0 oy
569 göst.
Diğer kategorisinde (242 puan) tarafından
Kızlar biraz önce postum adıma açtım tekrardan orası çok  karıştı :) şimdi aramızda açık bayanlarda olduğu için mantık olarak soruyorum. Önceden açık olan ama artık kapanmış birisinin açık fotoğraflarının başkası tarafından görübmesi normal midir mesela erkek olarak kuzeni yigeni vs vs olarak soruyorum:) geçen gün büyük ablamla tartıştık bu konu da baya ciddi sizinde görüşünüzü almak istiyorum şuan konu olarak bunu buldum  varsa aklında başka bir konu olan onu yazsın konuşalım

16 Cevaplar

+1 oy
(123 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
canım tabiyki günah ben de açıktım evlendikten sonra kapandım sosyal medya dan vs hemen açık fotolarımı kaldırdım hatta kapalı halimi bile koymuyorum artık hiç resmim yok birsürü yabancı insan var kapalı dahi olsam görmeleri doğru değil bence tabi bu benim görüşüm koyanlara lafım yok

nikâh düşen herkese günah canım kısaca  yiğeni ablasının abisinin oğlu onlardan bişey olmaz 
(242 puan) tarafından
Evet bende aynı şekilde bekarken açıktım evlendikten sonra kapandım anlattıgım şey benim başımdan geçti kuzenime bunu bir türlü anlatamadım eski fotograflarımı oğluna gösteriyor kavga ettik tabi
(123 puan) tarafından
yani yaptığı ayıp bide uyarmışsın günahı artık onun boynuna
(242 puan) tarafından
Öyle tabi umarım bir gün anlar bir tek o değil herkes bizlerde allah hepimize hidayet etsin
(1,307 puan) tarafından
Tabi ki de günah canm arkadaşın da dediği gibi nikah düşen herkeze günah dikkat etmek gerek
-Reklam-
0 oy
(2,548 puan) tarafından
Tabikide normal değil kapandiysan önceki halini kimse görmemeli eşinden başka 
(242 puan) tarafından
Dimi hem dinen hem mantıken de böyledir bir türlü anlatamadım:) kendisi açık ve saygı duymuyor ayrımcılık yapmak için söylemiyorum ama cehalet söz konusu bana diyor ki sen onunla büyüdün hafızasından senide silelim o zaman senin açık halini biliyor  şaka gibi
(1,307 puan) tarafından
Önce den ole görmüş olması şimdi de görebilir anlamı na gelmiyo ki ne kadar saçmalar ya o cahil cahil konuşsun bacm boşver ya sen dikkat et
0 oy
(48,634 puan) tarafından
bilemedim ☺️ gormese iyi olur canim
0 oy
tarafından
Kattiyen normal bir şey değil canım 
(242 puan) tarafından
Kesinlikle değil bencede:)
0 oy
tarafından
Bence normal degildir 
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Dini olarak uygun değil canım zaten allah için kapanmış göstermemeye dikkat ediyor neden görünmesini isterki bi insan 
(1,254 puan) tarafından
Cahilce kuzum bende acıktım kapandım eşimle biraz da ha kapandım dikkat ediyorum eeeee insanlar geçmişimi biliyo diye kazanmayayım devam edeyim ozaman ne saçma gülüm ya
(1,254 puan) tarafından
Kazan değil kapan olacakti
(242 puan) tarafından
Evet dimi bana eski günahlarımdan bahsediyorlar sen böyleydin şöyleydin şimdi bize hocalık mı yapıyon vs vs ve bunu yapam da ailem ne kadar acı
(1,254 puan) tarafından
Kimin geçmişi dört dörtlük önemli olan o.hatalardan pay çıkarmak boşver canim
(1,307 puan) tarafından
Kimse önceden hatasız olmaz hatta herzamn ole diyen insanlar sadece cahillik yapıyo başka bir şey değil işine gelmeyen insan lar ole der önceden sen boleydn şimdi hocalkmı ypıysn gerekiyorsa evettt de önceden bilmiyodm şimdi öğrendim bildiğimle amel ediyorum de ben Allah için kapandım de sanada tavsiye ederim de bu tür zihniyetteki insan lar hiç bitmicekmi ya
0 oy
tarafından

Kapandiusan açık fotoğraflarını görmelerinin bi anlamı yok ha canlı görmüşler ha fotoğrafta kapandıktan sonra her konjda dikkatli olmak lazım fotoğraf dahi olsa 

