0 oy
557 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kizlar benim esim uzun süre çalışmadı ayağında platin vardı bi kaç aydır çalışmaya başladı ev eşyalarım hep eski evlenince sağdan soldan geldi ikinci el 

Arabamız yok hiç altınımda yok heveslerim var kıyafet altın aksesuar falan ama evimizi de yenilemek istiyoruz yani eşya istiyoruz şimdi biz evimizi yenilemeye kalsak uzun bir süre para biriktirmek gerekecek 2 yıldır şehirden çıkmıyoruz köyüme gitmek te istiyoruz tatil gibi birşey eeee arabada istiyoruz bunlar için para biriktirmeye kalksak benim isteklerim  kalacak daha yaşım 19 bu yasta hayatımı yasamak istiyorum  çünkü ev eşyası araba için para biriktirsek oooo kaç yaşına gelirim napacam şaşırdım önce nereden başlamak lazım herşeyim eski ev eşyası:((

Ehliyet te istiyorum
Esimin 20 bine yak8m icra borcu da var :((

Paramızı nasil değerlendirebiliriz lütfen yanlış anlamayın esimin öyle aman aman bi maaşı yok 3000 tl

15 Cevaplar

0 oy
(2,874 puan) tarafından
Çeyrek alin her ay 
tarafından
Onuda düşündük te ihtiyaçlar var
(121 puan) tarafından
İlk 20000 borcu kapatmaya çalışın bence
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kuzum once huzurun yerindeyse gerisi zamanla gelir daha gencmissin de onlari kafaya takma para herzaman gelir inan
tarafından
Nasil yani kendime mi harciyim
tarafından
Kuzucum söyleki yani para herzaman kazanilir saglik huzur olsun yeterki ama hep kısıp kendine harcamassan yada tam tersi hep harcarsan bisi elde edemessin ilkninde stres ten piskolojin bozulur ikincisindede zor zamanda kosende paran olmadiginda daha cok uzulursun demek o ki hayatini bi stres uzerine yasama harvurup harmanda savurma yeteri kadar harca geektigi kadar biriktir sana kendimden ornek veriyim bi ara ben calistigim parayi savurdum isten cikinca birikimim yoktu daraldim tabi esim calisti ama kendi parasi gibi olmuyo insanin kocasida olsa ve zaman gecti bu sefer hic harcamadim kemdime hep biriktirdim kendimi mahrum ettim herseyden buda bana stres yapti ben ücuncu donguye girdim artik sonunda gerektigi gibi harcayip gerektigi gibi birikim yaptim ne ben mahrum kaldim nede zor zamanda parasiz bu hep boyledir ayarinda harcama yaparsan elbet ferahliycan zamanlarda olur
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Ben olsam ince köyüme giderim.. sonra eşya sonra araba.. çünkü araba masraf kapısı.. benden fazla yakıtı vergisi vs gideri var :D 

Orta halli aşırı pahalı olmadan eşyanı yap derim.. araban olunca baska  borcun olmasın ki araba ile gezebil :)
tarafından
Mantıklı:)))
(3,187 puan) tarafından
Gönlüne göre olur inşallah canım.. :)
0 oy
(69 puan) tarafından
Canim sen eşya al taksitli mesela oturma odana koltuk al önce onu da ödeyin ödeniyor emin ol sonra o bitince oburunu alırsın falan öyle evini yenile bence öncelikle sonuçta omur boyu burda oturacaksın bir yandan da icra borcunu ödemeye çalışın iki ödemeniz olsun yani kiradaysanız tabi borcu bitirin sonra eşya borcuna girin mesela kıyafet de mesela 150 tl ye ayakkabı alacaksan 50 ye al 100 tl yede kıyafet al o şekilde idare et bir süre 
tarafından
Evet öyle de zaman isteee:))
0 oy
tarafından
Canım eline geceni her ay biriktir ne olursa.. 
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ben olsam faize veriririm bankaya miktarı az ama en azından aylık en az 100 eklenir 
tarafından
Yüz lira için öbür dünya yi yakmaya değer mi .
tarafından
Bankadan 100 lira eklenir emin ol o 100 tl nin hayrini görmeden elinde cebinde bereket kalmaz
(2,479 puan) tarafından
Ömrümüz faiz ödemekle borç ödemekle geçiyor napalım
tarafından
Ömür dediğin kaç yıl ki ya ebedi hayat.
0 oy
(333 puan) tarafından

sende calisirsin yasin kucuk daha...birinizinkini sadece birikime yonelik ayirin..digeri ile gecinmeye calisin birikir.borcta varmis..:ermm: bi elin nesi var iki elin sesi var demisler

0 oy
(121 puan) tarafından
Daha çok gençsiniz, ilk borçlarınızı ödeyin tabi ki..Kendinize yeni borçlar üretmeyin, ayağınızı yorganınıza göre uzatın ki ay sonunu nasıl getireceğim diye düşünmeyin..Her ayda gram altın alabilirseniz alıp küçükte olsa birikim yapın şu durumda..

Herşeyin zamanı var, 3000 maaşla 20000 borcum olsa isteklerimi ertelerdim şahsen..
0 oy
(6,671 puan) tarafından

Valla bilemedim isteklerin çok :D

0 oy
(10,364 puan) tarafından
Kılık kıyafet kalsın bacım önce yaşadığın alanı güzelleştir araba da acil değil olur yavaş yavaş.  Kira vermıyorsan esya da kıyafet de olur hoş o para ile
0 oy
(55 puan) tarafından
Bizim dediğiniz gibi sorunlarımız yok şükürler olsun evimiz filn her şeyimiz var  bebeğimiz olacak şükür kocamın işi de mesleğinde iyi maaşında iyi   şuan sadece ev eşyalarının taksidi var oda bitti gibi yeni evlendik zaten   bir sıkıntımız yok ama bnde kumbara aldım elime geçen parayı vesayre ona atıyorum eşimde her maaşında   anlaşma yaptık para atiyo her hafta  atiyo  her gün  cebindeki bozuk paraları atıyor şubat ayında başladık şuan doldu diyebilirim kutuyu bir iki bir iki derken bir gün ihtiyaç olur diye  birikim yaptırıyorum  bunu dene bnce birikim olur 
0 oy
(103 puan) tarafından
Eğer istediklerinin çoğunı yapmak istiyorsan 3000 tl yeterli değil sen de çalış ilk borcu kapatın daha sonra taksitle ev eşyalarını yavaş yavaş alırsın. Daha sonra da yine bütçe hesaplayıp köyünüze de gidersiniz. 1 yıla her şey yoluna girer inşallah.
tarafından
Bebegim var 13 aylık
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Eşya için para biriktirmeye gerek yok her ay yeni bir eşya alabilirsin. 
0 oy
tarafından
Valla canım eşim 1800 tl para alıyordu bundan 3 ay öncesine kadar biz eşyalarımızı da aldık ehliyet de aldım üstelik kirada oturuyorduk resmen ona rağmen benn ehliyet bile almıştım kendime sonra eşim işten çıkarıldı maalesef durumumuz zorlaştı şimdi tekrar işe girdi allaha şükürler sun taksitle yavaş yavaş al ihtiyaçlarını ben 3 yıl da tamamladım 
0 oy
(58 puan) tarafından
Önce borcunuzu ödeyin sonra ne sizin için daha önemli onun kararını verin arabamı ev eşyalar mi yoksa diğerleri mi o kararınızı göre de bir yol belirleyin yaşınız daha genç istekleriniz zamanla olur inşallah 

İlgili bir soru bulunamadı

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...