0 oy
640 göst.
Diğer kategorisinde (782 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Bazen aklima geliyor üzülüyorum  ...Istanbuldan tasindim tekirdaga gittim ev almak icin hem daha iyi olur diye orda da olmadi geri geldik istanbula kiraya ne zaman evim olcak benim cok dua ettim tekirdagdan geri gelince resmen modum düştü ev istegim vs hep gitti artik olmazsa olmasin olmuyor diyorum :( geldim 30 yasina daha bir cocuk yaptim evler desen 350 400 diyorum ömür boyumu caliscam nolcak vaallla   ..kiradayim evime bakasım bile gelmiyor herseyden sıkıldım sogudum sanki bana dua edin kizlar ya evim olmasini istiyorum artik ya :(((

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından
İstanbul da yaşıyorum doğma büyüme 350 400 dediğşn daireleri biliyorum lüks işler lükse kaçmak yerine uygun semtte oturabikrsn ben hadımköydeyim hatta sitedeyim 180 milyar evler pahalı semtlere bakmazsan her krsye göre ev var ve de hepimiz kiracıyız Allahım sağlık versin mal mülk ev önemli değil düşünce yapın çok yanlış sevmediğim kişilerin evi var yazmışsın ilk önce bir başkasının evi var diye takdir et iyi akşamlar 
-Reklam-
+1 oy
(1,113 puan) tarafından
Bu kadar önemli mi evinin olmasi benim esim memur ulkenin dort bir yanini geziyoruz bir tasinmamiz 5 8 bin arasi yani birak evi bide surekli eksideyim ben 30 yaşındayım esim 37 bigün aliriz insaalah ama alamasakta esimin cani sagolsun elinden geleni yapiyor biliyorum sizde cok takmayin saglik olsun
(2,054 puan) tarafından
Aynen bizde öyleyiz bize nakliye parasını veriyorlar bizde gittiğimiz yerde lojman nasılsa öyle oturuyorz yapılı olanda oluyor içi kötü olanda ona göre tadilat bizde yapiyoruz kesinlikle nasip kısmet buna şükür Rabbim olmayana da versin inşallah zaten aileden yoksa Zor ya bu devirde öyle hemen ev araba almak:)
(1,240 puan) tarafından
Sorma kocaeliden Agriya tasindim 10 bine mal oldu.Her tasinma bu sekilde devlet 2 bindi en son karşıladığı ucret...Ev olsa ne olacak ki onun da omur boyu taksidini odemekle gecireceksin...
(1,113 puan) tarafından
Tabi cok şükür calisiyolar sonucta Allaha bin şükür maasimiz var evimizde bi sekilde olur olmasa da dedigim gibi canimiz sagolsun huzur olsun saglik olsun gerisi gelir
(2,054 puan) tarafından
Zaten bu hayati hep birşeyleri ödemekle geçiriyoruz ben tamamını devlet karşılıyor sanıyordum aynen öyle valla bı de eşyalar kırılıp sırılıyor o da cabası ama dediğin gibi şükür işleri varda karnımiz tok en azından kirada olsa başımizi sokacak bı yerimiz var kesinlikle sağlık huzur olsun gerisi Rabbim nasip etmişse olur zaten kız o değilde bı ömür bı evim olsun diye çabala sonra öl git boşa giden ömür dünya malı için uğraş işte: )
(1,113 puan) tarafından
Aynen oyle valla insan ister tabi başını sokacak bi ev ama olmayinca uzulmeye gerek yok
+1 oy
tarafından
Biz evimize yiyecek gelio bebeğinin maması gelio die sukrediorum evimiz olmasada olur mutlu olayımda 
tarafından
Helal sana be
+1 oy
(125 puan) tarafından
Allah aşkına yapma modum düştü ne demek ,  her halimize şükür edelim , insanın başına öyle belalar geliyor ki , herşeye şükür ediyorsun sorna , bırak evi mali , şükür içinde ol , insanın başına birşey gelemden anlamıyor , yapmayın böyle, hepimiz kiracıyiz  ne olmuş saglikiyiz ya  ,kaza bela ya ugramadik ya çok şükürler OLSUN
+1 oy
tarafından
Böyle şeyler söyleme. Hayırlı ise olsun de. O ev senin imtihanın da olabilir. Bizde gurbetteyiz. Tayinimiz memleket e çıksın istiyoruz. Ama hep hayırlı ise olsun diye dua ediyorum. Ağzımın tadı yerinde olmayacaksa gurbette olmayı tercih ederim
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Kayseride 200 e evler var aslinda
(782 puan) tarafından
Saol canim da istanbulda oturcaz heryer uctu bide corona mahvetti
0 oy
(12,510 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin inşallah 
(782 puan) tarafından
Amin canim saol
0 oy
tarafından
Yaa canım bende post açıodum Bi ara burdA şimdi ev aldık çokk şükür mehirimde olanlarla ve düğünümde takılanlarla aldım yani iki erzurum burması 24 çeyrek üç yarımımız vardı üstünde kayınpeder tamamladı Erzurumda yüksek  bodrum katı 71 milyara aldık bodrum falan ama çok büyük ve güzel bu taraflarda ucuz sonra para koyar kat alırsın eşimin eşyaları tamamlanmasını bekliyorum çıkcam inşallah rabbim yardımcın olsun seni çok iyi anlıyorum 
(782 puan) tarafından
Saol canim diger arkadaslarin dedigini de gayet anliyorum haklilar ama bazen insan ne bilim olumsuzluk sardigi vakit oluyor burasida iyi platform paylasip rahatlim.dedim yeniyim burda
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Mutsuz etme kendini ev bu olsa süper tabi ama olmasa da kahretme kendini evi olup huzur olmayan insalar var 
(782 puan) tarafından
Haklisin canim saol
0 oy
tarafından
Belki kira zorluyodur ama önemli olan bence huzur bereket buna şükür et canım ne insanlar var harabelerde yaşıyor sokaklaeda yaşıyor canı sağolsun eşinin alır elbet 
(782 puan) tarafından
Evet haklisiniz saolun  amin insallah
0 oy
(292 puan) tarafından
Offf ayni ben canim ya 32 yasindayim bizde istanbuldan kuşadasina gittik olmadi geri döndük kiradayiz ayni seyleri düsünüyorum inan umudum kalmiyor bazen
(782 puan) tarafından
Evet  canim bazen dedigin gibi umudumm kalmiyor
0 oy
(2,054 puan) tarafından

