0 oy
1,250 göst.
Diğer kategorisinde (553 puan) tarafından
Bir dönem merak edip almıştım okumak için şimdi benim bununla işim bitti çocuklarda yavaş yavaş büyüyorlar beyinlerinin karışmaması için bu kitabı  imha etmem lazım ne yapabilirim?? 

18 Cevaplar

+3 oy
tarafından
düzenlendi
Tekrar yorum yapma gereği duydum. Malesef insanların çoğu bilgisiz bu konuda. ARKADAŞLAR ŞUAN Kİ ETRAFTA OLAN İNCİL GERÇEK DEĞİL İNSAN ELİ İLE KENDİ ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA DEĞİŞTİRİLMİŞ BİR KİTABI NASIL KUTSAL SAYARSINIZ?!! DEĞİŞTİRİLMEMİŞ TEK KİTAP KURANI KERİMDİR DİĞERLERİ HEPSİ DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. LÜTFEN BİRAZ ARAŞTIRMA YAPIN BİLGİ SAHİBİ OLUN!! SONRA BURDA AAA YAKMAK SAYGISIZLIK DEMEYİN. ASIL İNCİLİ DEĞİŞTİRENLERİN KENDİSİ KENDİ DİNLERİNE SAYGI DUYMADAN GERÇEK İNCİLİ YOK ETTİLER. 
(236 puan) tarafından
Katılıyorum.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Canım kütüphaneye verebilirsin 
(553 puan) tarafından
Süper fikir sağol kuzum vallahi hiç aklıma gelmemişti
tarafından
Ne demek canım :)
+1 oy
(3,036 puan) tarafından
Bulunduğun şehirde kilise var mı hic varsa oraya ver yani incil tevrat zebur , kurani kerim gibi değil insanların değiştirdiği bir kitap ama ne kadar iyle olursa olsun rabbimin izleri var içinde  ya hristiyan birine ver yada kliseye
(553 puan) tarafından
Tamam canım sağol en doğrusu kütüphaneye vermek
(3,036 puan) tarafından
Evet olabilir oda mantıklı ama sakin yakma sonuçta bazi ayetler indi mi değiştirildi mi bilemeyiz
+1 oy
(1,113 puan) tarafından
Okudum yorumlari sen zaten yapman gerekenin en dogrusunu bulmussun canim acip okuduguna gore belliki her dine saygın var bende sana cok saygi duydum tabiki en guzeli bizim dinimiz en dogru kitap bizimki ama sen okumussun icinde ayetler var bilemeyiz hangileri dogru hangileri degismis biri bizim kitabimizi yaksa bu hosumuza gitmez onun icin yakılmasi atilmasi hos bir davranis olmazdi zaten en iyisi kutuphane 
0 oy
tarafından
Yakabilirsin
tarafından
Bir dinin kutsal kitabına zarar vermek çok yanlış. Kuranı yakandan bit farkı yoktur gozumde. Sen onların kıtabına saygı duymazsan senın kitabına saygı duymalarını bekleyemezsın. Oyuzden kütüphane ve kilise mantıklı cevaplar.
tarafından
Kesinlikle şuanki İncil kutsal bir kitap değil tamamen kendi çıkarları doğrultusunda değiştirilmiş yalan yanlış bilgiler dolu kitabı kutsal sayamam. Gerçek İncil onların işlerine gelmediği için ortada yok kimsenin elinde yok. Lütfen bilmeden sizde Kuranı Kerim dışında hiçbir kitabı kutsal saymayın. Çünkü ne İncil ne Tevrat ne zebur gerçek değil hepsi değişti ve insan eli ile yazılmış bişey kutsal değildir!!!
tarafından
Siz yanlıs anladınız beni. Ben kendı kitabımdan baska kitabı saymıyorum ama saygı duyuyorum cunku o dine mensup ınsanlar için degerli. Ve degıstırıldıgıni sadece biz kabul edıyoruz onlar bılmıyor. Ben empati yapıyorum sadece onlar ıcın kutsal bir kıtap. Kımsenın madevı degerine saygısızlık etmemek gerek dıye dusunuyorum. Birde hiç bir seye saygı duyulmayacaksa kıtap komple degısmedı ıcınde ayetlerde mevcut Allah ısmide mevcut. Hristiyan arkadaşım demişti Allah aynı Allah bir ve tek diye. Velhasıl degısmıs olması bız kabul edıyoruz onlar degıl. Biz kabul edıyorhz dıye yakamayız. Bir hristyan dese kuran degıstı yakabılırsın dıye? Aynı bu sekıl empatı yapmalıyız
tarafından
Gerçek olmayan bişeye saygı duyamam kendi içimde. Ve bende o yüzden yakmasını söyledim çünkü içine Allah yazıyo çöpe atamaz yakması en uygunu. Hoş yakarsa çarpılacak değil. Mesela bizde takvim yapraklarında Allah yazdığı için çöpe atamıyoruz yakıyoruz. Yakmak en doğrusu. Kutsal olsa bende yak demezdim.
tarafından
Baskası için kutsal olan bır seyı yakmamalıyız dıyorum. Kutsallığı tartısmıyoruz zaten. Neyse tamam ben anlatamıyorum pes edıyorum. Sevgıler
0 oy
(242 puan) tarafından
Bahçen falan varsa yada balkonun yakabilirsin canım yada saufa sayfa lavobada yakarak imha edebilirsin 
0 oy
(2,840 puan) tarafından
bak bende merak saldim simdi
(242 puan) tarafından
Batıla merak salma canım ya boşver :)
0 oy
tarafından
At çöpe gitsin orjinal değil ki yada soban varsa yak
tarafından
Çarpılacak bise yok sevaba bile girersin okumaman gerekirdi yok et bence  :)
0 oy
(229 puan) tarafından
Bazı arkadaşlar yak demiş bazıları imha et demiş yapma bunu sonuçta oda indirilen bir kitap kiliseye ver 
0 oy
tarafından
Canm değiştirilmiş olsa da ne kadarı değiştirildi ne kadarı ayet bilemeyiz, Allah'ın yolladığı bir hicbirseyi yakmamaliyiz, çöpe atmamaliyiz. Kütüphaneye vermek en mantıklısı ya da sahaflara.
0 oy
(4,949 puan) tarafından
O indirilen değil değiştirilmiş olan ıncil doğru haberden cok insanların uydurduğu saçmalıklar var yakman en doğrusu

