0 oy
350 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,351 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

9 aylik kizm gunde yaklasik 8 bineron mama icerdi smdi mamayi azaltip ek gidaya agirlik vermek istedm fakat  bu sekilde yedi bugun  yeterli mi bide 11 de mama yer. 

Bu arada bugun verdm kaymak pekmez ama normade ole vermem bn yerken yanima dikildi bi iki lokma verdm sadece.

Pekmez veriorumda kaymak cok tuketmioruz zaten kizimada ya 2 ya 3 unccu verisimdir kaymagi 

Birde bu bugunki liste normalde
Tarhana
Meyve puresi
Sebze corbasi
Mercimek coebasi
Sehriyecorbasi  vs de veriorum yani  gunden gune verdgm ek gidalar degisiyor tabi

image

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ay ben ilk aylar not aliyodum böyle.acikinca belli ediyo zaten huysuzlaniyo o zamanlarda veryrm.ben sabah 1 yumurta kiriyrm yanina kibrit kutusu kadar peynir 2 tanede zeytin yiyo ama yarim saat snra mizildaniyo mama yapyrm onu yiyo. Ölcmüyrm kisitlamiyrm ne kadar istersen o kadar yiyo az yediyse de zorlamiyorum.pekmez keciboynuzu özü aldm her sabah ac karnina 1 tatli kasigi veriyrm kaymak biz yemiyoruz eve girmiyo o yuzden o da hic yemedi. Ama bizim burda sütüstü derler sütün yağıyoa kaymagiyla yapilir ondan veriyodum bi sorun olmadi ağır vs gelmedi 
tarafından
Begendin mi asdfhk:D
(2,351 puan) tarafından
Aslinda bnde not almiyordum normalde ama suan beslenme duzenini degistirdigin  icin not almaya basladim  mamayi azalrip ek gidaya agirlik vericem diye ac birakmak istemiyorum zeytini kizm 2 ay boyunce yedi smdi yemiyor atiyor diliyle :/
(12,513 puan) tarafından
Ne muğlak ne muğlak :Dddd
tarafından
Mamayla daha cabuk doyuyolar ek gidaya göre. Ondan ben şüphede kalyrm her ek gidadan snra mama da veriyrm.bazen iciyo bazen icmiyo ama ben vicdanen rahatliyorum
(2,351 puan) tarafından
Kizm doymadgi zaman aglar mama ister mesela aslinda oglen mama vermicektm ama mama icn agladi  dilinden az cok anliorm artk ole mama yaptim  suanda  mama yaotm verim die ama yemedi mesela tok demekki yksa mamaya asla hayir demez
-Reklam-
0 oy
(12,513 puan) tarafından
8 aylık emiyor

Sabah bir yumurta sarısı + labne + pekmez + zeytin yiyo ya da krep vs

Öğlen meyve ya da yoğurt bu ara yemiyor ama 

Aksam da çorba, tavuk, karpuz vs 
(2,351 puan) tarafından
Aksam bnde ozel corba yapiodum kizima ama artk aksam ymegnde ne var ise  ondan veriyorum yedigi kadr
(12,513 puan) tarafından
Bende zorlamıyorum canım yediği kadar veriyorum bu ara iştahı azaldı hastalandıktan sonra üstelemiyorum
(2,351 puan) tarafından
Bnde kaseyi bitirsin heosini yesin die ugrasmiorm doymasa istio zaten doymustur die dusunup istemedgnde israrci olmuorm hastalaninca ve dis cikarirken istahlari azalabilio evet gecmis olsn sizede
(12,513 puan) tarafından
En güzeli canım iştahları bol olsun inşallah :)
(2,351 puan) tarafından
Insaallah :)
0 oy
(1,240 puan) tarafından
9 ay 15 günlüğüz

Sabah;

1 TAM YUMURTA (alerjik bir bebek olmadığı için bu ay yumurtanın beyazını yemeğe başladık doktorum alerjik bir bebek değil verebilirsin dedi)

YARIM MUZ

2-3 BEBE BISKUVISI 

2 yemek kasığı yulaf ezmesi(1 çay bardağı ile az haşlayıp yumuşatıp karışıma ekliyorum)

1 Tatlı kaşığı peynir 

Bu şekilde karışım yapıyorum bazen balkabağı ekliyorum haşlanmış patates yada haşlanmış havuç ekliyorum;) 

Eğer bu sekilde karışım vermezsem omlet yada kuymak yapıyorum veriyorum.(kuymak bebeğime göre tuzsuz peynir kullanıyorum)

Öğlen çorba veriyorum;

Içine biraz kendi yaptigim tam buğday ünlü ekmek atıyorum yanina 2 yemek kaşığı da yoğurt koyuyorum.

Akşam;

Muhallebi veriyorum yada yoğurta meyveler katıyorum onu veriyorum.

