0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Kızlar şimdi benim eşim seneye bu zamanlarda askerde olacak allahım izni ile 6 ay yapıp gelecek şimdi benim bir sorum var eşim işten çıkınca işsizlik maaşı alabiliyor eşim askerde iken o işsizlik maaşını alabilir mi yani askerde iken de verirler mi ??

Askere gitmeden 2 ay kala patronu kendisi çıkaracak işten 2 ay alacak 6 ayda askerlik sürüyor eşim 1 sene alabilir işsizlik maaşını şimdi benim sorum 2 ay alıp askere giderse o para kesilir mi yoksa devam eder mi para almaya 

10 Cevaplar

0 oy
(1,717 puan) tarafından
Eger düzenli olarak bir iş yerinde 2 sene calıstıysa alabilir. Calısma gününe baglı veriliyor o. Eger 2 seneden fazla calıstıysa 8 veya 10 ay alabilir. Ben 8 ay almıstım
tarafından
Ben işsizlik maaşının nasıl alındığını biliyorum şuan eşim alabiliyor ama hala çalışıyor askere gitmeden 2 ay kala işten çıkacak patronu kendisi çıkardı gözükecek böylece işsizlik maaşı alacak şimdi benim sorum şu o 2 ay alıp da geri kalan aylarda askerde iken de alabilecek mi
-Reklam-
0 oy
(9,730 puan) tarafından
Askere giderken issizlik maasi alinmiyor tazminat alabiliyor diye biliyorum canim
(1,717 puan) tarafından
Esinin hak ettiği para neden kesilsin ki onu anlamadım. Sonucta bu adam calısmıs işsizlik parasını hak etmiş. Ve askere gitmeden 2 ay öncesi cıkacak diyorsunuz. İşten cıktıktan sonra hemen işkura gidip basvuru yapması lazım. Ve 10 gün içinde onaylandı veya onaylanmadı DİE mesaj geliyor. Onaylanınca her ayın 1 ve 5 i günü arasında işsizlik maasını ptt den kendi alabiliyor.
tarafından
Yani askere dahi gitse o para kesilmeyecek mi
(1,717 puan) tarafından
Bak cnm hak ederse kesilmez para. Az önce dedim ya ben diğer iş yerimden cıktıgımda işsizlik maası aldım DİE. 3 ay sonra Baska işe girdim. İşsizlik maası kesildi. O işten kendi isteğimle cıktıgımda basvuru yaptım kabul edilmedi. AMA ÖNCEKİ CIKTIGIM İŞ YERİNDEN HAKKIM OLDUGU İÇİN BEN O PARAYI YİNE ALDIM. HAKKI OLAN PARAYI ALIR. BAK SANA DELİL ATAYIM. İNANMAN İÇİN. BEN O İŞŞİZLİK PARASINI 2017 DE HAK KAZANMISTIM AMA GECEN SENE DEVLET GENE ÖDEME YAPTI BANA. CÜNKÜ HAKKIM OLAN PARAYDI. RESİM ATIYORUM. BAKIN
tarafından
Tamam hakkın olan parayı alıyorsun almışsındır elbette ama askerlik olunca kesilir mi onu merak ettim hakkı evet ama belki kesilir diye düşündüm inşallah senin dediğin gibi olur da kesilmez
(1,717 puan) tarafından
Kesilmez DİE biliyorum. Ama yinede kesin bilgi için işkura sorun. Eger hakkıyla aradan 3 senede gecse aynı ben gibi yine alır. Askere giderken kesilse bile geldiğinde toptan alır daha olmadı. Ama zannetmiyorum
0 oy
(2,758 puan) tarafından
Alamaz malesf askerde oldu için askerde olmasa işden çıkartılsa alırdı 
tarafından
Askere gitmeden 2 ay kala işten çıkarılacak zaten
(2,758 puan) tarafından
Bilmiyom ama canım belki askere gidince kesebilirler issizlik maasnı
0 oy
(1,008 puan) tarafından
Ben simdi.postun uste çıksın diye yorum yapayım.esim.uyaninca ona sorayım bu konulardan.anlar biraz patron çıkaracak ki işsizlik maaşı alabilsin ama.askerlik.var tmm.dir 
tarafından
Tamam haber bekliyorum senden patronu kendisi çıkarınca maaş alacak eşim ve almaya başladıktan 2 ay sonra da askere gidecek o para kesilir mi almaya devam eder mi onu merak ediyorum sadece
(1,008 puan) tarafından
Anladim.sorunu canim biliyorsa mutlaka yazicam
(1,008 puan) tarafından
Canim.sordum esime askere gittiği an kesilir döndüğünde devam.eder askerdeyken alamaz dedi
tarafından
Saol canım teşekkür ederim
0 oy
(1,717 puan) tarafından

Resimi oradan yükleyemedim buradan atıyorum

image

0 oy
(470 puan) tarafından
Askerde iken işsizlik maaşı veremez devlet.issizluk kadının sartlarini sağlaması gerekiyo alması için sağlayıp iki ay alsa bile adalete gttiginde askerlik maaşı yine kesilir cnku askeregttukten iki gn sonra asker sigortası başlıyor.sigortasi varken devlet işsizlik maaşı vermez hemde askerde erlere belli miktarda en düşük 250 TL şeklinde maaş kartları oluyo devlet para yatiriyo zaten .dediğin olmaz yani cnku sigortalı maaşlı birine işsizlik vermek gbi bsey dediğin öyle bseyde yok
0 oy
(11,507 puan) tarafından
Bir seneyi geçtiyse tazminat alınıyor kardeşim 3 sene çalıştı 11 milyar tazminat aldı. 
0 oy
tarafından
Askere gidene kadar alır, askerlik bittikten sonra şartlar varsa başvurup yine alabilir ama askerde olduğu sürece işsizlik maaşı ödenmez.
0 oy
tarafından
Maas alamaz canım askere yasak ama bilemiyorum tam 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
askerde olacağı için alamaz 

İlgili bir soru bulunamadı

374,622 soru

11,204,517 cevap

34,506 kullanıcı

...