0 oy
2,728 göst.
Aile kategorisinde (103 puan) tarafından
Kızkardeşim bir çocukla görüşüyor normalde memur maaşı da kötü değil ama çocuğun askerliğe merakı var. Ve mülakatlarına da girmiş asker olacak. Kızkardeşim bu konuda çok kararsız. Burda da asker eşi olan çok var sanırım yorumlarda görüyorum.  Ne tavsiye edersiniz kardeşime. Altı kardeşin en küçüğü kızkardeşim el üstünde büyüdü biz de tedirginiz.

15 Cevaplar

+1 oy
(55 puan) tarafından
Kuzum esim 7 senelik uzman cok mutluyum evine çocuğuna adamış hayatını çünkü bizden başka kimseye yakın olamıyor aıle desen senede bir kere görüyoruz kardeşleri yok tek oglan, teyze dayı vs kuzen zaten yıllardır unutmuş çalışmaktan, çalıştığı yerde kadın yok sonuç olarak çok mutluyuz, maddi olarak harika  kaynana gorumce çekme derdi yok herseyde tek basımıza yız, tek sorun genelde ücra köşelere veriliyor Edirnenin bı koyundeyiz evim tek katlı zili bile yok şehir imkanları hersey kısıtlı kara ci olduğu için sınırlara veriliyor Hatay sınırı Edirne Yunanistan sınırı vs, evim köyün içinde bahçe tavuk güvercin konu komşu var alışkın olmadığım için sevmedim ama aslında apart da var az da olsa ama esim istemiyor normalde kardeşin isterse köyde oturmak zorunda değil 
(307 puan) tarafından
Aynen sana katılıyorum canım benim eşim de tam anlattığın gibi tek sıkıntımız dış  görevlere gitmesi yılda 3 ay filan yada doğu görevlerine gidip bizi götüremicek olması ayrılık özlem can korkusu  yoruyo işte insanı eşim yokken kaynanamda yada annemde kalıp bölünmek kötü
(55 puan) tarafından
Yine de seni seven hayatını ailesine adamış bı adamla evli olmak çok güzel canım tesekkur ederim  yeter ki mesafeler uzak olsun hisler değil ♥️
-Reklam-
+1 oy
(1,713 puan) tarafından
Vallah esi. Asker olanın sonu hep beklemekle geciyor. Arkadas cevremde görüyorum mecburu göreve gidiyorlar. Gelemiyor 5 ay 8 ay 1 sene doguya cıkınca tayinleri eserini getirmek istemiyorlar sürekli nöbetleri oluyor. Askerler genelde cok sinirli oluyor işi dolasıyla. Askeri polisi cok severim ama evlilikleri zor bence. Bizim ailede kac tane uzman kac tane astsubay polisler var hepsinin hayatı zor. Onlara sorsan bizim hayatımıza özeniyor. Heleki uzmanlar amca oglu hakkaride diğer dayım oglu idlipte esleri vallah hasretlik cekiyo. Hele narkotikte calısan gecesi gündüzü yok adam kendi diyor vallah aynı evin içinde cocuklarımı özlüyorum. Gene batodakiler biraz rahat. Seviyorsa ben cekerim der ve ömrü tayincilikle ve es beklemekle gecer
+1 oy
tarafından
Benim eşim astsubay canım asker eşi olmak gerçekten çok zor özellikle aileni bırakıp doğuya taine gitmek çok zor biz iki senedir doğuda görev yapıyoruz Hiç bir imkan yok  bir bakkala gitmek bile çok büyük lüks hele BİM'e a101'e gitmek avm gezmek gibi burada Eğer Kardeşim böyle şeylere katlanamayacksa kesinlikle tercih etmesinin Çünkü Eninde sonunda doğuya gidecek ailesinden kopmayacak sa hiçbir şekilde tercih etmesinin derim ben çünkü ben en çok bu konuda zorlandım eşim her konuda bana yardımcı drama görevlere gittiği zaman üç dört gün boyunca tek başıma kaldığım zamanlar oluyor Hele bir de bebeği olursa üç dört gün boyunca bebekle beraber tek başına kalacak ve onun her şeyi ile tek başına ilgilenecek bütün bunları göz önüne alıp düşünsün evlenmeden önce
(847 puan) tarafından
Diyarbakır candirnyaa
 allahınız binlerce şükürler olsun ilk görev yerimiz bizim. Ben de öğretmenim. Rabbim daha iyi etsin diyarbakir i.
tarafından
Bende hemşireyim canim bizim görev süremiz doldu zaten tercihlerimizi bile verdik batı için ama açıklanmıyor bir türlü bekliyoruz oyle
(847 puan) tarafından
Yaaa niye aciklammadi. Bugun 5 de aciklancakmis ama ben oyleduydum birilerinden.
tarafından
Inşallah bayramdan önceki gün de çok bekledik açıklanır diye ama açıklanmadı malesef
(847 puan) tarafından
Insallah
0 oy
tarafından
Zorluğu tayinci olmak ailene uzak olmak ve görevler ama her işin zorluğu var eşim eğitime gitti mesela hamile olduğumu öğrendiğim de doğuma gelebildi fedakarlık gerekiyor ama dediğim gbi ztn hayatın her anında bir çok fedakarlık yapıyoruz sabrediyoruz 
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Komando olursa bir nevi kardeşin yalnız yada sizinle yaşar benim akrabalarim arkadaşlarım hep öyle ha maaşı iyi o ayrı ama psikolojisi kötü 
0 oy
(2,334 puan) tarafından
Bu askerligi öcü gbi gosteriyorlar ams drgil grur duyulacak bsey bnce tek kotu yani ailenden uzaktasın 1.5 2 senedir dgru duzgun gornuyoruz ailemizi ama sukur canlari sagolsun
0 oy
(879 puan) tarafından