0 oy
tarafından
Soyle düşünmek gerek. Açıkken kapanmak nedir. ? Rabbim bugüne kadar emrine aykırı yaşadım ama artık biliyorum ve itaat ediyorum. Özür diliyor ve af diliyorum. Bir daha haram bakışlardan kendimi koruyacağıma söz veriyorum. Ve pişmanım. Gerçekten pişman olan insan değil fotoğrafları silmek o fotoğrafları yakar. Çünkü ıçinde suçluluk ve pişmanlık vardır. Insan pişman olduğu şeyleri unutmak hatırlamamak ister. Hakikî pişmanlık varsa ıçinde o fotoğrafları yok eder ve hatırlamaz. Bu benim görüşüm elbette Allah'ım doğru yoldan ayırmasın. 
(242 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim :) fotograf bende değil onunda telefonunda varmış silmesini söylememe rağmen silmemiş o da ayrı birşey tabi
tarafından
Doğrudur canim böyle açıklarsan belki siler hak yani bu
(242 puan) tarafından
Kendisi  haşa kabul etmiyor benim kuzeninmiş beraber büyümüşüz hafızasını da silelim o zaman gibi şeyler söylüyor.  Küfre düştüğü için uğraşmayı bıraktım
tarafından
Anladım canim Allah hidayet versin
0 oy
tarafından
Gunah tabi canim. 

Yani şimdiki erkkeklerin zihniyeti baska calisiyor. Carsafli kadinin bile fizigini hâyal edip erekte olabiliyorlar. Bu kuzen bile olsa böyle. Ki ayak bileginden bile erekte olanlar varmış.  Gerisini sen düşün  
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Kesinlikle günah canm sadce sana helal olan kişiler görebilir bunlarda 

Baban deden kocan dayin amcan varsa abinin oğlu kızkardeşinin oğlu bunlar dişi herkese haram kimse acik saçını görmemeli Allah icin kapanan birisi neden acik saçını haram olan birine gostersinki
(242 puan) tarafından
Aynen öyle canım doğru diyorsun ben göstermedim yanlız kuzenim göstermiş oğluna bende tartıştım olmaz diye
(2,849 puan) tarafından
Hmm anladim canim
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Ben uygun bulmuyorum canım.. :)
0 oy
(3,458 puan) tarafından
Tabiki de günahtır canım çünkü açıkken namahrem in saçı yada mahrem yerleri görmesi günahtır. Eskiden açık olsa da fotoğrafta bile namahrem in görmesi haram olur
0 oy
tarafından
Kapalı bi bayanın asla açık resmi olmaması gerekir vücut hatlarını belli etmeyen makyajsız! Düzgünce kapanmalidir kuzenine günahtır sadece nikah düşmeyen kişilerin yanında açık  olabilir büyükbaba kayın baba erkek kardeş yiğeni dayi ve amca bunlara günah değil-dir ama kuzene nikah düşer kayinlari 'na günahtır katiyyen olmaz şimdiki kapalılıklar zaten kapalı değil makyaj pantolon sus olarak kullanıyor bir nevi yakışıyor diye kapanani bile gördüm 
(242 puan) tarafından
Malesef öyle bazen bende görüyorum sözde kapalı ama tesettüre dair birşey yok. Şimdi zenginlerin elinde moda olmuş tesettür çok yazık allah hidayet nasip etsin
tarafından
Amin canm
0 oy
(220 puan) tarafından
Aslında kadın baştan ayağa kadar mamahremdir buna yüz de dahil ama ben de dahil şimdi çoğu insan bunu uygulamıyor
tarafından
Evet farz olan carsaftir ben şuan çarşaflı değilim ama vücudumu belli etmeyen şeyler giyyorum makyaj pantolon asla giymiyorum hocalardan çok dinledim pantolon giyinip makyaj yapmaya gire çok çok iyiymiş ama dapdar giyyip başıni kapatana sinirim ilk başta bende gıdım kendime çok kızıyorum dinle baş örtüsüyle resmen dalga geçiliyor
(220 puan) tarafından
Aslında sadece kuran ve sünnete bakarsak bizim de yaptığımızın onlardan farkı kalmıyor, tabi hepimiz bu yaptığımız için ayrı ayrı hesap vericez. Hele o kafasını hörgüç gibi kaldıranlar nasıl hesap verecek Allah bilir
tarafından
Yanı tabiki ben yapmıyorum başımı öyle çok şükür öyle o tokalardan ne den yok uzun elbiseler giyyorum vücut belli etmeyen ama tabiki doğru olan çarşaf kesinlikle
(242 puan) tarafından
Allahım hidayet versin
(220 puan) tarafından
Evet doğru olan öyle inşaallah bir gün biz de layığıyla kapanırız
Amin
0 oy
tarafından
Gunahtır kuzeninle sana nikah düşer ve kapandıktan sonra acık resim elde olsun sosyal medyada olsun olmamalı canım 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 828 göst.
3 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Sufiye (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 427 göst.
3 Ocak 2024 Aile kategorisinde Gadasini aldigim (552 puan) tarafından soruldu
+1 oy
30 cevap 1,429 göst.
22 Haziran 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde 29.07.2018 (2,388 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 402 göst.
12 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,215 soru

11,351,626 cevap

34,822 kullanıcı

...