0 oy
327 göst.
Diğer kategorisinde (272 puan) tarafından

Kızlar merhaba. Kuran'ı düz bir şekilde yavaş da olsa okuyabiliyorum. Ama tecvid bilmediğim için tam anlamıyla okuyamıyorum. Tecvid bilenler nasıl öğrendiler bana yardımcı olabilir misiniz. Yanımda yardımcı olabilecek biri yok. Kendi kendime nasıl öğrenebilirim? 

7 Cevaplar

0 oy
(822 puan) tarafından

Canım en yakındaki camiye başvur orada tecvid kursları var annem 60 yaşında hergün camiye gidiyo öğrenmek için

(272 puan) tarafından
Ayy sağol canım benim. Evime çok yakın var. Ona gideyim o zaman ben Allah razı olsun :*
(822 puan) tarafından
Allah hepimizden razı olsun her camide kurs olmayabilir annem evden uzak bi yere gidiyo inşallah senin yakında vardır canım
-Reklam-
0 oy
(62 puan) tarafından

Fatih  çollak var canım aç telefondan elif ba yi bölüm  bölüm gösteriyor ben unuttuğumda hata yapmamak  için ona bakıyorum yavaş okumak güzel hatta  heceleyerek  okumak bile telaffuzu  düzgün  yaparak  daha güzel ben Kuran kursuna  gitmiştim ordada hocamız onu söylemişti gerçekten  çok faydası  oldu =)

(62 puan) tarafından
Yıllardır gidip ogrenemeyenler  vardı onu takip ettim kurstan  sonra elime defter kalem  aldım not aldım hep 1 haftada  şükür  öğrendim =)
(272 puan) tarafından
Aslında böyle bi imkan varsa evden öğrenmek daha mantıklı geliyor. Tek başımayım her işe yetişemiyorum eşim de titiz biraz. Temizlikti yemekti derken dünya telaşından hiç zaman ayıramıyorum. Ama oturup dinlenirken bile baksam öğreneceğime inanıyorum. Çok sağol canım benim inşallah faydasını görürüm
(62 puan) tarafından
İnan gerçekten  çok faydasını goruceksin canım yarım saatini  ayırsan iyidir bazı harfler ha hı mesela telaffuz  olarak farklı nerelerden cikarmani gerektren harfleri tablolar oluyor onlardan da bulabilirsen daha da iyi anlarsın Kuran aldığımda içinden çıkmışti satında  alabilirsin 2 3 tl biseydir en fazla  zaten
(272 puan) tarafından
Evet canım okuyunca insan tam olsun istiyor çok sağol inşallah geliştiricem
0 oy
(336 puan) tarafından

Yakında camii varsa hanımlar için tevcid dersleri veriyorlar küçük çocuklar içinde kresler açtılar varsa eğer küçük çocuğun senin ders süren boyunca orada oynatiyorlar çocukları bende bu kış kuran kursuna gidicem inşallah öyle bir niyetim var allahım bana da öğrenmek nasip etsin 

0 oy
(645 puan) tarafından

İnternetten yada camilerde kurslar açılıyo oradan faydalanabilirsin canım

0 oy
tarafından

Canım bı tane tecvit kitabı al kendine. Orda örnekler falan  var onların üzerinde çalış. Sonra kuranı Kerim'i aç ve ordan kendin bulmaya calis. Ben kuran kursunda öğrendim. Tecvitli okumak tabi ki daha güzel oluyor. Sesli kuran dersi dinle internetiten

(272 puan) tarafından
Önerebileceğin bi kitap var mı canım? Anlaşılır dili olan bi kitap
tarafından
Neşre hazırlayan: Z.Aydin üzerinde tecvit kitabi yazıyor beyaz kapak internette de var. 7 TL falan hatta. Yaz çıkar büyük ihtimal
(272 puan) tarafından
Çok sağol canım Allah razı olsunn
0 oy
tarafından

Evden tek başına hiç bilmeden sıfırdan öğrenmek sağlıklı olmuyor. Hem tecvid kaideleri hem harflerin çıkış yerleri sesleri internetten yetersiz kaliyor malesef.

Bi hoca önüne gidip diz kirmadikca olmaz. Ben 5 senedir belkide daha fazladir gidiyorum hakkiyla okumayı yeni yeni beceriyorum

Yani kısaca yakınında bulunan kurs medrese camii gibi yerlere git canım hem maneviyatin içinde daha yararli ve bereketli olur. Evde bugün bakarsın yarin bakarsın bi disiplin olmadığı için illa ki boslarsin.

0 oy
tarafından

En iyisi evde videolarla kendin ögrenmek. Tecvid dersleri diye arastir mutlaka kendine göre dersler bulursun. Ve okurken okuyuşunu beğendigin bir hocayi dinleyerek oku, zamanla kulagin alisacak, taklit eder hale geleceksin. 

Bebeğin varsa onu camii, kurs gibi yerlere her gün her gün götürmek zor olur, ve evindeki düzenden olursun. Cünkü hocalar başlayinca kendini adamani, düzenli gelmeni istiyorlar. Zor birşey degil insan istedikten sonra evde kendi kendine yeni bir dil bile öğreniyor

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 342 göst.
14 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Elif asln (139 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 381 göst.
0 oy
12 cevap 163 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatma2 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 64 göst.
20 Ekim 2023 Diğer kategorisinde YiğitinAnnesi (351 puan) tarafından soruldu