0 oy
722 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar doguma 19 gun kaldi ilk gebeliğim ve bi sıkıntı olmazsa inşallah normal olacak

Afedersiniz ama

Sorum şu;  bazilari diyor ki sanci başlarsa bisey yeme sakin altina yaparsın 

Bazilari diyor cok ikininca kesin oluyor falan bu dogum korkumun önüne geçti yani ister istemez insan utanıyor endişe ediyor 

Lavman herkese veriliyo mu bilmiyorum yinede araştırdım 

Lavman bagirsagin ilerisine etki etmeyip yinede bi ihtimal dogumda o kötü ani yasamamiza sebep olabilirmis

Off cok kafama taktim bu durumu yaa.

38 Cevaplar

0 oy
(12,509 puan) tarafından

Benim Dr um aksine sancı çekerken geldi yanıma bir seyler ye güçsüz kalma dedi serbestti yemek içmek 

Sadece ağır şeyler yeme dedi zaten sancıdan yemek yemedim hep su içtim :D Bi. Sıkıntı olmadı :D

tarafından
İnşallah bisey olmaz gözümü korkuttular
(12,509 puan) tarafından
Olmaz inşallah canım korkma :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet bazılarında ola biliyor doğum çok zor geçerse çok zorlanınca istemsiz oluyo ve zaten emin ol o anda hiç bişey gözün görmez :)
tarafından
Uy insan utanır benim gozum görür bacim
tarafından
Ya öyle ayıptır söylemesi tuvaletini iyice yapmyorsunki azcik kaçı veriyor benim ilkinde hiç birşey olmadı ikincide çok zorlandım biazcik olu verdi doktor sorun yok devam dedi napam bende biraz utandm biseyde yememisti doktor sonda taktı ama bebek cikmadigi için zorlandım çok ikindim 4 kilo olduğu için sanırım :)
Ve çıkmayınca doktor kesi attı öyle doğurdum ve hu herkeste olacak diye birşey yok kendini strese sokma
(349 puan) tarafından
Valla büyük konuşma bacım ben sabah 8 gittim akşama kadar bişey yemedim 6 da doğum yaptım çok zor oldu ıkın dedik e bnm afedersin büyük abdest geldi çok utandım ama Allah razı olsun Dr hiç bişiy yokmuş gibi sorun değil biz bizeyiz dedi. Oradakiler orayı temizledikçe özür dileyip durdum çok utandım
(349 puan) tarafından
Ama dedikleri gibi o anın sitesinden sonra onu bile düşünmüyorsun
tarafından
Yani zaten bilinçli birşey değildir ve bunu çoğu kadın yaşıyordur eminim
0 oy
(381 puan) tarafından
İnan o durumda hiçbir şey aklına bile gemiyor ondan rahat ol bence
tarafından
Takıntılı biri olarak gelir aklima
(381 puan) tarafından
Şimdi az kamışı ya doğumuna ondan düşünüyorsun en ayrıntılı şeklinde ama doğum başladığında bebekten başka bide bu sancılar ne zaman bitecek bunlardan başka birşey düşünemezsin
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Ya korkulacak en son şeyden ilk başta korkmuşsun :) 13 saat sanci çektim. Hiç  birşey yedirip içirmediler Su  bile vermediler. Doğumda da sıkıntı olmadı. Eğer doğuma yakın yemek vs yediysen yaparlar bunu. Onda da boşaltım yaparsin zaten hemen
0 oy
(47 puan) tarafından
Arkadaşım yeni doğum yaptı ona sordugum ilk soru bu oldu lavman vermişler ama yapmış yinede biraz o an onu dusunecek halde değildim diyo :D
0 oy
(76 puan) tarafından
O kadar ikindimki yaptysamde görmedim:)
tarafından
Hahaha
Ay doktor igreniyodur ama yaa
(1,001 puan) tarafından
Yok kiz neden igrensinlerki onlar meslegi o sonucta para aliyolar bizde sanci cekiyoruz ikiniyoruz sonucra
(76 puan) tarafından
Beni ebe dogurttu
(76 puan) tarafından
Aşk bahcem korkma zaten sanci gelince ishal oluyosun
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Canım bana lavman felan yapmadılar. Gebe okulunda anlatmışlardı lavman yapıldıktan sonra anne de hemeroİd oluşuyor o yüzden tercih etmiyoruz dediler. Yapsanız da bizim için sıkıntı değil insanlık hali.sonuçta altta tek kullanımlık yatak pedleri oluyor onları atıyoruz bitiyor demişlerdi.
0 oy
tarafından
Benim de hep merak ettiğim şeylerin arasında buda var
0 oy
tarafından
Ben sancı gelince çorba içtim gittim güçsüz kalmamak için zaten hastaneye gidene kadar on kere tuvalete gittim bağırsakları boşaldı hastanede de lavman yaptılar bişey kalmadı merak etme utanılacak bişey yok olsa bile sağlıkta utanma olmaz 
0 oy
tarafından

Lavman yapıyorlar zaten. Ki o an aklına nile gelmez merak etme :)

0 oy
(27,329 puan) tarafından

O an onu düşünmüyorsun sadece cocuk doğsun kucagima alayim diyorsun. 

