0 oy
406 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ben lise mezunuyum. Üniversiteyi açık öğretim okumak istiyorum eşim de çok destekliyor daha doğrusu onun fikriydi. Şimdi sormak istediğim kayıtları nerde ve ne zaman yapılmalı bilgisi olan var mı acaba ??

14 Cevaplar

+1 oy
(78 puan) tarafından
Uni sinavina girip ondan sonra aldiginiz puanla acik ogretimi secebiliyosunuz diye biliyorum 
tarafından
Ygs sınavına girip mi kayıt yapmam lazım
(78 puan) tarafından
Ben oyle biliyorum bi arastirin isterseniz sınavdan sonra islemler yapiliyo bende dusunuyorum oyle soylemislerdi
-Reklam-
0 oy
(6,724 puan) tarafından

Eylülde oluyor büyük ihtimalle canım anadolu üniversitesi nin sitesinden takip edebilirsin :)

0 oy
(1,204 puan) tarafından
Lise yi kaç yılda bitirdiniz ben ilk sınavına girdim evlenince yarim bıraktım
tarafından
Canım ben liseyi normal okuyup diploma aldım açıktan okumadım. Unv sınavına grmedim. Liseyi bitirip bıraktım. Açık ogretimle ilgili bilgim yok
(6,136 puan) tarafından
Benim lise 7 sene de bitmişti:D tabi ben çalışıyordum. Düz geçiş olsaydı üniversitede düşünüyordum ama sınavla olunca yapamadim
tarafından
Açık öğretim mi okudun canım liseyi
(6,136 puan) tarafından
Evet. Liseyle halk eğitim merkezi ilgileniyor
(1,204 puan) tarafından
Zor yaa ben orta okuluds açık yan okudum 5 senede bitti. Gözüme geliyor liseyi de okumak
0 oy
(3,187 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Önce üniversite sınavına girmelisiniz.. daha sonra  önlisans yada lisans bölümlerinden puan durumunuza gör tercih yapıp yerleşmeyi beklemelisiniz :)sakin vazgeçmeyin inanın tahminlerimden kolaymış.. yıllarca boşuna okumamişim diyorum.. belki bebek falan zor olur ama uğraş oluyor insana .

tarafından
Valla benim hiç aklıma gelmez di eşim ısrar edince bana da gayet mantıklı geldi. Yapicam dedim
(3,187 puan) tarafından
Tebrik ediyorum eşinizi.. benim eşimde hep destek oldu sağolsun.. şimdi son sınıftayım insalllah bu sene bitecek :)
tarafından
Inşaallah canım rabbim utandırmasın
(3,187 puan) tarafından
Amin inşallah kolay gelsin ^_^
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Ygs sinavina girmen gerekiyor canm baraji gecersen anadolu universitesi acikögretim bolumlerinden tercih yapio kayit oluyosun 
0 oy
tarafından

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ile öğrenci kabul edilmektedir.

Buna göre;

• Önlisans programlarını tercih edebilmek için ilgili Temel Yeterlilik Testi (TYT) puan türünde en az 150 puan almak
  • Lisans programlarını tercih edebilmek için ilgili Alan Yeterlilik Testi (AYT) puan türünde en az 180 puan almak

gerekmektedir. Aof nin sayfasından aldim bilgileri hanfendi. 

Bende ikinci üniversitemi acikogretimden okuyorum son sınavım kaldi.

tarafından
Hadi hayırlısı canım. Rabbim yardımcın olsun
tarafından
Teşekkür ederim canm sagolasn
0 oy
tarafından
Öncelikle yks sınavına girmen gerek canım. Aldığın puanla Eylül ayında olması lazm galiba üniverste tercihi yapicksn. Her bölümün açık öğretimi yok ona iyi bak. Eskişehir a.ü var Erzurum Atatürk' var bu ikisinde genelde açık öğretim bölümleri çok var tercih yaptıktan sonra okul çıkarsa elektronik kayıt yapiyosn dönem başı para yatiyosn ders seçimi yapiyosn dönem de iki kere sınava giriyosn canım. Bnde bıraktım ilahiyat okuyordum açıktan ama sarmadi zaten diplomam var uniden 

Bir daha iş aramayayim kendime :)
tarafından
Ben de liseyi ilahiyat bölümünden bitirdim canım. Bakalım inşaallah istediğim gibi olur. Rabbim  utandırmasın kimseyi
0 oy
tarafından
Once universte sinavina girmn lazim cnm ondan sonra tercoh zamaninda acikogretini tercih edersin
0 oy
tarafından
Önce üniversite sınavına girip , barajı geçmen lazım. Daha sonra tercih yapacaksın. Sonra da okula kayıt olacaksın. Ama bu yıl ki üniversite kayıtları bitti
0 oy
tarafından
Once universte sinavina girmn lazim cnm ondan sonra tercih zamaninda acikogretimi tercih edersin
0 oy
(178 puan) tarafından
önce yks sinavina girmen gerek diye biliyorum.bu sene gecti kayitlar
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Kuzum ilk once universite sinavina girmen gerekiyo onun kayitlarida gecti galiba bnde giricem ama seneye dogumu falan atlatayim bebis de biraz buyusun diye
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Öncelikle üniversite sınavına girip Açıköğretim için gerekli baraj puanını alman lazım canım. Agustos _Eylül Gibi tercih yapıyorsun Eylül ayı içinde de kayıtlar var Anadolu üniversitesi AÖF sitesinden tüm bilgileri görebilirsin. 
0 oy
(244 puan) tarafından
Ben açıktan imamhatip okudum. Gecen sene Lisenin son yılında universite sinavina başvurdum. Tyt sinavina girdim. Bu senede açıktan okuyorum.Dun sinavim vardi bugünde sinavim var. Yilda 4kez sinava girecegiz sanirim. Bu benim 3 sinavim.

Bu sene şansınızi kaybettiniz ama seneye takip edin ve sinav basvuru tarihinde sizde sinava basvurun. Eylül ayindada universiteye kaydinizi olursunuz 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 54 göst.
22 Mart 2023 Diğer kategorisinde Deu (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 79 göst.
10 Eylül 2021 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 132 göst.
15 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.