doktorun zaten söyler bunları
tarafından
Cok tesekkur ederim camm Sağol cevabın için
(1,358 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(772 puan) tarafından
Ben 6 7 ay önce 2tane 20liğim ağırdı şişti fln bi kutu antibiyotik içtim indi bi ay geçmeden yine şişti ama çok fena sonra gittim doktora yine antibiyotik verdi geçmeyince başka doktora gittim oda 2farklı antibiyotik verdi iltihabı anca çözer dedi oda şişliği ağrıyı fln geçirmedi yine bi gece acile gittim dişe antibiyotik hap değil iğne olarak werdi sbah akşm 10tane iğne iğnelerden 7tane fln vuruldum sonra randewu günüm geldi gittim çektirmeye çok korkuodum ikiside gömülüydü azcık uç vermiştiler uyuşturmak için iğne yaptılar bi türlü uyuşmak bilmedi en sonunda güç bela uyuştu yarım saatten sonra ikisinide peşpeşe kesti aldı. Bi tarafı alırken diş parçalandı o la biraz uğraştı ama acımadı hissettiğin tek şey ilk iğnenin girişi ve ağzına abandığı için çenendeki baskı başka bişi hissetmiyosun. Çok korkulacak bişi diilmiş ama insan ister istemez geriliyo 2 tane daha 20lik dişim war bişi olcak die korkuom o koltuğa oturmak geriyo beni. Ha bide uyuşukluk geçerken biraz canın yanıyo uyuşukluk geçince ağzındaki ateşde sönüyo daha rahat ediyosun bide ben çektirdikten sonrada 3gün daha iğneye dewam ettim belki oda ağrımı biraz hafifletmiş olabilir bir hfta gibi bi zamanda 6kilo vermiştim. Sanada geçmiş olsun canım korkma
tarafından
Cok tesekkur ederim canım sanada cok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Dişçi açık mı ki bnmde dolgum düştü bataklık gibi dilim içine giriyor
tarafından
Yarım çıkmış içi oyuluk benimki kaç gündür ağrıyor
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Hiç korkma canım inan koekulacak bişey yo. Ben 1 ay içinde 2 kere 20 lik dişimi çektirdim hemde gömülüydu az bı uç vermişti damakta yerim olmadığı için çıkamıyor lardi apse oluyor du . Antibiyotik kullanmama rağmen apse ağrısını 3-4 gün çektim o kadar zordu ki. İnan çektirmek daha kolaydı benim için. Oh ne dünya varmış dedim. 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım ben 3 tane 20 lik çektirdim yani röntgence belli oluyor dis meydan daysa hemen alır o çok acımıyor ama dis gomuluyse cene cerrahi alıyor ufak ni ameliyatla benim iki alt ameliyatla oldu 2 ay da ikiside bitti 

İlgili bir soru bulunamadı

381,752 soru

11,428,695 cevap

34,988 kullanıcı

...