0 oy
628 göst.
Diğer kategorisinde (817 puan) tarafından

15 günlük anneyim ve şimdiden söylenmeye başladım. Yardım edenim yok bütün gün eşimi bekliyorum yemek yemek ,duş almak,ihtiyaçlarımı görmek için. Mutfağa gitsem başlıyor ağlamaya bi zeytin peynir alıp çıkıyorum ben de. Eşim geldiğinde söyleniyorum bi duşa giremedim bi yemek yiyemedim diye. Üzülüyor o da, kızımızı istemiyor musun diyor ,annemi çağıracağım yardım etsin diyor :(

10 Cevaplar

+1 oy
(216 puan) tarafından

Ayy cnm valla sukret esin anlayisliymis cogu es kavga edio daha cok sakin ol sabret buyuyuynce biraz sakinler biraz

-Reklam-
+1 oy
(44 puan) tarafından

Alışırsın yavaş yavaş insan ilkten çok bunalıyor sonradan düzene oturuyor herşey ben bebegim ne zaman uyursa o zaman iş yapıyorum bazen çok bunalıyorum wc bile gidemiyorum bırakıp ta yemek bile yiyemiyorum o uyudukça anca :)  sabırlı ol 

(817 puan) tarafından
İnşallah düzene girer canım ,zormuş gerçekten annelik. Hiç böyle tahmin etmemiştim. Bebek yapalım demek kolaydı :)
(44 puan) tarafından
Hahaha bebek yapmak kolay hamilelik kolay en zor olanı bebek bakmak ama herşeye değer  benimki 2.5 aylık oldu oyun halısına alıştırdım orda oynarken 1 saat te olsa iş yapa biliyorum
+1 oy
(246 puan) tarafından

Ev işlerini düşünme zaten çoğu kadın bunları yaşıyor yanında işleri yapacak biraz çocuğa bakacak bir insan yoksa. Benim de kaç gün banyo yapamadığım oldu. Hadi vaktin oluyor bu sefer halin kalmıyor uyumak istiyorsun yine yapamıyorsun. İlerleyen zamanlarda rahatlayacaksın. Ben de ağzıma bir şeyler tıkıp geçiriyordum günleri ya da uyuyorsa hemen pratik bir şeyler hazırlayıp yiyordum. Ben de eşim gelsin diye beklerdim hatta bazen mesaisi olurdu da ben de ne mesaisi banane işi bırak gel diye ağlıyordum sinir bozukluğundan ama hepsi geçiyor. 

+1 oy
(149 puan) tarafından
Üzülme annesi o şuan senden güven duygusunu almak istiyo.. onun ihtiyacları senden bi adım daha önde olcak. O da ortama uymaya çalışıyo, bakıyo yanında kimse yok ağlaması çok normal.. ona sevgiyle yaklaş her zaman, varsın yemekler çamaşırlar, ihtiyacların kenarda dursun yeterki o korkmasın sana bağlı kalsın zaten o güveni senden aldıktan sonra o da ağlamayı bırakacaktır biraz sabret.. 
0 oy
(242 puan) tarafından

Alisacaksin merak etme. Zaman kolla şimdi her şeyi isdediyin vakit yapamicaksin her şeyini bebegine gore yapicaksin. 

(817 puan) tarafından
Aynen öyle kaçıncı ayında rahatlamaya başlayacağım merak ediyorum.
(242 puan) tarafından
Zamanla alişicaksin 5 6 aydan sonra
0 oy
(71 puan) tarafından

Üzülme ilk başlarda eğer imkanın varsa yardıma biri gelmeli ki gelsin bence Bi entegre olma süreci yaşıyorsun ilk zamanlar bende sıkıntılar yaşadım ama zamanla hepsi oturacak kişisel bakımından tut başka işleri yapmaya fırsatın olcak Bu bi süreç geçip gidecek Şimdilerde sana yardımcı olacak biri annen kaynanan biri olursa bu senin için çok daha iyi olur canım.. 

