0 oy
726 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar doguma 19 gun kaldi ilk gebeliğim ve bi sıkıntı olmazsa inşallah normal olacak

Afedersiniz ama

Sorum şu;  bazilari diyor ki sanci başlarsa bisey yeme sakin altina yaparsın 

Bazilari diyor cok ikininca kesin oluyor falan bu dogum korkumun önüne geçti yani ister istemez insan utanıyor endişe ediyor 

Lavman herkese veriliyo mu bilmiyorum yinede araştırdım 

Lavman bagirsagin ilerisine etki etmeyip yinede bi ihtimal dogumda o kötü ani yasamamiza sebep olabilirmis

Off cok kafama taktim bu durumu yaa.

38 Cevaplar

0 oy
(5,436 puan) tarafından

Cnm lavman verilmiyor galiba artık 4 sene önce vereceklerdi ben verdirmedim çok korkuyordum çünkü, 2 ay önce doğum yaptım vermediler evet o dediğin oluyor benim 1. De oldu malesef ama ebe utanma rahat ol dedi benim dediklerime odaklan dedi. 2. De blmiyorum oldumu bebegin kakasiyla uğraştılar çünkü :D

-Reklam-
0 oy
(699 puan) tarafından
Ayyy yemin ederim kendimi gördüm. Yorumumu okursan çok sevinirim 9 ay önce bugün hatta :) doğum yaptım. 2 gun önce geldi sancım allahim kaynanam başladı yemek yeme doğum yapamazsın altına yaparsın söyle böyle inan 2 gün ac kaldım yemeğim yemeği aldılar önümden iyiliğimdenmis. Zaten sancılıym diye inan kimseye bisey demedim. Kendime halim yoktu. Neyse hastaneye yatmışım oldu direk hemşire ye dedim ki ben biseyler yiyebilir miyim 2 gündür açım. Kadın durdu bi neden dedi. Yedirmediler zor olur diye dedim sen normal doğum yapacaksın güç lazım snaa dedi söyle eşine sana şekerli şeyler alsin dediler neyse yedim. Çataldaym doktor ikin diyor gücüm yok ikiniyorm ama yetersiz kalıyor. Birde belimde fıtık vardı belim çok ağrıyordu. Inan çok zor oldu ikinamadigm icin. Lavman yaptılar öncesi zaten. İkinci çocukta kimseyi dinlemeyip bildiğimi yapacm. Allah bir seste kurtarsın seni insllah sağ salim kucağına alırsın bebeğini insllah 
tarafından
İnşallah canim umarım olmaz ama;) ;) yinede utanç verici olur
(699 puan) tarafından
Emin ol olmuyor o an canının acısından bi an önce doğurmak istiyorsun
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Canim takma kafana inan o an sadece bebegini dusunuyorsun ve illa herkeste olacak diye bisiy yok benim suyumla beraber cisimde gelmisti tutamamistim utandim da hatta ebeler kiz yap yeter ki dogur onu mu takiyosun demislerdi ☺️
0 oy
(208 puan) tarafından
Ben 18 saat suni sancu çektim doğumdan 5 saat öbce falan tuvaletim gekmişti o xaman yaptım doğumda hiçbir sorun olmadı çok şükür lavman da yapmadılar idrarım bile olmadı doğumda doğum başlamadan sonda taktılar boşaltmak için hbisey gelmedi ben sürekli tuvalete gşsiyordum açılmam çoğalmadan önce çok korkuyordum doğum sırasında yaparsam diye
0 oy
(360 puan) tarafından
Benim suyum sabah geldi ve kahvalti falan yapamadim hastaneye gittim 5 de yatisim yapildi ( 5 e kadafda hicbisey yememistim) ertesi gun saat 11 de normal dogum yaptim dusun hicbisey yemedigim halde yinede o kotü an oldu yapabilecek bisey yok hatta ebem gordu boyle olmasi iyi bisey ıkınabiliyosun bebegin yaklaştığı anlamina geliyo dedi allah yardimcin olsun insaallah sag salim kucagina alirsin
0 oy
(406 puan) tarafından
Lavma yapıyorlar canım doğuma girmeden önce boşaltıyorlar içini ne var ne Yok küçük çişine varana kadar boşaltıyorlar yani beni öyle yapmışlardı tabii lavma yapıldı ben tuvalete o sancıyla zor gittim gitmeden de kaçırdım yatağa:))) bende çok takardim kafaya ama takılacak bişey yok o an doğurmakla meşgul oluyorsun hani ikinirken yapsam bile umurumda olmazmış:)
0 oy
tarafından

