0 oy
363 göst.
Diğer kategorisinde (421 puan) tarafından
Kızlar bebeğim gayet hareketli karnımda 27 haftalığım yemem içmem güzel hatta fazla kilo bile aldım doktora gittim 3 4 gün önce 5 gün geriden geliyo dedi 1.5 ay önce de 3 gün gerisen geliyodu hareketlerini kontrol et 3 hafta sonra gel bidaha bakalım gebelik zehirlemmesi olabilir dedi. Bende ufak ufak alışverişine başlamıştım hevesim gitti kendime taç terlik falan yapcaktım öyle bıraktım birde burda sürekli yok kalbi durdu yok ölü doğdu yazıp duruyolar onları da görünxe iyice korku sardı beni tabi hiçbişeyin garantisi yok ama şimdi hiçbişey yapmiicam dedim 3 hafta sonra yani 23 haziranda gidene kadar 

5 Cevaplar

0 oy
(291 puan) tarafından
Gebelik zehirlenmesi icin hic belirtiniz var mi? Tansiyon, idrarda protein gibi? 1 hafta geriden gelmesi cok degil aslinda. 
(421 puan) tarafından
Tansiyon ölçüyorum sürekli 13 ü geçerse gel dedi doktor fakat 12 yi geçmiyor 11.6 11.8 falan çıkıyo. Onun dışında idrar da vermiştim protein olsa görürdü sanırım doktor anlamadım ki ya vardır ya yoktur olabilir dedi gönderdi
(421 puan) tarafından
Şimdi baktım tekrar idrar test sonuçlarına protein negatif yazıyor tansiyon da normal
(291 puan) tarafından
Neden gebelik zehirlenmesinden bahsediyor ki o zaman? 1 hafta geride olabilir bebekler.
-Reklam-
0 oy
tarafından
2 hafta önden ya da geriden olması normal diye biliyorum. Başka bir belirti var mı? 
(421 puan) tarafından
Yani ben iyi hissediyorum bebek hareketleri de iyi tansiyon da sürekli kontrol ediyorum iyi neye dayanarak bunu söyledi bilmiyorum
tarafından
Takma kafana, istersen başka doktora görün bir daha.
0 oy
(10,513 puan) tarafından
Kız 1 hafta geriden geliyordu kızım 

14 aylık şimdi diğer bebegimde Aynı 6 aylık hamileyim ama yakaladı gününü 

Gebelik zehirlenmesi için belirti var mı tansiyon gibi
(421 puan) tarafından
Yok canım tansiyon normal gün içinde ölçüyorum neye dayanarak bunu dedi anlamadım zaten çoğu kişi 1 hafta geriden ileriden olması normal diyo
(10,513 puan) tarafından
Kız başka bi doktora mi gitsen ilk defa geriden gelmeyle zehirli gebelik duydum
Iki bebeğim de de var di ama doktor hiç böyle bisey demedi
(421 puan) tarafından
Ya bende anlamadım ki doktorumdan memnunun aslında riskli gebelik ler üzerine perinatoloji prof doktor iyi. Referanslarla gittim anlamadım ya yıldım yeminle yıllardır hamile gibiyim hiç derdim bitmedi :)
0 oy
tarafından
2 haftaya kadar geriden gelmesi ya da ileride olması sorun oluşturmuyor ki neden öyle dedi doktor ?
0 oy
(150 puan) tarafından
Birak taci terligi ben bebege bjle dogru duzgun kiyafet almadim cevremdekiler alma bebege bisey olur deyip durdular ozellikle annemler hevesimi kirdilar 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 350 göst.
9 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 021821 (1,410 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 274 göst.
27 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 655 göst.
19 Ağustos 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,837 soru

11,370,226 cevap

34,853 kullanıcı

...