(817 puan) tarafından
İmkanım olsa haftada birkaç gün bi yardımcı çağırırdım canım valla hiç değilse evin işini yemeğini yapardı. Gurbettr olunca kimse de yok yardıma çağırsam.
0 oy
(2,484 puan) tarafından

yerinde olsam kimseyi cagirmam heleki kaynanayi ben cagirdim da noldu 12 gun oldu kadın oturuyo sadece ne bebekle ilgileniyo ne bi iş yapiyo bu gun ocagimin halini gordum 3 kere yag cozucu ile sildim hala lekeler var . geceleri sozde yanimda duruyo sadece yatiyo hic uyanmiyo insan bi der emzir kizim ver gazini ben cikartip pispisliyim ama yok

(817 puan) tarafından
Ay canım kayınvalidemin hakkını ödeyemem 1.5 hafta kaldı ama o  kadar ilgilendi ki.
(452 puan) tarafından
Bnm kaynanamda 4ay kaldı yanımda ve tam tersine ev işlerine yardımcı olacağına tüm ilgisini bebeğime verdi. Öğleden sonrada saat 4gibi bi çıkıyordu gezmeye akşamın 7/8inde geliyordu eve.
(2,484 puan) tarafından
Benim şansima bak :((
(452 puan) tarafından
Sevgi, ne şansı cnm olmaz olsun öyle şans, daha hamileyken kararlıydım sallamaya ve özelliklede kucağa alıştırmiycaktım ama kaynanam hep yapma dedikçe tersini yaptı yetmezmiş gibi doktorumuz çay verin demişti bize sürekli ağzında çay biberonuyla uyutuyordu, geceleride ben çekiyordum çünkü sürekli ağzında biberonla uyumak istiyordu cnm.
En fazla 20gün emzirebildim oğlumu, bitaraftan kaynanamın yapma alıştırma dediğim şeylerin tersini yapıp sinirimi bozması diğer yandan anneme memleketime olan özlemim bir yandanda lohusa psikolojiisi sütüm azalmaya başladı oğlum doymuyordu mecbur mama takviyesi yaptım ama sütüm çoğalsın diyede uğraşıyordum, sonra oğlum mamadan kabız oldu yok işte anne sütü içse öyle olmazmış mamadan oluyormuş falan bir kaç kez sürekli tekrarladı bu lafları sankii suçlusu bnm sanki bn istedim kesilmesini en sonunda patladım dedim emzirmicem yaa o bnm çocuğum ister mama veririm ister emziririm kimseyi ilgilendirmez dedim, ve ne yazık ki onca uğraşlarıma rağmen sütüm kocaa bir günde anca bi yemek kaşığı kdr çıkıyordu.
Kaynanam gideli bir ay oluyor artık ve ben oğluma kucağı sallanmayı ve biberonu unutturdum öyle bir kurdum ki düzenimi saat gibi tıkır tıkır işliyor keşke diyorum keşke hiç gelmeseymiş.
0 oy
(816 puan) tarafından

valla canim bi sekilde alisman lazim. bnim iki tame biri bir aylik diger 3yasinda. buyuk oglum kiskandigimdan bebek gibi davranmaya basladi yemek yediremez oldum kardesi gibi sut icmek istiyor çisin8 ogretmistim fakat kardesini gorunce altina yaomaya geri basladi kardesi agladikca oda agliyor. bn bebekle ilginenince evi dagitiyor hopluyor zipliyor yasak ne varsa yapiyor dikkat cekmek icin uyku desen ikisindede yok evin içi suriye çadıri gibi kendimle ilgilenme kahvalti yemek hak getire hic birsey yapamiyorum sinir sitres cabasi

(817 puan) tarafından
İşin zor gerçekten ben açıkcası ikinciyi düşünmüyorum tek çocuk yeterli bana. Psikolojim kaldırmaz.
0 oy
(225 puan) tarafından

Ayyy gozum korktu valla bende bir an once dogsa diyorum

0 oy
(38 puan) tarafından

Bende 20 günlük anneyim ve iki oğlum var üstelik ikiside okullu bende artık kafayı yemek uzereyim yine senin esin anlayışlı benimki aksine eşim söyleniyor susmuyor bebegim geceleri bak bu saat olmuş halen sallıyorum eşim olacak adam birkere olsun kalkıp niye ağlıyor ilgileneyim bile demiyor bebegi kendi istedi olsun diye ama hiç ilgilenmiyor sezaryanli halimle zorla bakıyorum çoğu zaman dikiş yerim acıdan sızlıyor kaç kez sinirimden ağladım ama bizi bizden başka düşünen yok galiba

(817 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Rabbim gücünü veriyor sen de sabırlı olmaya çalış benim gibi.
(38 puan) tarafından
Amin amin sabretmekten başka çaremiz yokki zaten annelik çok zor çoook

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 896 göst.
6 Mart 2024 Aile kategorisinde Seldaa (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 235 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tuba Y (747 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 529 göst.
31 Ekim 2019 Aile kategorisinde ♥️Leylaaa♥️ (343 puan) tarafından soruldu