0 oy
1,209 göst.
Diğer kategorisinde (443 puan) tarafından

Çevremden bı kaç kişiden duydum ki gebeliğin son ayında ilişkiye girdiğinde eşin içine meni atmasın dedi neden dedim bebek doğduğunda yüzüne geçer bembeyaz olur kirli ıslak doğar dediler ne kadar doğru bilemedim valla ilk gebeliğim bende çok şaşırdım bebeğe nasıl ulaşıyor diye..

Doğrumu?

37 Cevaplar

+2 oy
(119,248 puan) tarafından

Ayiptir yazmasi son gune kadar şey ettik baby boyum mis gibi tertemiz dogdu batil inanc o inanma :D

(443 puan) tarafından
Ha tamam ozaman canım öyle sandım valla
tarafından
Aynen katılıyorum . Onlar geçmişten gelen sacma sapan söylentiler . Bebekte konak olursa da bundan dolayı diyolar ama rahim ağzı zaten doğum başlayana kadar kapali oluyor . Bunu tek sebeple korunmak lazım yine de ilişkide çünkü enfeksiyon riski artıyor o sebeple diyolar yoksa öyle bisey yok
-Reklam-
+2 oy
(27,353 puan) tarafından

Çevrendeki o koca karılara söyle çok bilmislik etmesinler ...

Hangi cocuk yüzünde spermle doğmuşda görmüşler 

Tövbe tövbe gece gece beni konuşturacaklar hee

(27,353 puan) tarafından
Yasi genc bilgisi koca kari demekki
(15,651 puan) tarafından
Sakit ol sampion;D
(27,353 puan) tarafından
Ayh ama cok sacma degilmi fato Allah askina vallaha cinlerim tepemde zaten bide bunu okuyunca kendimi tutamadim :D
(15,651 puan) tarafından
Saçmalık değil saçmalık daniskası
(27,353 puan) tarafından
Amann iste millete iş lazim
+2 oy
tarafından
Ne kullanıyorsun mesela ben çay içerim su içerim bu kafa ne kafası ya bunu dediler sende inandın birde buraya sorma gereği mi duydunya bacım şu soruyu doktora sor seni odadan çıkarır sen ne diyorsun diye 
tarafından
2 oğlan annesi teşekkür ederim canım çok sağol
(3,274 puan) tarafından
Rica ederim cnm hepimiz olgun insanlarız tartışma yaratmaya gerek yok
(1,424 puan) tarafından
Kiz bir soru sordu diye bu kadar yüklenmeye gerek yok belki yaşi küçük ve ilk gebelik olabilir biz burda ne enterasan sorular resimler gördük. Canım eskiler öyle der. Tabiiki doğruluğu yok. :)
tarafından
Eloş haklısın ama düşününce mantıksız geliyor ama tabi bazenleri insanlar inanıyor bu çok normal tepkim sert oldu farkındayım sonradan anladım zaten dediğin doğru
(2,768 puan) tarafından
Seir ben seninle kavga yada tartışma için çaba göstermiyorum. Ama nedense çoğu postta hep senin bu yazılarını görüyorum ters bir üslubta o yüzden kimse bi soru sorarken çekinerek soruyor. Sende demissin burası herkese açık bir platform o yüzden herkes istediğini sorar bilir yada bilmez sen konu hakkında bilgin varsa güzel bir şekilde yazarsın beğenmediysen yazmazsın bu kadar basit.
+1 oy
(2,891 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Doğum kaslarını harekete geçirdiği İçin son aylarda erken doğum riskine karşı önerilmez ayrıca enfeksiyon riskine karşı da önerilmez ama hamileliğin son günlerinde de doğumu tetiklesin diye önerilir

Kısaca keşke sadece ağzı olan değilde beyni olan konuşsa

Ayrıca o mallar bana denk gelse de desem doğumda o bebeğin yüzündeki beyaz kremsi tabaka verniks bebeğin cildini anne karnında koruyan ve yıkanmaması gereken ona en yararlı kremsi kalkan diye ah cahillik biz de okulunu okumadık ama araştırıyoruz zor değil ne tuhaf insanlar var
(443 puan) tarafından
Keşke canım valla bende şaşırdım acaba dedim açıkçası
0 oy
(879 puan) tarafından

Tovbe estagfrullah :D:D 

(443 puan) tarafından
Dimi :)
0 oy
(381 puan) tarafından

Hiçbirbilgim yok ve çok saçma geldi canim:)