Eğer kütüphaneye koyarsan başka bi insan alıp okur şüpheye düşüp dinden çıkmaya kadar giderse vebal alırsın

Mutfakta lavaboda yak gitsin 
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Saka gibi yak cope at falan demisler en azindan saygi duyulmali 
0 oy
(119,248 puan) tarafından
Nerde yasiyon varsa kilise oraya ver yoksa kutuphaneye ver
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Bende cok merakediyorum ve hic okumadim neler vsr ya biraz cahilce bi soru oldu ama:)
0 oy
(138 puan) tarafından
Yakmayın denmişte mesela kuran ayetlerini çöpe atmak günah olduğu için yakılır. Bu saygısızlık değil tam tersi çöpe gitmesi saygısızlık diye yakılır. Yakın diyenlrr art niyetli değil yani bunu belirtmek istedim. Zaten siz kutuphaneye vereceksiniz. Çözüm bulunmuş :)
0 oy
(538 puan) tarafından
İncil tevrat zebur kitaplarını  bilimsel yada tarihsel araştırma  dışında okumak haram diye hatırlıyorum. Yani bir amaç dışında okumak uygun değil gibi bişeydi galiba. Sonradan değiştirildiği içindi sanırım. 
0 oy
(222 puan) tarafından
Bence dursun ne zarari var ki okumak isterlerse onu da okusunlar...
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Eğer ki daha önce indirilen insanlara gönderilen 3 kitap değiştirilmeseydi aslını yitirme Seydi kur'an-ı Kerim indirilmez di haksız mıyım Sonuçta İslam mantık dini saygı dini hoşgörü dini Allah aşkına her söylenilen yanlış anlaşılmasın Sen bir müslümansın doğru mu şuan değiştirilmiş aslını yitirmiş İncil'in senin için Cin Ali serisinden farklı olmaması lazım:) yapılan yorumların çoğuna güldüm Bu yüzden eşke medeniyet saygı sandığımız şeyin yarısı İncili kutsal kitap sayanlarda da olsaydı biz onların dinine bu kadar saygı duyarken Onlar bizim Allah'ımıza Peygamberimize kitabımızda  küfür etmeselerdi

Dinimizi ve tüm dini değerlerimizi aşağılayan her türlü hareketi yapıyorlar onlar bizden nefret ediyorlar saygıda neymiş Tamam biliyorum İslamiyette hoşgörü vardır Çağrı dinidir bir insanı kendi değerlerine saygısızlık ederek kendi inancına davet edemezsin ama öyle bir devirde yaşıyoruz ki benim bugün saygı dediğim şey yarın bir gün çoluğumun çocuğumun sevgisine dönüşür inancıma saygı duymayanın inancına saygı duymuyorum bu yüzden Bakın bakalım onların bizim inancımıza saygı duyar gibi bir hali var mı

İlgili bir soru bulunamadı

379,208 soru

11,351,516 cevap

34,822 kullanıcı

...