0 oy
742 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (30 puan) tarafından
5 gün sonra eşimin doğum günü var ama ben hic yaş pasta yapmadım bilmiorm yapmayı.. Bilen dah önce yapan tecrübeli anneler tarifini yazsaniz yada onereceginiz bi site var mı? Bide hediye.konusu var tabi ama bebegim kolik oldugu için evden çıkamıyorum belki sadece pasta yaparim hediye de bu sene olmasin bakalim

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
  1. 1,5 su bardağı un.
  2. 1 su bardağı şeker.
  3. 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  4. 2 yemek kaşığı kakao.
  5. 1 paket kabartma tozu.
  6. 1 çay bardağı süt
  7. Üzerini kendin yap canım krem şanti 
  8. Kakao ile un karistir sütle falan içine vanilya koy canım fındık falan ez ceviz de koy kekin içine 
(30 puan) tarafından
Teşekkürler :))
-Reklam-
0 oy
(223 puan) tarafından
Nefis yemek tarifleri birde cahidd sultan var güzel ve garanti tarifler var ben hep buralardan bakarım
(30 puan) tarafından
Teşekkürler:))
0 oy
tarafından
Şeker hamurlu mu yapıcaksın yoksa kremalı mı ona göre yazıcam
(30 puan) tarafından
Çikolatalı kek le yapılan var ya kremalı
tarafından
Markatten alınan kekle de yapabilirsin 2 kutu alsan yüksek bi pasta olur

Bendekilerin tariflerini bulamadım dışına krem şanti  sürüp düzleştir (bıçağın keskin olmayan tarafıyla olabilir) sıkma torban varsa şekil yap

Keklerin arasında pastacı kreması yapıp sür oda marketlerde var toz halinde

Sabahtan yapıp dolaba koy kendine gelsin akşamada yersiniz

Afiyet olsun :))
0 oy
(913 puan) tarafından

Cnm bimde pasta kekleri satılıyor ondan al pasta kremasi ve krem santi muz çilek pasta kekini sutle islat hazirladigun pasta kremasini dok tekrar keki ustune indir ve sutle islat daha sonra krem santi yle meyvelerle susle hayal gune kalmis cnm hazir kek alirsan pisman olmassin cnm evde ugrasacagina daha kolay ve de lezetli 

image

0 oy
(264 puan) tarafından
  • 4 adet oda sıcaklığında yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 paket şekerli vanilin
  • 1 su bardağı tepeleme un
  • 1 fiske Tuz
Yumurtanın sarısını şekerle çırp beyazınıda Tuz la çırp köpük kıvamına gelene kadar kuru malzemelerde Bi arada karıştır sonra hepsini birleştir ama çırpma köpük sönmemesi lazım 

canım ben pastacılık kursuna gittim pastanın kekini yani pandispanya yı böyle yapıyorum
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Git BİM e hazır kek al sut al krem sanatı al sütle islat keki krem santiyi arasına kat meyve yada damla çikolata da katabilirsin araya diğer parçayı koy üstüne biraz yine sütle islat krema yada çikolatalı sos dok pasta süsü yada kendin süsle at dolaba pratik ve cok güzel ben krem santi vanilya en üstteki sosu çikolatalı sos kullanıyorum araya da muz cok yakışıyor yada damla çikolata hepsi BİM de var
0 oy
tarafından
benm labneli bir tarifim var yiyenler hayram kaliyo paataua mukemmel bir lezzeti var yaparm dersenz yazaym :)
0 oy
(1,948 puan) tarafından
Ben ustasıyım canım 
0 oy
(887 puan) tarafından
Cnm mkekide kremasida defalarca denenmis herkes tadafindan da cok begenilen bir tarifim var dene pisman olmazsin .

Keki :

1 su bardaği seker

3 yumurta

1 su bardagı sıvıyag

1 su bardaği yoğurt

1 paket vanilya

1 paket k.tozy

2 yemek kaşigi ( dolu dolu) kakao

2 su bardağı + 2 yemek k. Un

Kremasi:

1 litre süt

4 yemek kasigi nisasta

2 yemek kasigi un 

3-4 yemek kasigi kakao

1 su bardagindan biraz fazla seker 

1 paket vanilya 

1 yemek kasigi tereyaği.

= Kremaya unu folu dolu koy cnm 
(887 puan) tarafından
Kekini yumurta seker bes dk cirp yogurt yagi vanilyayi kakaoyu ekle karistir unla k.tozunu bitlikte ekle guzelce karistir .180 derece firinda 35 kirk dk pisir .kürdan batir temiz cikarsa tsmamdir .birkac saat dinlensin .aksamdan yaparsan kekini daha guzel dinlenir keserken filan hic dagilmaz
Kremasinida kuru malzemeleri vanilya haric tencerede karistir sutu ekle .cirparak kivam alincaya kadar orta ateste pisir .krema olunca boyle kaynamaya basliycsk gobek gobek .altini sondur tereyagi ve vanilyayi ekle .karistira karistira iliyana kadar bekle .sonra kekle bulystur :) afiyet olsunn

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 141 göst.
13 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 276 göst.
14 Aralık 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde 29.07.2018 (2,400 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 34 göst.
7 Eylül 2023 Aile kategorisinde Herseyhayallebaslar (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 128 göst.
27 Mart 2022 Diğer kategorisinde ASIL KADIN!! (594 puan) tarafından soruldu

380,251 soru

11,384,682 cevap

34,884 kullanıcı

...