0 oy
364 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (365 puan) tarafından
Kızlar hamileyken saç kestireniniz oldumu hiç evleneli 2 yıl oldu düğünden önce kestirmistim simdi dogal olarak baya buyudu belimin aşağısına kadar geliyo ve çok zorlanıyorum helede şu son zamanlarda kapı pencere kapalı bile duramiyorum çok daralıyorym o yüzden seçimi kestiriyim diyorum ama bir batıl inaçta var ki çocuğun omuru kisalarmis galiba sizin bir bilginiz varmı 

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Kız inanmayın şunlara ya ömrü veren Allah saç kesilince ömür mü kısalırmış ben 2 kere kestirdim çünkü boyatamıyorum bakımsız oldu doğum sonrası anca açıcı uygulamak gerekiyor saçıma mecbur beklicem kestir inanma bu saçmalıklara tabi ki :)

(365 puan) tarafından
Ya inanmamm aslında böyle şeylere ama genede bi dusunuyo insan ister istemz
-Reklam-
0 oy
tarafından
yani canim ne yazilir bu soruya cevap olarak . ben kestirdim (Allah korusun ) cocugumun omru kisaldi diye cevap mi verelim :( batil inanç iste 
(365 puan) tarafından
Valla bilmediğim için soruyorum bende canım her dilden bisey cikiyo ondan kafam karıştı canım
0 oy
tarafından
Valla benimde cok uzundu sacim bahtil inanc ama ben kestirmedim ilerde rabbim korusun bisey olursa kendimi suclarim
0 oy
(49 puan) tarafından

batıl inanç canım ben kestirdim kuaförde aynısını söyledi dedim nerde hadis nerde ayet saçma sapan hurafeler işte:ermm:

(365 puan) tarafından
Amaan demi ya  kestiriyim bari
0 oy
(7,402 puan) tarafından

Tabiki batil inanc canım. Ben ikinci gebeligim ikisindedr kestirdim. Gonul rahatlığı ile kestir. Sacla olsaydi ömür. Sac kestirmeyen hic bir annenin bebegi olmezdi:blink:

(365 puan) tarafından
Haklısın valla
0 oy
tarafından
Kestirmedim hamileyken ama keske kestireymisim ugrastim sicaklarda belime kadar saclarla.kestir canim bebegin omrunu allah vermis sac mi kisalticek
(365 puan) tarafından
Haklisin canım kestiriyim bari
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Yüce rabbim yarattığı kulunun ömrünü bi saç kestirmeye mi bağlayacak canım. Çok saçma bi batıl inanç bence. Ana rahmine düştüğü an Allah korusun öleceği gün bile belli olan bi varlığın ömrünü aaaa annesi saç kestirdi ömrü şu kadar kısaltcaz mı diyecek tövbe haşa yani. Ben 3 kere kestirdim hamilelik boyunca ve kesinlikle inanmıyorum bu saçmalığa 
0 oy
(104 puan) tarafından
Canım benim seninde dediğin gibi batıl inanç ilk gebeliğimde kuaförün önünden geçmedim 16.haftada kaybettim 2.gebeliğimde saçımı kestirdim şuan oğlum 2 aylık çok şükür 
0 oy
tarafından

Bizdede sac kesilirse cocugun aklı kısa olur denilir ama ben kestirdim :D

0 oy
(5,938 puan) tarafından
Hamileyken 2 kere kestirdim. Batil inanç bunlar eskilerin sözleri işte.
0 oy
(751 puan) tarafından
Kendini o batıl inançlara inandırma canım ayet göster hadis göster kuranda geçiyor mu o önemli benimkide belimi geçiyordu baya Uzundu küt kestirdim düşün sen. Rabbim saç kesimine göre ömür biçmez unutma ❤️
0 oy
(834 puan) tarafından

:ermm: Ben iki ayda bir uçlardan alıyorum benim saçlarım çok kuru ve kalın uçları bir aya kalmadan kırılıyor çatallanıyor ve beyaz beyaz kopma noktaları ilr doluyor. Ama her ay kesmek istemediğim için hep iki ayda bir keserim. Ve bu hamile olunca da değişmedi. İlk hamile olduğum zamanlar sıfır boyasız saçlarıma boya yapmıştım. Annem geçen gün memleketten geldi saçını ne zaman boyadın bi daha asla boyama vs dedi. Niye anne dedim? Dinen uygun değil vs diyor. Dedim bu hangi din? Ben öyle bir ayet öyle bir hadis görmedim duymadım. Benim hoşuma gitmiyor boyamıcaksın dedi bana. Neymiş kafası kırmızı mi olurmuş nedir yani? Yav zaten hamile olduğumu bilsem boyamazdım ama ben kimyasal yüzünden boyamazdım onun hurafesi bambaşka...

0 oy
tarafından

Bizde de aklı kısalır derler :Dne alakaysa 

0 oy
(3,187 puan) tarafından

Hangi hadiste yada ayette yazıyor ki :)

Kestirdim ben geleceği birtek Rabbim bilir ve o neyi ne kadar nasip ederse o kadar olur.  Hiç kendine eziyet etme benimde uzundu çabukta uzuyir kesdirdim.. şimdi 2 dakikada yıkanıp çıkıyorum boşa tasimişim..

0 oy
(147 puan) tarafından

Nedense ben hamıleyken cok uzuyor saclarım gebeliğim bpyunca 2 kez hatta kendim kestim yani , batıl ınanctır bence eskıden beri gelen birşey ama bir hocadan dinlediğimde bunların batıl ınanc oldugunu soylemişti dilersen kestirebilirsin bence bize o yavruyu rabbim nasip ediyor ne zaman bizden alır sadece o bilir <3

0 oy
(6,360 puan) tarafından
Ben kestirdim cok sacma bence hurafeden baska bjsey degil
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Ben kestiriyorum canim ne varki bunda?
0 oy
tarafından

Arkadasimla biz hep birbirimizin saclarini keseriz. Gecen sene kesiver deyip duruyodu sonra hamile oldugunu öğrenince aaa olmaz dedi. Bildigin azarladim cahil cahil konusma diye :D bu sene ben hamileyim ve hamilelikten once sürekli kesiver deyip duruyodum. Ama cidden öyle cahillikle ilgili olmuyoms. Bebegime bisey olmasindan cok, bsey olursa kendimden bilirim diye korktum kestirmedim ben o yzden

(365 puan) tarafından
Ha ışte bende önce kızartın ama şimdi kendi başıma gelince insan bu tedirgin oluyo ister istemez
tarafından
Valla sacim kalcami geciyo bayada gür ugrasmasi o kdar zor ama son haftalarima dayandim. Lohusaliktan snraya niyetlendim kestirirm diye :)
0 oy
(2,241 puan) tarafından
bende dayanamadim kestirdim valla taranmiyodu artik zaten daral geliyo birde her banyo sonrasi ugrasmak zor geldi . 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 194 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 126 göst.
16 Ocak 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde ikizlerin-annesi (293 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 71 göst.
14 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 217 göst.
16 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,170 soru

11,318,436 cevap

34,765 kullanıcı

...