0 oy
309 göst.
Aile kategorisinde (150 puan) tarafından
44 gunluk bebegm var kimse gelmemişti bebek gormeye dün görumcemler kaynanamlar geldi 10 kişi falandi hiçbiri elini yikamadi gelince direkt bebegi kucagina aldilar öptüler bişeyde diyemedim kaynanamda tarladan gelmiş oda hemen aldi kucagna 

Kaynım kızdı birakin bebegi vrus var dedi ama takmadilar öpmeye devam ettiler ben bişey desem hemen olayı abartirlar küserler o yuzde  sessiz kaldim annemde dedi bisey deme kizim sen kötu olursun dedi onlar gder gtmez bebegimin yuzunu yikadim ama artik hergelen boylemi yapacak ben napcam

16 Cevaplar

0 oy
(55 puan) tarafından
Malesef insanlarda anlayissizlik had safhada 
(150 puan) tarafından
Sorma ben diyemedim ama kendileri akil etmeliydi
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bebek senin bebegin noye birşey demeye cekiniyon ay ben direk soylerim valla alinan alinsin
(150 puan) tarafından
Küserler bidaha gelmezlerdi bu kezde eşimle kotu olurduk
0 oy
tarafından
Sen diyemedin de kocan nie bisey demedi 
(150 puan) tarafından
Kocam yoktu calisiyodu ben bisey desem küsüyolar kızınıyosun diyolar
0 oy
(27,369 puan) tarafından

Bebeğin iyligi için kötü olabilirsin napalim yani virusu görmezdenmi gelelim.

Hem 44 günlük bebek öpülür mü ya Allah askina o daha su gibi ne cahil insanlar var ya :sideways:

0 oy
tarafından

Opturme kimseye bebeğinin sağlığı önemli küserlerse kusunlar düşüncesiz insanlar ya :angry:

(150 puan) tarafından
Kaynim bagrdi hepsine opmeyin dokunmayin dedi ama takmadilar
tarafından
Sen de opmeyin de yoksa hep yaparlar bunu
(150 puan) tarafından
Canim inanki bişey desem heryerde anlatan kaynanam var
tarafından
Anlatsın kuzum sen takma sonuçta bebegin sağlığı önemli dimi
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kaynin bile erkek olarak kadınlardan daha düşünceli ikincisi de bebek virüs olmasa bile oppulmez yani sadece annesi opebilir koklayabilir diğerlerine halt etmek duser 
0 oy
(57 puan) tarafından
Bende 27 gün önce dogum yaptım 3 gün önce kaymakamlar geldi memleketten Allah razı olsun onlardan asla öyle davranmadılar uzaktan sevdiler ki davransalardı bende koyardım tepkimi ortalık malum sende koymalıydın bence 
0 oy
(55 puan) tarafından
Benim bebeğim 10.5aylık ben doğduğundan beri öptürmüyorum kimseye sadece babası öpüyor. Yeni doğan döneminde virüs olmadı halde öpmeyin diyordum
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Canım keşke sen kötü olsaydın da bebeğinin sağlığı hakkında içindr şüohe olmasaydı
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Kimsenin kendi kendine anlamasini bekleme canim ben olsam soylerdim toza alerjisi var yuzu kizariyo derdim hemen virus diyince insanlar bi alingan oluyor yazik bebise
0 oy
(3,739 puan) tarafından
Ben kaynanama dedim şimdiden açık açık esimede evime kimseyi kabul etmiyorum bebeğimin sağlığı herşeyden daha önemli opmeyin vs dedim alınan alınsın eşime de dedim benim bebeğim annenden daha önemli dedim hiçbir şey demedi hatta destekledi
0 oy
tarafından
Söylemek zorundasın küssünler ya da kolonya ikram et gelene kapıda önce dezenfekte olun falan de şakayla karışık ben öyle yapıyorum gelene önce ellerinizi yıkayın diyorum banyo burda diye gösteriyorum hep 
0 oy
tarafından
Ben gelen olursa kim olursa olsun buyrun banyo müsait diyorum kibarca 
0 oy
(13,932 puan) tarafından
Diyeceksin canım bişeyler diyeceksin. Bebeğine bişey olsa onlar iki gün ağlar sen ömür boyu ağlarsın. Biz ortada virüs yokken bile kimseye öptürmemiştik. Bebek görmeye gelenler ilk ellerini yikamıştı. Kesinlikle önlemini almalısın , aslında hiç misafir kabul etmemelisin ama kimseye söz geçmiyor.
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Cnm lafını soluceksin bende 3 aydır misafir kabul etmiyordum geçen görümcemi istemeye geldiler tanıdık bebeğimi başka odaya yatırdım bide aynı köyde yakında kayinvalidem var oraya gittim dün eşimin dayısı dışardan geldi bebegimin alnına dokundu bende hemen yıkadım virüs var unuttunuzmu siz dedim kızdım laf söyledim  abartıyorsunuz virüs bitti artık koydede bisi yok diyor çok rahat millet çok lafını söyle esirgeme 
0 oy
(658 puan) tarafından
Bence eşine anlat güzel dille şöyle uyarsın annesini 44 günlük bebek ölçülmez daha cildi çok hassas bence esin anlayış gösterir güzel dille uyarır annesini benim kızım 5.5 aylık kaynanam daha korkar öpmeye kafasindan öper 

İlgili bir soru bulunamadı

381,294 soru

11,414,419 cevap

34,962 kullanıcı

...