Asil kardesine sormak lazim omur boyu bi namlunun uçunda yaşayacak birini beklemeye sevmeye basina bisey gelse her daim yaninda olmaya hazir mi?

Asker beklemek zordur..
(879 puan) tarafından
Tamam da simdi sen neden bana laf sokmanin pesindesin dunya da olen insanlarin farkindayim sukur sen ilce de olabilir rahat askerlik yasiyor da olabilirsin sehit mertebesinde olduklarini da biliyorum evet terorist de kovalamiyor kimisi dogrudur peki bu arkadas neden boyle bi soru soruyor herseyiyle bilmek icin ya da ogrenmek icin degil mi?
Bende soyluyorum asker beklemesi her yigidin harci degildir bakma sana kolay olani dusmus ki sana da kolay degil..
0 oy
(415 puan) tarafından
Eğer gerçekten seviyorsa bunu dusunmemesi  gerekiyor benim fikrim bn eşimin asker olmasını çok isterdim o üniforma içinde  görmeyi çok isterdim ama normal askerliğini zor bir yerde yaptığı için vazgeçti 
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Esim komando subay dogum yaptim geldi 15 gun sonra bi daha gitti 2 ay yoktu oglumla annem kaynam arasinda döndük durduk

Evimize getirdi bizi bi aksam var gördüğümüz ondada boş birakirlarsa surekli birileri arar tabura gider biz oglumla hep yalnızız mesela.nobetler oyle sabah gider ertesi gun aksam gelir. 2 senelik evliyim alistim

Oglum 6 aylik mesela kimsem yok esim desen geliyo cogu zaman gidiyo oglum uyku uyumuyo artik çöktüm yorgunluktan halim kalmadi bunada şükür yinede