(443 puan) tarafından
Evet saçma bende şaşırdım
(381 puan) tarafından
Hiç olurmuş öyle şey ya bazı kadinler artık ne diyeceğini şaşırmış
0 oy
(15,651 puan) tarafından
Ay yok artık o kadar korunuyor o sıvının zarın içinde alakaya divir yapmışlar 
(443 puan) tarafından
Ne bilim ya bende ilk defa duydum sorayım dedim
0 oy
(670 puan) tarafından
Zatn son ay yasak canm tehlikeli
(443 puan) tarafından
Son ay açılmayı kolaylaştırıyor diye duydum
0 oy
tarafından
Onu bende duydum canım ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyrm 
(443 puan) tarafından
Bende ilk duyan benim sandım yorumlar yanlış dedi çoğu
tarafından
Bana da abimin karisi söylemişti boyle boyle die
(443 puan) tarafından
Benimde aynı canım neyse saçmalık miş demekki
tarafından
Aynen canım
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Bunlar  bir hurafe saçmalık bebek zarın içinde nasıl ulaşacakmış acaba inanma boşver sen öyle seylere
(443 puan) tarafından
Tamam ozaman canım
0 oy
(256 puan) tarafından
Onu kim diyor ya meni 74 saat yaşıyor zaten hem bebeğe ulaşması imkansız canım zaten kapalı olduğu için meni dışarı atılıyor geri kalmazki
(443 puan) tarafından
Haklısın canım ne bilim bende niye yüzü ıslak kirli lekeli doğuyor ki dedim
(256 puan) tarafından
Ya inanama öyle şeylere insanlar sacmalar
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Ne çok cahil insan var .....
(443 puan) tarafından
Bende şaşırdım öylemi acaba diye tamam dedim geçtim
(7,118 puan) tarafından
Aynen canım he de geç.  Laf da anlatamazsın öyle insanlara .
0 oy
tarafından
Ay çok saçma o beyazlar bebeğin içinde bulunduğu sudan kaynaklı ayrıca bebek korumalı bi ortamda nasıl oraya meni gidebilir ki? 
(443 puan) tarafından
Bende anlamadım yani meniyle bebek yüzüne geçmesi ıslak lekeli doğmasını
tarafından
Aman benim annem de son iki yap yapmayın bişey olur diyodu son haftaya kadar yaptım bişey de olmadı hatta doğumum kolay oldu ama siz tabi doktora sorun bi sıkıntı olmasın
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Peki o arkadaşına sorsaydın canım keseden nasıl bebeğe ulaşıyor diye yok öyle bişey bebeğe ulaşması mümkün değil bebekteki beyazlık verniks tabakası az veya çok her bebekte olur
(443 puan) tarafından
Anladım canım saol valla aklım karıştı bende şaşırmıştım
0 oy
tarafından
Ay öyle şey olur mu Allah aşkına bebek orda kese içinde zaten böyle saçma şey olur mu ya 
(443 puan) tarafından
Bende ilk defa duydum ilk gebelik acaba demedim değil aslında doğru ozaman
tarafından
Ya mantık dışı bişey ayrıca son aylarda ilişki öneriliyor zaten spermde ki bı madde açılmaya yardımcı oluyormuş
0 oy
(48,634 puan) tarafından
bebek zaten suyun icinde yikanir o diyeydin ☺️☺️
(443 puan) tarafından
Bende bilemrdim ki tamam dedim geçtim
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Şu kafadan bende yaşamak istiyorum yemin ederim ya nasıl bir mantık yurutiyirlar acaba bu insanlar çok mu düşünüyorlar bebeğin vücudundaki beyazliga ne kulp bulsak diye anlamadim ki.verniks tabakası bunu duysa kahrından renk değiştirir vesselam.:-)
(443 puan) tarafından
Bazı çocuklar lekeli bazı çocuklar da temiz gibi doğuyorlar bende acaba demedim değil valla ilk gebelik olduğu için tamam dedim geçtim
(7,441 puan) tarafından
Ay iyi yapmışsın muhattap bile olma
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Dünya cahillikten yok olacak ya ona yanarım

Kesesi var bebeğin koruyor spermden bosalmamasinin özelliği enfeksiyon.kapabilirsin eşinden doğum anında bebeğine de bulaştirabilirsin 
(443 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim aydınlattığı iz için gerçekten
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Ay ne sacmaliyorlar artik bunlar ya aksine acilmayi sagladigi icin son aylarda korumasiz iliski oneriliyor canim takma sen o kendini cok bilmis sananlari
0 oy
(673 puan) tarafından
Yoo yok öyle bişiy oğlumun yüzü ter temiz nası saçmalık bunlar yaa millet artk ne uyduracağını şaşırdı

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 674 göst.
10 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 646 göst.
5 Ocak 2022 Diğer kategorisinde rozerin_gk (11 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 303 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 388 göst.