Boşver kız Can sağlığı olsun bunda da vardır bı hayr de geç zamanından önce hiç birşey olmuyor:)

(782 puan) tarafından
Cok tatlısın dogru diyorsun canim:)
(2,054 puan) tarafından
:)) sağol canım o senin güzel görüşün ama inan dünya malı için hiç üzülme bugün kaybedersin Rabbim yarın daha güzelini verir ahlanip vahlanmak boşa asıl boşa geçen ömrümüze dert yanmak lazım Rabbim iki cihanda da gönlüne göre versin inşallah:)
(782 puan) tarafından
Amin canim insallah rabbim seninde  kalbinde gonlunde ne dilegi varsa versin saol
(2,054 puan) tarafından
Amin ecmain inşallah:)
0 oy
(450 puan) tarafından
Al bndende okadar bnde tiksindm evim olsun isyiyirm inan temzlik yapasim gelmiuor kendi evim olsa daha hersy guzel olurdu insan bkiyor heleki ev sahibi deliyse  bizin kahpenin onunde gdeni  usandm artk 
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Canm herseyin basi saglik huzur eger bunlar olmazsa 1 milyonluk evde otursanda boş ins alirsiniz 3v ins herkese istegi gbi 3v nsl eder rabbim
0 oy
(6,978 puan) tarafından
Canim bundada var bir hayir, en azindan basini sokacagin bir evin var kira da olmasa...Allah baska dert vermesin. Allah geciktiriyorsa guzellestiriyordur. Biraz isyana kacmis yorumun, etme.mubarek gun haline sukret
0 oy
tarafından
Kiz daha iyi ya surekli yer degistirirsin benim kendi evim var ama derdini bana sor bide bosver her iste bir hayir vardir

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 179 göst.
27 Eylül 2023 Aile kategorisinde Simsim (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 281 göst.
16 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 208 göst.

378,312 soru

11,323,264 cevap

34,774 kullanıcı