Eşimle kahvalti yapabildigim yemek yiyebildigim her an cok kiymetli bizim için

Gercekten seviyosa katlanir 
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Canım şimdi girdiği bölüme göre değişir benim eşim jandardarma asayişte ilçedeyiz kaynım veteriner jandarma o suriyede hava kara trafik nereye gideceğini bunlar belirliyor bi nebze ama aile özlemi gerçekten zor ki ben bekarken  ailemle yaşamayan biri olarak ailemi çok özlüyorum tabi bi süre sonra alışıyorsun özlem devam etsede kardeşinde biraz sosyal biriyse arkadaş edinir bikactane komşu falan , iş yerinden esinin arkadaşlarının eşleri oluyor yani zaman geçiyor bi şekilde bende eylülde evlendim ama iyi tanısin ha deyipte gelinmıyor aile evine hayırlısı olsun kardeşinin adına.
0 oy
tarafından
Sadece gurbetçi olmak zor bi de alanı da çok önemli hava kara deniz hangisiyse benim eşim havacı ankaradayiz çok rahat 24 48 çalışıyor doğu bölgelerine göreve gitmiyor arkadaşı kara komando aniden tayinini çıkardılar üstüne suriyeye gönderdiler eşi 2 çocuğunu ankarada bırakmak zorunda kaldı zorlukları da olur haklarında hayırlısı olsun 
0 oy
(6,810 puan) tarafından
Bana göre çok zordu canım hemde çok etrafında kim varsa askerle evli olan pek mutlu olan yok ama tabi her insan bir değil iyi olan var mı var
0 oy
(913 puan) tarafından

Hep ama hep bekliycek canım benim eşim 2 yıldır bu meslekte öğrendiğim hasretlik sabır bekleyiş...

Maddi açıdan kimseye eyvallahi olmaz tutmasını bilirse onun dışında tayin olayı eşini sever sayarsa hetyere gder peşinden sorun olmaz hep doğu olucak die bişi yok biz şuan izmirdeyiz seneye Doğu gdicez benim eşim jandarma komando

Mesleğin yarısi doğu yarısi batı geçer ama gönülden sevip istemezse yapamaz aklınızda olsun zordur ama gururludur<3Asker eşi olmak!

0 oy
(1,234 puan) tarafından
Canm bn asla dedim tegmen bile olsa varmam askere dedim cnku herzamn herseye hazrlikli olmn lazm allh korusun bn dayanamam yani gor3ve gidecek geceleri onu dusunucem filan yoksa polis filan cok istedi ama bn azcik aşım agrisiz basim dedim esim suan asgari ucrete calisiyo uzman olsa bana eve herseyi alsa tek yediktn snra ne anlami kalir ki velhasil kelam egwr surekli bi korkuyla yasamaya razysa cocugunda kendini mutlu edecegine inaniyosa evlensin cnki mutlu oldugun biriyle yasadingn 1 yil mutsuz oldugun biriyle yasadgn 10 yila deger allah askerlerimizi korusun
0 oy
(847 puan) tarafından
Valla canım aileden uzak olmak istemiyorsa mesela evlenmesin. Çünkü gurbet çok zor. 1 yıldır evliyim elhamdülillah ha bana göre yararı çok çok şükür. Asker eşi olduğum icin gurur duyuyorum. Beyim astsubay. Lojmandayım. Yasaklar varken bile biz çok şükür Bu kisitlamada değildik. Vs. Ordu evleri mis gibi oralarda tatil konaklama herşeyi yapıyoruz. Allah devletten msb den razı olsun. Ama gel gelelim ailenden uzaksın. Hele şu hamilleligimde çok aradım. Ama düşünüyorum da her asker eşi böyle. Lojmanda komşularım var ailemi unuttururlar saolsun. Asker eşi olmak herkese nasip olmaz. Bilemiyorum canım nasip kısmet.hersey. 

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 312 göst.
17 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Amine su (3,419 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 202 göst.
8 Haziran 2022 Aile kategorisinde Toprakkokusu176 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 702 göst.
10 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 246 göst.