Canım bana lavman verdikleri halde yinede yaptım :blush:utandım ilk doğumumdu da ama bişi yemeden gidersen yapmıosun o doğru 

0 oy
tarafından

Ya ne alakası var , zaten doğuma almadan önce lavman yapıyorlar , 

Ben doğum sırasında altına eden birini ne gördüm nede duydum ...

tarafından
Anladım canim
Yorumları okursan görmüş olacaksin ama:) :)
tarafından
Doğru altına eden varmış :)
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Esimde beni hep korkutuyordu altina yapcaksin diye ama yapmadim Allaha sukur
0 oy
(292 puan) tarafından
Bir cok insanin basina geliyordur canim hic düsünme sen onu alisiktir doktorlar boyle seylere 
0 oy
(605 puan) tarafından
Ben yedim içtim kontrole die qittiğimde alındım hep doğuma açıklıklardan dolayı aniden lavman 3 doğumumda da yaptılar bana benimde en büyük korkum oydu çünkü kadının biri qözümün önümde yapmıştı :) ve çok bağırıyordu çok şükür tuvaletim qeldiğini hissettiğimde hemen hemşirelere söyledim qittim birde en büyük korkum doğuma pis qitmekti yani bikini bölqem biraz uzamaya başladımı hadi o an birşey olur korkusuydu o yüzden son haftalarımda herqün hiç uzamasına fırsat vermeden temizlerdim hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür 2. Doğumumu kendi sancımla yaptım sadece o sancıyıda evde çektim yine duşuma qirdim çıktım öyle qittim :) sadece 3. Doğumumu yaptım sabah erken kontrole qitmiştim atıştırmıştım sadece açılma olunca doktor suyumu patlattı hemen doğuma alındım yarım saate yakın suni çektim doğuma qirdim hemen ilk ıkınmada doğumum oldu doktor hadi hafizem dikişin yine yok qözün aydın dedi qitti bende ayağa kalktım hemen ayağa kalkmamla ebeler qeliyordu yanıma miğdem aniden bi bulandı geri çekilin dedim olduğum yere çıkardım çok kötü sonra özür diledim çok utandım ya kuzum biz neler qörüyoruz seninki ne dediler ama çok utanmıştım :)))))
0 oy
(2,119 puan) tarafından

Hahahah ben yapmıştım :D

Sadece çorba ve petibör ye dediler, yedim. 

Doğum başlamadan tuvalete çıkamadım lavman yapmayacak mısınız dedim, gerek yok dediler. 

İlk ıkınmada tuvaletimi yaptım bxdlhxhd ama çok değildi. 

0 oy
(119,248 puan) tarafından
Bacii bana makattan tipa taktilar basur oldum o tipa yuzumden dog baslamadan oncede vajinaya bi igne yapiyolar idrar yapmaman icin
0 oy
(274 puan) tarafından

Kizimdayken cisim geliyor devlet hastahanesi ya takmıyorlardı bide cisim geliyor ne yapayım diyorum bebektir diyip gidiyor eminim çiş yani dedim ya çatala alınca yüzüne yaparsam falan :D en son hademeye dedim bunlar anlamıyor vallah çiş sonra dedi altındaki beze yap değişelim beze yaptim ozaman :D

0 oy
(1,243 puan) tarafından
Canım  zaten  son zamanlarsa insan ağır bisey  yiyemiyor  doğum anında olabilir hemşireler doktorlar neler görüyor ohoo hiç takılma ona :)) sağlıkla doğsun bebegin gerisi hiç önemli değil ben ıkınırken dedim afedersin büyük abdestim var diye yap ikin dediler öyle doğdu yapcak bisi yok onlar hep temizliyor zaten bebek doğarken 
0 oy
tarafından
Lavman ozle hastanede de devlette de yapıyorlar canım ben hiç fark etmedim yaptınmi yapmadimmi ama o an bebek veanne  önemli oluyo hiç bişey unurlarinda değil tuvaletmis feln sen ye ye ki güçsüz kalma 
0 oy
(178 puan) tarafından
Benim doktorum bana doğuma girene kadar istediğini ye dedi yedimde sadece lama yaptı son dk

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 295 göst.
0 oy
23 cevap 835 göst.
24 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Prenses%prens (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 135 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 182838485868 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 119 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu