+1 oy
510 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Şimdi  açılma oluyomus ya doğum için.  O vajina yırtıliyor  mu ona mi açılma  deniyo.  Ikinci sorumda  dikiş attı diyorlar  ya vajinaya mi atlıyor ve ağrı oluyor mu yoksa uyuşturuyorlar mi diekrken ve dikiş olmasa kendi kendine kapanmaz mi eskiden evde doğuranalra  dikiş atılır miydi yoksa kendi kendine  mi iyileşirdi ?

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yok kız ne yırtılması rahim acılıyo.

Evet vajınaya atolıyo iç ve dıs dıkıs uyusturuyolar ama bende uyusmadı 5 kere uyusturdular bendeki hassas dokuydu. 
tarafından
Offff  offf :((
tarafından
Kız korkma binde bir olan şeydi bende ki doku hasasiueti
tarafından
Hadi ya ...
tarafından
Normalde hissetmessn ama bana 5 kere uyusturucu vurdular uyusmadı hissetsm o yüzden
tarafından
Ne zormuş  seninki ya
-Reklam-
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Açılma esneme oluyor

Yırtılma falan olunca dikiş oluyor 

Ilk doğum iki dikiş

2 doğumda yok uyuşturuyorlar pek bi ağrı yok zaten yada az olduğu için ben bilmyrm
tarafından
Yırtılma bebek ciktigi için mi oluyor .  Ay  uyusturulmasi iyi bari
(3,669 puan) tarafından
Ewet bazen bebeğim başı çıkmayınca yardım olsun die doktorda makas atabiliyor ama hiç hissetmiyorsun
0 oy
(274 puan) tarafından
Açılma içden olan bisey kız his etmiyorsun onu zaten 

Eskiden bebek vajinayı yırtardı makas değmediği için dikiş te olmazdı şimdi makas atılıyor metalin deydiği şey kolay ilesmez aci çok his etmiyorsun uyuşturuyorlar orayı 
tarafından
Ay bende kafamda ne senaryo kurdum bari insan acı cekyor  dgruyor  ama dikiş atılmasına nasıl dayanır ki dedim demekki iğneyle  uyuşturuyorlar.. keske hiç  kesik atmasalar  acaba o kesik acyomu
(274 puan) tarafından
O an hicbir sey his etmiyorsun sonra dikisler ağrıyor ama :/
tarafından
Offff :( ne zor hamilelik doğum ve sorası yaaa
0 oy
tarafından
Açılma çok içerde rahim ağzında oluyor kesik olmazsa dikiş olmaz ama hastenede hemen kesiyorlar çabuk olsun diye dikis atılırken uyuşuk oluyor tabikisi 
tarafından
Ama uyuştursalar  bebek nasıl çıkacak ki? Yani
tarafından
Niye cikmasin ne alakası var da
tarafından
Şimdi uyuşturdular  ya kesik icin tabi bzde sancı çekyoz  o esnada . Uyuşukluk bizim sancimizi  da kesmez mi demek istedim
(657 puan) tarafından
Niye çıkmasın çıkana kadar ıkın diyorlar bebek çıkana kadar ıkınıyorsun durduk yere çıkmıyor bebek doğum masasına yattığın esnadan doğana kadar ıkınıyorsun
tarafından
Canim yanlisin var  benim.ikimci dogumumda makas kesisi yoktu ama yirtigim coktu cokta dikisim vardi...
0 oy
(41 puan) tarafından
Benm vajina 10 cm acildi ama bebek cikmadi makata kadar kestiler 
tarafından
Makasla mi  ay bebek mi büyüktü onda  mi
0 oy
(120,138 puan) tarafından

Cevap 1: acilma dista degil rahim icinde oluyo distan belli degil dr parmagini sokup anliyo  

Cevap 2:dikis vajinaya atiliyo ben hic bisi hissetmedim sadece dikildigini gordum
tarafından
Off nst  den anlaşılmıyor mu açılma acaba
(120,138 puan) tarafından
Hayir alttan muayene olunca anlasiliyo dr parmagini sokup bakmasiyla anlasilir
tarafından
Offf :( bende nst  bağlıyorlar ordan anlaşıliyordur   diye  düşünüyodum
0 oy
(333 puan) tarafından
rahim bir kas...yirtilmaz.aciliyor.yirtilan vajina cikisi ve biraz alti..atilan kesik isleminede epizyotomi deniyor..daha rahat dogsn bebek diye atiliyor..oralar dikiliyor.
tarafından
Of  işte dikiş kulağa korkunç gelen bir kelam
(333 puan) tarafından
uyusturucu vs veriliyor bildgm kadariyla..kendini korkutma..normal dogum en gzueli en iyisi..cabucak toparlanirsin..
0 oy
tarafından

Acılan yer vajina değil rahim. Sen rahmini dışardan göremezsin o bir pamak boyu derinde o yüzden parmak sokarak bakabiliyorlar bu bir. Dikiş atılan yer vajinadan makata doğru acılan Epizyotomi kesiği. Bunun rahmin açılmasıyla bir alakası yok zaten rahim 10 cm açıldığında doğuma alınırsın ama vajina doğum sırasında açılır yeterli acilmadigında doktor keser ve diker bu iki. Dikiş atılırken nasıl oluyor bilmiyorum ben dikişsiz doğurdum bu da üç :D

0 oy
(2,891 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Açılma pelvis adlı kemikte oluyor taa içerde rahmi kapalı tutan halk arasında leğen kemiği adıyla bilinen kemik yoksa açılırken yırtılan falan yok :)

Vajina girişine atılan düzgün Bi kesi dikiş atınca kolayca iyileşir esnekliği ve yapısı eski haline gelir ama eskiden çok mecbur kalmadıkça kesi atılmazmış bu da iki ucu birbirine uyumayacak düzensiz yırtık lar anlamına gelir ama herkeste yırtık olacak anlamına gelmez kasap gibi herkesi de kesmiyorlar esnekliği yetersiz ise bebek için riskli Bi zaman dilimine girilirse kesiliyor kesilmez se de bazen yırtılıyor ve yırtık lara dikiş atılmaz sa vajina estetik yapısını kaybeder eski haline Bi daha dönemez

Ve tabiiki uyuşturucu ile kesip dikiliyor kesimden değil yırtık tan korkun iyileşmesi düzelmesi daha zor

Eskiden evde yapana kanaması çok değilse mecbur değilse dikiş ve kesik atılmamış hiç kendince iyileştiğini söyleyenler de son durumundan hiç memnun değiller

Bi baktımda yorumlarda hiç doğru bilgi yok neredeyse ne yazık kimse açılan yeri bile bilmiyor tam

0 oy
(12,516 puan) tarafından

Rahim açılır sancı ile.

Eğer gerekiyorsa epizyo yani kesi atılır ki genelde atıyorlar sonra o dikilir 
Ya da o an yırtılmalar olabilir ıkınırken vs o da dikilir 
Bende olmadı epizyo dikis

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 227 göst.
22 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Sahra.oo (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 524 göst.