Ölçüm tam kaseye yakın.Fakat bu ayda tam kase verdiren doktorlarda var ve 4 öğün seklinde.

Bunların dışında sadece anne sutu alıyor.Umarim yardımcı olabilmişimdir.;)
(1,240 puan) tarafından
Bu arada kuru fasulye ve nohut dışında herseyi yiyor.Kaymak ise şu şekilde veriyorum yogurt yapacağım zaman sütun kaymağı üstte birikiyor yoğurdu mayalamadan önce o kaynağı alıyorum onu bebeğime yediriyorum.
(2,351 puan) tarafından
Oldun tesekkurler
Masallh subhanaallh istahi cok guzlmis cocugunun bole devam eder ins bnm kizm medela yogurdu sever ama yarm kase anca yer asla 1 kase yedigini girmedm corbayi ayni sekilde yarm kase hatta bazen kasenin 3 de 1 ini anca ama o donem mama agirlikli besliordm gunde yalnzca 2 defa  veya 1 defa ek gida veriordm bugunden itibaren ek gida sayisini artirmaya calisiorm zamanla alisir zannediyorum.  Birden de mamayi hunharca azaltmak zor olur kizm icn die dusundm .  
Bu arada gunde kac kez kac dk emio acaba
(2,351 puan) tarafından
Ben nohut veya kuru fasulye o aksam evde pismisse biz sofraya oturunca kizimida oturturuz bi iki kasik veriorm sevmis devam etmek istior ise veriorm istemiorsa isratci olmuorm
(1,240 puan) tarafından
Mama yediği için belki onu daha tok tutuyordu ek gida belki o yuzden yanıyordur cok yani pek bilgim yok.
08.00 anne sutu
10.00 ek gida
12.anne sutu
14.00 ek gida ( yogurt genelde cok az veriyorum)
16.00 anne sutu
19.00 ek gida
21.00 anne sutu
Bundan sonrası gece uyanırsa ki fazla uyanmıyor anne sutu yine veriyorum...Saatler ufak oynamalar.oluyir ama bu şekilde...
(2,351 puan) tarafından
Anladm tesekkur ederm

Evet mama tok tutan bi besin oldugu icn muhtemelen  bakalm gorcez bundan snra :)
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Mama ölçüsü çok fazla degilmi

Sabaha doğru mama 150 cc

Ben sabah kahvaltida biraz peynir  , kayısı incir çekiyorum önceden dolapta duruyor. İki kaşık ondan içine iki bisküvi birer çay kaşığı ceviz fındık badem ve pekmez veriyorum

İki- iki buçuk saat sonra çorba

İki-iki buçuk saat sonra 150 CC mama

İki iki buçuk saat sonra meyve, bazen muhallebi artı meyve

Yine iki- iki buçuk saat sonra çorba bazen kendime pilav yaptıysam iki kaşık yoğurtla pilav

En son 150 CC mama

Kilo alımı fazla o yüzden mamayı bı ölçek az koyuyorum yatana kadar 3 defa mama yemiş oluyor. Gece de mutlaka kalkıyor bı kere ama bıraktırma ya çalışıyorum
(2,351 puan) tarafından
Bnm kizimin kilo alimi normsl ilerlior suan 9 aylik 8200 gr birde mama  cc si evet diger bebeklere gore fazla farkediorm ama  az verince aglio  doktor ne kadr icmek istiosa biberon bittignde agliorsa olcegi artir dedi o sekilde ilerledm ve suan 200 270 cc arasi degisiyor mama icmesi. Onun disinda kayisi incir karisimini sevdm bnde onu soyle yapiorum robotta kuru kayisi incir hurma kuru dut  kuru uzum cekiorm  elimde yuvarliorm kuru meyve toplari yapiorm ole yediriyorum sevior o sekilde
(1,794 puan) tarafından
Benimkide mamayı ne kadar verirsem yer doktor reflü demişti. O yüzden mama bitince oyaliyordum hep şarkıyla falan
(2,351 puan) tarafından
Yani iste sizde hem reflu varmis  hem kilosu ilerde iyi ilerliomus iste farkli . Duru  bi ara cok az kilo aliyordu 400 500 gr gbi
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Çok değişiyor canım.amaher ek gıdadan sonra mama içmek istiyor az da olsa
(2,351 puan) tarafından
Evet bnm kizimda oleydi ek gidayi yemekten saymior doymuor gbiydi hep mama icn aglardi ama bu aralar biraz daha ek gidaya alisti smdide beslenme duzeni degisikligi yapioruz bakalm.hayrlisi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 35 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Fdmdn (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 65 göst.
7 Haziran 2022 Diğer kategorisinde ozge2626 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 142 göst.
6 Şubat 2021 Diğer kategorisinde MelikeArslan (830 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 38 göst.