Ayrica dk alisik bu durumlara utanacak bi durum yok

Insan hali sonuçta 

0 oy
tarafından
valla o sancıyla bunu düsüneceginj sanmıyorun boş yere kafanı takıyosun bence :)
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Büyük abdestimi yaptım mi yapmadım mi bilmiyorum ama ben cisimi yapmiyim diye bir hortum söküp cisimi çekmişlerdi çok canımı yakmıştı o 
0 oy
(13 puan) tarafından
Bende çok zorlandım 26 saat sancidan sonra doğurdum ama lavman falan yapmadılar bana ama yatış yaptıktan sonra sadece tuzsuz çorba verdiler ve başka hiç bisey yeme dediler su ve tuzsuz çorba içtim 2 gün boyunca ama çok zorlanmama rağmen öyle bisey olmadı çok şükür herkes aynı olmaz. O an bebeği ittirmeye odaklaniyosun ki olsa bile bu normal bana doktorum ve ebe tuvaletin falan gelirse yap hiç önemli değil ikinmayi bırakma demişlerdi doğum başladığında ALLAH kolaylık versin şimdiden inşallah hayırlısıyla kucağına alırsın 
tarafından
Sağol canim
0 oy
(44 puan) tarafından
banada doktor birseyler ye ikinmaya gucun olmaz dedi bana esim pogaca felan getirmisti biryandan topta bokuyorum biryandan pogaca yiyorum yu cay iciyorum dogumun zor gecmedi ama yinede ikininca azicak oldu banada doktor sorun yok ikinmaya devam dedi bide beni erkek dogurtdu bi dusun
0 oy
tarafından
Canm eger bisey yediysen soyle onlara onlar zaten verirler sana dogumdan önce.  Yapan bikac kisiye rastladm :)) oldumu oluyo valla bu ara benimde aklmda o soru var ama 2. Gebeligim olcak bu bisey olmaz insllh 
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Kız aklıma geldi güldüm durduk yere. Benim amcamın eşi normal doğuma girdi. Bebek çıkacağı an hocam 1 dk tuvalete gidip gelebilir miyim çok sıkıştım demiş doktorda sen yap temizler hemsireler demiş. Yengem diyo bende bıraktım bı ikindim bı baktım çocuk çıktı diyo. Tabi yengem hocam kusura bakmayın tuvaletimi yaptım demiş doktorda o gelen tuvaletin değil bebeğin demiş:))) ne zaman aklına gelse çok güler yengem:))
0 oy
tarafından
Egerki cok sıkıstiysan acilman cok iyi direkt doguma alirlar yok egerki acilmaan az sancin da az lavman yapiyorlar utanmana sikilmana gerek yok zaten onlar yapiyor lavman ve ben dogumdan 3 4 gun sonra ciktim yani bagirsagin ilerisine de etki ediyor 3 dogum yaptim. Ve zaten onlar seji her turlu yonlendiriyor hic korkma Rabbim bosuna cenneti sermemis analarin ayaklarina rabbim aydinliga cikarsin guzel kardesim 
tarafından
Sağol canim
0 oy
tarafından
Cok afedersin cnm bende oldu biraz. Ebe kaka yapar gibi ıkın dedi ya gelirse dedim. Gelsin yeterki ıkın dedi. Ikinınca oldu maalesef. Ama o an bunu düşünemiyorsun. Yeterki bebek ciksin diyosun. O olunca ıkınabildim. Yoksa o olmasin diye ıkınamamıstim.
0 oy
tarafından

Kuzum ben de hamileyken çok merak ediyordum. Zaten öncesinde lavman yapıyorlar. Ama öyle olmasa bile zaten o an hiçbir şey hissetmiyorsun yani. o tarz şeyler bile artık umrunda olmuyor sancı çekerken. Kaldı ki Doktorlar artık bu tarz şeyleri alışmıştır sonuçta herkeste olabilecek bir durum. yemekte tuvalet olarak mı bilmiyorum ama sanırım yemek yiyip sancının etkisiyle ıkınırken bulantısı devam eden kusanlar  oluyor onun için de diyo olabilirler.

zaten çok afedersin sancı vurunca ikindigin zaman sanki büyük tuvaletini yapıyormuş gibi hissediyorsun hani nasıl söyleyeyim kabız olmuşsun da tuvaletine ikiniyormussun gibi zaten öyle bir ıkınma oluyor o şekilde hissediyorsun

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 291 göst.
0 oy
23 cevap 830 göst.
24 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Prenses%prens (98 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 134 göst.
20 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 182838485868 (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 118 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu